Google překladač: English Deutsch
Startuje prodej prvního 750 kg - kladiva s technikou a vymoženostmi „velkých“

S novým kladivem typu MB 700 vyvinuli konstruktéři firmy Atlas Copco lehké, kompaktní hydraulické kladivo, které je vybaveno technickými vymoženostmi, jaké lze očekávat jen u velkých, těžkých kladiv. Z více hledisek je dokonce mimořádné ve své třídě.Celosvětový prodej kladiva typu MB 700 začíná 1. července 2005. U nového typu MB 700 jsme chtěli nejen ukázat, co je v této váhové kategorii technicky možné, ale i to, že důsledně jdeme za svým cílem - nabízet stále nové trendy a výrobky, které budou našim zákazníkům vyhovovat, pokud možno ve všech jejich požadavcích. Je obecně známo, že uživatelé hydraulických kladiv střední váhové kategorie nejsou tak nároční, jak se často tvrdí. Již během průzkumu trhu nás celkem překvapilo, že jsme první v této váhové kategorii, kdo tato zdokonalení nabízí. Jsme přesvědčeni, že ostatní výrobci budou muset v této třídě přidat a nové vlastnosti kladiva MB 700 se záhy stanou standardem v této váhové kategorii.

copcoo_1.jpg

Pět hlavních znaků nového typu MB 700:

1. Využití energie zpětných rázů.
Tuto technologii nacházíme výlučně u těžkých hydraulických kladiv, aby bylo dosaženo – obzvláště ve výrobních procesech – maximální produktivity.
Hydraulická kladiva bez využití energie zpětných rázů se stále potýkají s následujícím problémem: v závislosti na tvrdosti zpracovávaného materiálu, se kterým hydraulické kladivo pracuje, dává píst během svého pohybu vzhůru do řídící jednotky signály různé síly.
Možný následek: řídící jednotka reaguje předčasně a kladivo nepracuje optimálně.
Řešení: rovněž tak jako „velká kladiva“ Atlas Copco disponuje MB 700 speciálním pilotním ventilem, který tyto signály zesiluje a předává v čase milisekund jako jednoznačné řídící příkazy do rozvodného šoupěte. Úderová část je absolutně přesně řízena tak, aby při každé aplikaci byla použita maximální energie. Krom toho je beze zbytku využito zpětného rázu pístu – především u tvrdého podloží – a úderový výkon hydraulického kladiva se zlepší díky zvýšení úderové frekvence. (úderový výkon = úderová energie x úderová frekvence ).

2. Energie úderu.
Typ MB 700 se vyznačuje nejen výrazně nižším příkonem (pozitivní pro spotřebu paliva nosiče), ale dává dokonce výrazně více síly, než model předchozí. Se svými 1450 Jouly vykazuje dokonce nejvyšší úderovou energii ve váhové kategorii mezi 650 a 850 kg.

3. Automatické mazání.
Typ MB 700 je rovněž prvním hydraulickým kladivem ve své třídě, které je sériově vybaveno automatickým mazáním. Mazací systém ContiLube II. je nainstalován přímo na obalu kladiva a zaručuje optimální mazání. Obtěžující, časově náročné ruční mazání odpadá.

4. Tlumení hluku a vibrací.
Díky „VibroSilenced“-systému je MB 700 obzvláště účinně vybaveno pro tlumení hluku a vibrací. Se svými pouze 91 dB(A)* se proto mimořádně dobře hodí pro práce v městské zástavbě. Tlumení vibrací chrání nejen nosič od škodlivých otřesů, ale i obsluhující personál.5. Ochrana proti prachu
Pro použití v extrémně prašném prostředí (např. horizontální použití a práce nad hlavou) je možno typ MB 700 dovybavit protiprašným systémem DustProtector. DustProtector chrání spolehlivě spodní díl kladiva proti vnikajícímu prachu a úlomkům hornin a zvyšuje tak spolehlivost a životnost kladiva.

Možnosti použití kladiva MB 700:
- demolice
- práce v tunelech
- výkopové práce
- zakládání staveb

Technické údaje

váhová kategorie nosiče t 10 – 18
provozní hmotnost kg 750
průtok oleje l/min 80 - 120
pracovní tlak bar 140 – 170
počet úderů min-1 370 – 800
pracovní režim AutoStart

* měřeno v 7m vzdálenosti

www.atlascopco.cz