Google překladač: English Deutsch

Je úplně jedno, jestli jde o měření na stavbě nebo v interiéru, mladí architekti mají vždy po ruce přesný a praktický laserový dálkoměr firmy Bosch. Tentokrát pro futuristicky minimalistický design online kanceláře jedné z redakcí v berlínské ulici Schiffbauerdamm... Ulice, kde dříve přebývali stavitelé lodí, je v současné době populární lokalitou a sídla si zde zřizují především redakce. Ať už se jedná o stanici RTL, Reuters nebo jiné zpravodajské agentury, televize se dělá v Berlíně v Schiffbauerdamm.

KINZO03.jpg

Kancelář redakce Axel Springer Digital TV/Guide se stěhuje do historické budovy, do míst moderních médií mezi Bundestag (německý parlament) a proslulé divadlo Berliner Ensemble. Při navrhování kanceláře zapůsobili architekti společnosti KINZO v Berlíně na klienty kinematografickým konceptem, který chápe místnosti jako příběh. A tento přístup funguje.
Společnost KINZO vyvinula design místností takovým způsobem, že pozorovatelé prožívají, jak se jim dění příběhu samo odhaluje krok za krokem. Prvky jednotlivých místností se objevují postupně jako postavy dramatu. Dosáhli toho bez stylistických a formálních triků. Zohlednili především funkčnost, jasné linie a základní struktury. Konferenční místnosti, prostory haly, recepce a jednotlivé kanceláře jsou odděleny zešikmením nebo skleněnými stěnami, což připomíná design kosmické lodi v sci-fi filmech.
Design interiéru je futuristický a zároveň ve „sportovní“: „Kvůli stylu staví KINZO mosty mezi světem Jamese Bonda a světem sportu“, vysvětluje architekt Karim El-Ishmawi svůj koncept.
Co se týče místností Axel Springer Digital TV, je jedním z úkolů společnosti KINZO uvést nové médium internetové televize a odlišit vzhled jeho místností od vzhledu kanceláří redakce klasického média. Architekti se tímto zabývali detailně. „Pro stropy plánujeme červené, nadměrné, virtuálně se vznášející světelné prvky, odrážející barvu loga redakce. Abychom místnostem dodali jasnou a prostornou atmosféru, vyvarovali jsme se detailů, které vytváří roztříštěné technické efekty a zachovali jsme abstraktní stylistické prvky přímo skrz kruhy světel“, pokračuje El-Ishmawi.
Aby architekti z KINZa zaručili, že výsledkem nebude jen nevýrazné zobrazení působivé vize, musí perfektně plánovat a přesně měřit. Jedním z nástrojů, které používají, je laserový dálkoměr DLE 50 Professional firmy Bosch. Umožňuje dosáhnout maximální přesnosti v plánování i realizaci.
Je to nejmenší digitální dálkoměr na světě. Je vždy po ruce a nabízí architektům všechny funkce, které jsou potřebné k zaznamenání, uložení a zpracování komplexních dat. „V architektuře jsem vždy upřednostňoval individuální a intuitivní design s ohledem na funkčnost, namísto konformismu a trendu. Stejně jako tento laserový dálkoměr firmy Bosch. Má například jasně uspořádaný a logický provozní koncept. Zapůsobil na mne kompaktností a vysokou výkonností“, pochvaluje si El-Ishmawi.
Zatímco tak činí, vrhá kritický pohled na omítku na stropě, kterou zedníci právě nahazují. Používá červený laser, aby ukázal malou bílou tečku, kterou je ještě třeba upravit: „Zvuk narážející do stropu má komplikovanou strukturu a je velmi důležité, aby bylo provedení perfektní“, vysvětluje. Díky speciálnímu tvaru stropu, který efektivně absorbuje mluvené zvuky, není slyšet žádnou ozvěnu. Dochází k závěru, že záměrem architektury není postavit místnosti z dekorativního hlediska, ale použít vybrané, prostorem spojené prvky, které vytvoří atmosféru dodávající místnosti výraz, charakter a funkci. „Stejně jako ve filmu musí lidé a jeho obsah působit zvláště impozantně,“ dodává El-Ishmawi.
http://www.bosch-pt.com

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news