Technika News 19.07.2012
19. července 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
IT za doručenou zásilkou aneb informační systémy v DSV

rydziNejzákladnější podstatou podnikání logistických firem je dostat zboží z bodu A do bodu B. Pro jeho rychlé dodání a povědomí o aktuálním stavu všech zakázek je však potřeba komplexní informační systém založený na integraci mnoha aplikací. Jak to chodí v logistické společnosti DSV Road a.s., nám prozradil Ing. Daniel Rydzi, Ph.D., LLM, Business Change Manager.

Celý článek...
Proklatě dlouhé lopatky

siem3S výrobou větrných elektráren začala společnost Siemens před třiceti lety. Tehdy měly lopatky pohánějící turbínu délku pět metrů a výkon elektrárny se pohyboval kolem 30 kilowattů. Na obrázcích je vidět, kam se vývoj za pouhá tři desetiletí posunul. Každá ze tří laminátových lopatek pro novou elektrárnu o výkonu 6 MW má délku 75 metrů. Průměr kružnice, kterou lopatky při rotaci opisují, je celých 154 metrů, tedy téměř dvojnásobek rozpětí křídel Airbusu A-380. Vývojáři se při konstrukci elektrárny museli vypořádat nejen s ohromnými silami, které na takto dlouhé lopatky při rotaci působí, ale i s přepravou. Součásti bylo totiž třeba přepravit z více než 300 km vzdálené továrny na dánské pobřeží, kde je elektrárna instalována.

Celý článek...
Nová řada traktorů Zetor

ZETOR-familyLetošní novinka, Zetor Forterra HSX, zamířila v červnu do sériové výroby. Do konce letošního roku plánuje Zetor vyrobit 400 kusů tohoto modelu, v příštím roce by se mělo jednat o 900 kusů. První vyrobené traktory zamíří do USA. Objednávky na novou řadu traktorů přicházejí z České republiky, Anglie, Holandska či Polska. První traktor Zetor Forterra HSX opustil sériovou výrobu 25. června. Mezi hlavní inovační prvky nového modelu patří reverzační převodovka, která výrazně přispívá ke zvýšení komfortu ovládání traktoru. Nový model Forterra HSX navazuje na osvědčenou řadu traktorů Zetor. Jedná se o univerzální traktor, který je určen k agregaci se zemědělskými stroji a průmyslovými adaptéry.

Celý článek...
Digitální prototypování na Antarktidě

BAS_II_low_resAmbiciózní britská expedice k jezeru Ellsworth v Antarktidě využívá při hledání odpovědí o vývoji života a změnách klimatu digitální prototypy vytvořené s využitím řešení společnosti Autodesk. Vědci British Antarctic Survey (BAS) přepraví během 3denní cesty po souši speciální zařízení k ledovcovému jezeru, kde pomocí horkovodního vrtu vytvoří 3,5km hlubokou díru v ledovém příkrovu nad skrytým jezerem, ze kterého získají vzorky vody. Na získání vzorků přitom budou mít jen 24 hodin, než díra znovu zamrzne. Záměr k průzkumu jednoho z ledovcových jezer na Antarktidě vznikl již před 15 lety, k jeho provedení však v minulosti chyběla potřebná technologie. Až pomocí technologie digitálního prototypování a simulačních nástrojů Autodesk pro dlouhodobě udržitelné navrhování se inženýrům BAS podařilo vytvořit digitální model vrtu, nasimulovat podmínky, za kterých budou pracovat, vyzkoušet a zanalyzovat pracovní postup a provést potřebné úpravy ještě před zahájením expedice.

Celý článek...
Pramet podporuje studentský monopost

RebelsČeský strojírenský podnik PRAMET TOOLS si dlouhodobě uchovává vedoucí pozici na trhu produktů ze slinutých karbidů v České republice a výrazných úspěchů dosáhl i v oblasti exportu. Svou kvalitní výrobu zakládá na více než 60leté tradici a zkušenosti v tomto oboru. Management si dobře uvědomuje nejen důležitost prověřeného know-how, ale i nenahraditelný význam investic do budoucnosti - a to nejen v rovině technologické, ale především na poli lidských zdrojů. Právě proto se rozhodl sponzorsky podpořit studentský projekt Rebels Racing.

Celý článek...
Inteligentní řešení pro maximální využití energie získané ze slunce

Schco_Energy_Manager_Ilustran_foto_zmenenoPřidaná hodnota energie získané ze slunečného záření je nesporná. Mezi klíčová kritéria, která ji vyzdvihují nad ostatní typy energií, především pak nad energii získanou z fosilních paliv, patří hledisko ekonomické a ekologické. Není proto divu, že je této oblasti věnovaná stále vyšší pozornost jak ze strany výrobců solárních technologií, konkurenčních subjektů, politiků, ale i koncových uživatelů, komerčních a soukromých. Celá řada zainteresovaných subjektů tak jistě ve dnech 13. – 15. června 2012 zavítala do nového mnichovského Trade Fair Center, kde proběhl další ročník světově nejvýznamnějšího solárního veletrhu vůbec InterSolar Europe 2012.

Celý článek...
Tablet a notebook v jednom

LIFEBOOK_T902-3Společnost Fujitsu představila hybridní tablet STYLISTIC Q702, špičkové zařízení určené pro mobilní firemní uživatele. S hybridním tabletem Fujitsu již nemusíte během pracovního dne neustále volit mezi tabletem a notebookem. STYLISTIC Q702 je všestranný, výkonný a samostatný tablet, který lze jednoduchým připojením plnohodnotné klávesnice kdykoliv konvertovat na plnohodnotný notebook. STYLISTIC Q702 nabízí dokonalou rovnováhu mobility a produktivity. Uživatelům umožní každodenní práci mimo kancelář bez nutnosti připojení externího napájecího zdroje. Dlouhou výdrž zařízení zajišťuje druhá baterie v klávesnici. Tělo tabletu je vyrobeno z lehké a odolné slitiny hořčíku, která ho chrání před každodenními nárazy a poškrábáním. Obrazovka zařízení je dobře čitelná i na přímém slunečním světle. Bez klávesnice má hybridní tablet STYLISTIC Q702 hmotnost pouhých 850 gramů. Tablet bude dodáván i s vestavěnou podporou rozhraní 3G/UMTS nebo 4G/LTE pro přenos mobilních dat.

Celý článek...
Ocenění za design pro panely Siemens

SimaticSpolečnost Siemens získala prestižní ocenění „iF product design award 2012“ za novou řadu širokoúhlých operátorských panelů Simatic HMI Comfort Panel. Panely v odolném průmyslovém provedení jsou určeny k místnímu ovládání a sledování strojů, novinku představují varianty s barevnými displeji s úhlopříčkou 15, 19 a 22 palců. Nové přístroje se ovládají dotykem přímo na obrazovce, v nabídce je také varianta s klávesovým ovládáním a velikostí úhlopříčky 15". Nové panely mají přidané třetí rozhraní Profinet pro připojení k další nezávislé síti. Sortiment širokoúhlých přístrojů řady Comfort Panel nyní zahrnuje panely s displeji o úhlopříčce délky 4, 7, 9, 12, 15, 19 a 22 palců.

Celý článek...
STAR Czech s.r.o. na StreamTech.tv

star-czechRádi bychom Vás upozornili na rozhovor s jednatelem společnosti STAR Czech s.r.o., která je specialista na technické a odborné překlady od roku 1984. Nabízí odborné překlady, poradenství i tlumočení do více než 50 jazyků a ze všech technických oborů.

Toto video naleznete v kategoriích Vzdělání a Strojírenství.

Celý článek...
Společnost LAPP KABEL s.r.o. posílila dodavatelský řetězec skupiny Rosatom

temelinSpolečnost LAPP KABEL s.r.o. spolu s dalšími třinácti společnostmi podepsala koncem června Memorandum o spolupráci s Rosatom Overseas, dceřinou společností Rosatomu. Rozšířily tak skupinu 25 českých a slovenských firem, které obdobná memoranda podepsaly na podzim loňského roku a letos v březnu. Memoranda vymezují základní podmínky dlouhodobé spolupráce mezi českými signatáři a skupinou Rosatom při výrobě, montáži a výstavbě jaderných elektráren s reaktory typu VVER nejen v České republice nebo v Ruské federaci, ale především na globálním trhu. Velkou příležitostí bude možnost dodávat technologie a služby při dostavbě JE Temelín, pokud ve výběrovém řízení zvítězí Konsorcium MIR.1200.

Celý článek...
Tiskárna
Další zprávy
Aktuality
STAR Czech s.r.o. na StreamTech.tv
Digitální prototypování na Antarktidě
Pramet podporuje studentský monopost
Tablet a notebook v jednom
Společnost LAPP KABEL s.r.o. posílila dodavatelský řetězec skupiny Rosatom
Budoucnost flexibilního ukládání dat
Obrábění
Proklatě dlouhé lopatky
ISCAR ČR s.r.o. – AKCE TÝDEN na StreamTech.tv
Čínská pobočka PRAMETU v červnu překonala roční plán
Obrábění titanových leteckých dílů
Pramet ovládl ruskou železnici
Řada MX: Síla, rychlost a přesnost…ve službách mnohačetných aplikací!
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012