Google překladač: English Deutsch

KasperskySpolečnost Kaspersky Lab vydala aktualizovanou verzi svého produktu Kaspersky Endpoint Security for Business. Ten představuje vlajkovou loď Kaspersky Lab v oblasti bezpečnosti firem před neustále se měnícím prostředím kybernetických hrozeb. Řešení poskytuje zákazníkům účinnou ochranu, přičemž nová verze přináší řadu vylepšených funkcí pro ovládání, zvýšenou flexibilitu a ochranu dat a centralizovanou správu vyššího počtu platforem, aplikací a zařízení.

Správa zabezpečení pro vyšší výkonnost

Kvůli spletitosti IT systémů a správě zabezpečení jsou v současnosti na firmy kladeny vysoké nároky. Podle průzkumu IT Security risks 2016, který provedla společnost Kaspersky Lab ve spolupráci s B2B International, se téměř každá pátá společnost na světě potýká s problémy zajištění a správy zabezpečení více platforem. Firmy, využívající Kaspersky Endpoint Security for Business, Kaspersky Security for Exchange Servers nebo Kaspersky Security for SharePoint mají zabezpečené veškeré platformy a navíc mohou nyní jednotlivá zařízení monitorovat prostřednictvím Kaspersky Security Center. Jedná se o jednotnou administrátorskou konzoli, která kromě integrované několikavrstvé ochrany koncových zařízení nabízí možnost vzájemné komunikace a spolupráce zaměstnanců dané společnosti.

Aby byla správa zabezpečení co nejjednodušší a nejintuitivnější, jsou nové funkce a vylepšení Kaspersky Endpoint Security dostupné díky vzdálené instalaci také pro zařízení s operačním systémem Mac. Díky jednodušší instalaci, ochraně a správě mobilních zařízení a novým možnostem správy Wi-Fi připojení (k dispozici je seznam důvěryhodných Wi-Fi sítí) udrží firmy krok s moderní mobilní dobou a BYOD trendy, aniž by došlo k ohrožení jejich zabezpečení a efektivity.

Nový Kaspersky Endpoint Security for Business lze využít také jako senzor platformy Kaspersky Anti-Targeted Acttack. Po nainstalování sbírá a odesílá data platformě, čímž poskytuje lepší informace o firemních systémech. Další funkcionalita řešení Kaspersky Endpoint Security for Business, Changes audit, poskytuje IT bezpečnostním odborníkům přehled o provedených změnách ve firemních postupech a úkolech. Jejich porovnáním okamžitě identifikuje případné neshody, díky čemuž se významně zlepšuje kontrola změn bezpečnostního nastavení.

Důraz na ochranu dat

Primárním účelem řešení od Kaspersky Lab zabezpečujícího koncová zařízení je ochrana dat – jak dokládá průzkum IT Security Risks 2016, právě ochrana dat je nejstěžejnější bezpečnostní otázkou většiny společností. Díky novému šifrování pevného disku prostřednictvím Microsoft BitLocker nebo Kaspersky Disk Encryption si mohou být firmy jisty, že jejich kriticky důležitá data (vystavující riziku jejich zákazníky, partnery či samotné fungování firmy) zůstanou v bezpečí, i kdyby došlo ke krádeži zařízení, v němž jsou data uložena. Kaspersky Security Center je schopný vzdáleně ovládat Microsoft BitLocker, monitorovat stav zašifrovaných zařízení a zálohovat šifrovací klíče nutné pro případné obnovení zapomenutých přístupových údajů.

Strojové učení – moderní nástroj Kaspersky Lab pro boj s kybernetickými hrozbami

Řešení se zakládá na technologii strojového učení společnosti Kaspersky Lab, které kombinuje rozsáhlé informace o hrozbách s technologií strojového učení a expertízou nejlepších bezpečnostních odborníků společnosti. K odhalení kybernetických hrozeb slouží algoritmy strojového učení vytvořené na základě velkých dat Kaspersky Security Network. Cloudová platforma Kaspersky Security Network obsahující obrovské množství informací o hrozbách zpracovává metadata shromážděná se souhlasem milionů uživatelů produktů Kaspersky Lab. Bezpečnostní odborníci díky ní mohou průběžně upravovat matematické modely pro detekci nových sofistikovaných hrozeb.

Kaspersky Endpoint Security for Business poskytuje účinnou ochranu všech úrovní podnikové IT sítě. Ačkoliv mohou firmy pro jednotlivé prvky své IT infrastruktury volit speciální bezpečnostní aplikace, lze tyto technologie ochránit jediným víceúrovňovým zabezpečením.

K identifikaci a zablokování hrozeb využívá produkt kombinaci několika technologií. Kromě přesných algoritmů zaměřených na detekci známého malwaru zahrnuje řešení i heuristické a behaviorální mechanismy strojového učení, které jsou schopné detekovat neznámé a sofistikované hrozby. Mezi takové mechanismy se řadí:
- Strukturální heuristika včetně locality sensitive hashingu a decision tree ensembles.
- Emulační detekční mechanismy využívající bezpečnou „pseudo-exekuci" jak skript, tak binárních souborů.
- Technologie Behavioral System Watcher zaručující detekci nejpokročilejších neznámých typů malwaru a útoků nové generace, jakými budou ransomware a Powershell malware. Micro-zálohovací a automatické rollback funkce, které neustále běží na pozadí, zajišťují, že dojde k zablokování škodlivé aktivity hned, jak je malware detekován. Tato funkce je důležitá především při útoku ransomwaru.
- Automatic Exploit Prevention (AEP) minimalizuje dopad exploitů a chrání oblíbené cíle útoků, jako jsou například Java, Flash, Adobe Reader, prohlížeče nebo kancelářské aplikace (i v případě zero-day útoků).

Kaspersky Security Network poskytuje cloudovou ochranu a okamžitou reakci na nové hrozby, přičemž modely strojového učení dokonce umožňují jejich detekci v offline módu.

Odborníci Kaspersky Lab nepřetržitě analyzují sofistikované hrozby a průběžně aktualizují algoritmy strojového učení tak, aby nedocházelo k chybám. Zkušenosti a expertíza odborníků jsou pro zvyšování schopností strojového učení nepostradatelné. Tento přístup se odráží ve vysokých číslech detekovaných hrozeb a v minimálním počtu planých poplachů, které prokázaly i výsledky nezávislých testů.

Dostupnost a distribuce

Vzhledem k rozdílným požadavkům jednotlivých firem obsahují balíčky Kaspersky Endpoint Security for Business různé funkcionality. Dostupné jsou balíčky Select, Advanced a Total.

Řešení je celosvětově dostupné jak v rámci klasických tak i předplacených licencí. Regionální partneři Kaspersky Lab se o příslušných cenách produktu dozvědí na tomto odkaze. Více informací o Kaspersky Security for Business a o obsahu jednotlivých balíčků je dostupných na stránce Kaspersky Lab.

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Květen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce