Google překladač: English Deutsch

Oblasti použití vstřikovaných tvarových dílů z keramických nebo kovových práškových materiálů jsou ložiska, ventily, vahadla ventilů apod. v automobilovém průmyslu, vrtáky a frézy ve strojírenském průmyslu, při výrobě magnetů, v textilním průmyslu, v oblasti výroby vysoce odolných keramických součástí, v přesném strojírenství, pro lékařskou techniku a v porcelánovém průmyslu.

Tato technologie je vhodná především pro velkosériovou a plně automatizovanou výrobu velkého počtu kusů se složitou geometrií.

Technologický postup
Při zpracování práškových materiálů musí nejprve proběhnout homogenizace prášku s pojivem a následně granulace této směsi. Tato pro vstřikování připravená hmota se ve vstřikovacím stroji zpracuje podobně jako plastické materiály. Z tvarového dílu (surového výlisku) se odstraní pojivo a vzniklý „hnědý výlisek“ se následně sintruje.

Konstantní kvalita dílů
Práškový materiál se může při použití příslušného zvláštního vybavení zpracovávat v zásadě na všech strojích ARBURG ALLROUNDER. V závislost na velkosti stroje lze vyrábět výlisky s objemem vstřikovací dávky maximálně 904 cm3. Konstantní kvalita dílů je zajištěna nepřetržitě kontrolou procesu. Komplexní tvarové díly lze vyrábět téměř bez odpadu s minimálními nastavovacími časy a bez nákladného třískového obrábění. Kromě toho lze celý výrobní proces rozsáhlým způsobem automatizovat, což přináší podstatnou úsporu času a výrobních nákladů.

Univerzální možnosti použití
Jako například při výrobě fréz ze slinutého karbidu. Plně automatizovaná výroba fréz při současném vytvarování vnitřního závitu k našroubování na hřídel a velmi krátké vtoky zajišťují značnou úsporu materiálu a času.

Zpracoval: Ing. Václav Matys

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news