Google překladač: English Deutsch

Společnost Symbol Technologies, Inc., the Enterprise Mobility Company, představila nový nástroj pro podnikovou mobilitu zaměřený na odvětví maloobchodu, dopravy a logistiky. Nový handheld MC3000 představuje malý, lehký, velmi ergonomický a odolný mobilní počítač, který byl vytvořen pro společnosti, které chtějí zvýšit svoji produktivitu a flexibilitu u aplikací pro zachycování dat v prodejnách i uvnitř firem. Nový handheld MC3000 je postaven na nejnovějším procesoru Intel Xscale a má intuitivní výpočetní platformu Microsoft Windows CE .NET. Vysoce ergonomický design počítače MC3000 a jeho soubor funkcí společně se softwarem pro správu mobility činí z přístroje MC3000 spolehlivé, nákladově efektivní řešení pro maloobchodní pracovníky, kteří provádějí úkoly jako doplňování zásob, kontrola cen, výdej/příjem ve skladu a další činnosti náročné na snímání (skenování). Přístroj MC3000 může být také použit pro zvýšení produktivity pracovníků, kteří vyžadují bezpečný a odolný přístroj, v oblasti dopravy a logistiky a poštovních a dalších odvětví.
"Společnost Symbol zkonstruovala přístroj MC3000 tak, aby byl lehčí, kompaktnější a všestrannější než srovnatelné odolné přístroj, které jsou v současné době na trhu, protože tyto faktory přímo ovlivňují celkovou výkonnost a produktivitu uživatele," řekl Chester "Chet" Pribonic, viceprezident a generální manažer pro mobilní výpočetní techniku společnosti Symbol Technologies. Funkce počítače MC3000 jsou navrženy tak, aby podporovaly strategie podnikové mobility a zahrnují: Pokročilé snímací a zobrazovací technologie, aby bylo možné rychle, přesně a efektivně zachycovat informace kritické pro poslání společností v dávkových konfiguracích i konfiguracích WLAN
Nastavitelná otáčivá snímací hlava s pozicemi vlevo, vpravo a vpředu, aby uživatel mohl seřídit snímací bod pro zvýšené pohodlí a produktivitu Displej s přesným a jasným rozlišením pro snadnější a spolehlivější prohlížení Integrovaná konektivita WiFi (802.11b a 802.11g) pro efektivní přesun načtených informací Podpora agenta pro Platformu mobilních služeb (MSP) společnosti Symbol, což společnostem umožní sledování a správu handheldů v reálném čase přes centrální konzole Symbol MSP. Počítač MC3000 je vhodný pro zákazníky, kteří usilují o aktualizaci stárnoucích systémů, aby získali podporu pro konkurenceschopné podnikatelské iniciativy. MC3000 umožňuje přechod od starého aplikačního prostředí založeném na DOSu na intuitivnější a známější uživatelské rozhraní přizpůsobitelné výpočetní platformy Microsoft Windows CE .NET 4.2.
www.symbol.com

ŠKODA POWER (ŠP, dříve Energo), dceřiná společnost ŠKODA HOLDING, podepsala tento týden kontrakt s firmou Foster Wheeler (sídlící ve Finsku a Španělsku), která je součástí americké Foster Wheeler Group. Jedná se o dodávku energetického bloku pro španělskou uhelnou společnost Carboniferra Mequinenza. Kontrakt znamená pro ŠP finanční objem cca 220 milionů Kč a již vstoupil v platnost. ŠKODA POWER zahájila projekční práce, celé zařízení bude výrobně dokončeno ve II. pololetí 2006 a poté expedováno zákazníkovi. Dodávka ze ŠKODA POWER zahrnuje turbosoustrojí s turbínou o výkonu 40 MW, systém kontroly řízení, kondenzaci a přilehlé soubory. V dodávce byla plzeňská firma upřednostněna proti svým evropským konkurentům. "Považujeme tuto zakázku určitě za úspěch, protože jsme dlouho usilovali o možnost trvalých a spolehlivých dodávek pro Foster Wheeler. Očekávám, že kontrakty podobného rozsahu můžeme s Foster Wheeler v tomto roce ještě zopakovat, reálně se rýsují další cca 2 zakázky ", uvedl Jan Musil, generální ředitel ŠKODA POWER. Získaný projekt je pro ŠKODA POWER pátou zakázkou ve Španělsku v posledních 4 letech, v celkovém objemu cca 820 mil. Kč. V roce 2004 dosáhla ŠKODA POWER tržeb na úrovni 2,75 mld. Kč a opět výrazně ziskového hospodaření (výsledky oznámí po auditu). V současné době firma zaměstnává 895 zaměstnanců. Foster Wheeler patří mezi světově nejvýznamnější inženýrské a projekční firmy (hlavní sídlo má v Clintonu, New Jersey) v oblasti energetiky, petrochemie, plynu, lékařství a životního prostředí. Celosvětově prozatím instalovala cca 150 000 MW energetického výkonu (ŠKODA POWER svými dodávkami energetických zařízení něco přes 60 000 MW).
www.skoda.cz

Poruchovost jaderné elektrárny Temelín je údajně stejná jako u elektráren v celé Evropské unii. Novináře o tom informovalo vedení elektrárny. Podle studie týmu WANO, který sdružuje mezinárodní experty, se poruchovost evropských jaderných elektráren pohybuje kolem čtyř procent. Poruchovost Temelína přesahuje šest procent. Vyšší poruchovost je údajně způsobena mládím elektrárny, která začala fungovat na plný výkon až v říjnu loňského roku. "Je to srovnatelné i s najetím elektráren v zemích západní Evropy," řekl mluvčí elektrárny Milan Nebesář. Poruchovost první české jaderné elektrárny v Dukovanech se pohybuje pod hranicí jednoho procenta. Na vysoké úrovni je údajně i bezpečnost temelínské elektrárny. "Tým WANO nenašel žádné nedostatky v bezpečnostních postupech elektrárny," uvedl vedoucí mezinárodní mise Willie Waddell. Temelín by ale podle něj měl zkvalitnit spolupráci s dodavateli a zlepšit uskladnění chemikálií.
Předsedkyně sdružení Jihočeské matky Dana Kuchtová ovšem míní, že poruchovost temelínské elektrárny je, navzdory ujišťováním mezinárodních expertů, vysoká. Podle ní energetická společnost ČEZ porušuje slib, že komerční provoz bezproblémový. "Není snad 14 dní, kdy se nevyskytne nějaká porucha," řekla ČTK. Čeští i rakouští ekologové si také stěžují, že vedení elektrárny o poruchách nedostatečně informuje. Podle hornorakouského zemského rady Josefa Stockingera, pověřeného ochranou před katastrofami, je "pravidelnost poruch v Temelíně více než ostudná". Hlášení o poruchách, které se týkají evropských jaderných elektráren, "přicházejí výlučně z jihočeského Temelína; to by mělo provozovatele přimět k zamyšlení", řekl Stockinger agentuře APA. Nová porucha v Temelíně během několika dní ukazuje, že další provozování elektrárny je neslučitelné se zodpovědností, tvrdí předseda akčního výboru Stop Temelin Josef Neumüller. Oznámení ČEZ, že ustupuje od plánů na rozšíření Temelína, považuje Neumüller citovaný agenturou APA za první krok k uzavření elektrárny.
Podle vedení Temelína byl některý ze dvou bloků elektrárny v loňském roce neplánovaně odstaven celkem 37 dní. První blok byl kvůli poruchám odstaven celkem 16 dní a druhý blok 21 dní. Temelín pracuje v plném režimu od loňského 11. října, kdy Státní úřad pro jadernou bezpečnost schválil přechod ze zkušebního provozu. Ten však provázela řada odstávek. Také dnes kolem 13:00 pracovníci elektrárny přerušili spouštění druhého bloku, který v sobotu vyřadila porucha chlazení generátoru. Nedlouho před rozběhnutím bloku na plný výkon se objevila závada na systému odvodnění. Koncem prosince z primárního okruhu druhého bloku elektrárny uniklo 20.000 litrů radioaktivní vody a v září byl kvůli problémům s netěsností v systému chlazení generátoru odstaven první blok. (ČTK)
www.cez.cz

Koncern DuPont pořádá každoročně mezinárodní soutěž mladých designérů, která má název "Imagineering", kde studenti nebo čerství absolventi vysokých škol navrhují nové výrobky z plastů, které na trh dodává právě jmenovaný koncern. V letošním roce získali v národní soutěži druhou cenu dva studenti stavební univerzity ve Weimaru, kteří představili odborné porotě zcela netradiční návrh mnohonásobné zásuvky. Studenti zastávají správný názor, že ten, kdo používá k připojení počítače, osvětlení a tiskárny trojnásobnou zásuvku a chce připojovat další přístroje, musí mít zákonitě na pracovním stole značný nepořádek. Jejich vynález - mnohonásobná zásuvka - tyto problémy snadno řeší. Jimi navržený "článkový had", jak sami své dílo nazývají, umožňuje teoretické připojení za každý jeho druhý článek napojení dalšího přístroje nebo elektrického spotřebiče. Délka "hada", který je navinutý na cívce, se dá volit podle potřeby uživatele. Vedení a kontakty jsou opatřeny speckálním obstřikem z polyesterového elastomeru, který dodává koncern DuPont pod obchodním označením "HYTREL", který zajišťuje potřebnou elasticitu a má velmi dobrou mez únavy při střídavém napětí v ohybu. Začátek a konec navržené mnohonásobné zásuvky je opatřen speckální izolací z polyesteru "RYNITE", který také vyrábí DuPont. Tento materiál má požadované velmi dobré elektroizolační vlastnosti. (mt)

Při osazování desek tištěných spojů a výrobě různých elektronických dílů směřuje trend k bezolovnatému pájení, které je šetrné k přírodě, avšak vyžaduje vyšší teplotu pájecí lázně. Stoupající požadavky na odolnost proti vyšším teplotám se podařilo zajistit použitím špičkového polyamidu, který vyrábí koncern DuPont pod označením "ZYTEL HTNLX". Konektory a jiné vstřikovací díly z tohoto polyamidu dávají výborné výsledky při bezolovnatém měkkém pájení, u kterého jsou pracovní teploty v rozmezí 250-250 °C, což je o 30 °C více než u podobného pájení za použití olovnatých sloučenin. Přednosti zvoleného polyamidu, který je vyztužený skleněnými vlákny a je současně nehořlavý, se dají stručně charakterizovat takto: umožňuje rychlejší způsob pájení, dají se použít kratší pracovní cykly, je houževnatý, snadno se s ním manipuluje, je velmi tekutý, mohou se použít kratší vstřikovací cykly a umožňuje vyrábět díly, kde je zapotřebí volit delší vtokové kanálky ve formě. Korejská firma Wooyoung Company Ltd. Používá tento špičkový polyamid pro výrobu držáků SIM karet pro mobilní telefony. Tyto držáky se vyznačují vedle velké odolnosti proti zvýšených teplotám i velkou rozměrovou stálostí, houževnatostí a pevností.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

109
Další
Konec

Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..