T+Tnews 13. 8. 2021
13. srpna 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Voices of Industry
Výběr aktuálních zpráv Další zprávy
Inovativní mechanický regulátor zdvihu pro hydraulicky ovládaný topný systém zabraňuje vzniku povrchových vad

OerlikonItalský Oerlikon HRSflow vyvinul mechanický regulátor zdvihu (MSR) pro hydraulicky ovládaný topný systém, který usnadňuje individuální přednastavení poloh otevírání jehel v systémech horkých vtoků. Uživatel pomocí nastavovacího šroubu stupnice stanoví individuální objem oleje, který topný systém poté použije k uvedení jehel do zamýšlených poloh. Tímto způsobem lze pokles tlaku pro každou trysku nastavit nezávisle a lze řídit rozložení tlaku během fáze dotlaku.

Celý článek...
Česká společnost ZAT uzavřela smlouvu na rekonstrukci regulátorů buzení pro pět vodních elektráren na Slovensku

ZAT 3D SPI SMT3Veřejné výběrové řízení na rekonstrukci regulátorů buzení pro vodní elektrárny Liptovská Mara, Domaša, Považská Bystrica, Ladce a Veľké Kozmálovce je u konce. Vítězem se stal český dodavatel řídicích systémů ZAT a.s. Smlouvu v objemu 15 milionů korun podepsali zástupci firmy se společností Slovenské elektrárne, a.s., v červenci tohoto roku.

Celý článek...
Desátý veletrh práce Profesia days bude 6. a 7. října

Profesia DaysTrh práce se v posledním roce a půl zcela změnil a nedá se jednoznačně charakterizovat. Některé firmy jsou nucené zeštíhlovat a zavádět úsporná opatření, jiné zoufale hledají nové zaměstnance, protože mají velké množství zakázek, které potřebují splnit. Propojit návštěvníky, kteří shánějí práci, se zaměstnavateli hledajícími zaměstnance, je úkolem veletrhu práce Profesia days.

Celý článek...
Výše náborových příspěvků roste, výjimkou není ani 100 tisíc

nabor 800Prohlubující se nedostatek kvalifikovaných pracovníků nutí stále více firem nabízet náborové příspěvky. Nejčastěji je jako magnet na lidi využívají zaměstnavatelé z výroby, strojírenství a IT, běžně se však objevují i ve financích či farmacii. Nejnižší náborové příspěvky se pohybují v jednotkách tisíc korun, u kvalifikovanějších pozic dosahují vyšších desítek tisíc. Výše příspěvků meziročně rostla téměř ve všech regionech, často i o sto procent.  Nejvyšší zaznamenaný příspěvek letos činil 250 000 Kč. Vyplývá to z šetření personální agentury Grafton Recruitment.

Celý článek...
Technologie NightTune od Thornu snižuje úroveň světelného smogu

Thorn NightTuneStále více měst se dnes potýká se světelným znečištěním, jako nežádoucím vedlejším efektem veřejného osvětlení. Provozovatelé veřejného osvětlení musí zajistit intenzitu osvětlení stanovenou normami pro bezpečných pohyb chodců i vozidel v nočních ulicích, ale zároveň zabránit nežádoucímu rozptylu světla do různých směrů – tedy vzniku tzv. světelného smogu. Společnostl Thorn proto vyvinula technologii NightTune, se kterou jsou její LED svítidla schopna zajistit kvalitní osvětlení pro lidi a současně i ochranu noční oblohy a biologické rozmanitosti.

Celý článek...
Oliver Dlouhý (Kiwi.com): Nedostatek IT odborníků přetrvává, za hranicemi už hledají všichni

IT specialistaJak uvádí statistiky, nedostatek kvalifikovaných pracovníků v oboru informačních technologiích trápí český trh už roky. Zjevný převis poptávky nad nabídkou ovlivňuje mimo nedostatek studentů v potřebných oborech i dlouhodobě rekordně nízká česká nezaměstnanost nebo kondice tuzemské ekonomiky.

Celý článek...
Činy místo řečí!

csm Murrelektronik GOKomplexní pohled na instalační techniku poskytuje nové perspektivy v automatizační technice, které otevírají lidem oči a šetří náklady. Proto se vyplatí systémově zaměřené úvahy, které chtějí specialisté, Martin Lanz a Wolfgang Wiedemann z Murrelektronik, blíže vysvětlit. V podstatě jde o výzvu k novému pojetí klasických způsobů myšlení v připojení strojů s výhodami systémového inženýrství. A sice dříve, než tak učiní konkurence!

Celý článek...
Solární farmy na hladině moře: budoucnost obnovitelných zdrojů je i tam, kde není půda

Singapur-farmaSingapur nedávno zprovoznil jednu z největších plovoucích solárních farem na světě, která by měla kompenzovat přes 4 000 tun emisí oxidu uhličitého ročně. Tento technický počin si vyžádal značné úsilí, ať už přihlédneme k nepředvídatelnému počasí na otevřeném moři, tomu přizpůsobenému designu, či náhlé pandemii, která projekt nečekaně oddálila. Nově vybudovaná „sluneční farma" však nyní demonstruje, že inovativní řešení pro těžbu obnovitelných zdrojů lze nasadit téměř kdekoliv, i na vlnách rozbouřeného oceánu.

Celý článek...
Odolnost venkovního stínění vůči větru – záleží na typu lamel, výšce montáže i přítomnosti speciálních čidel

lomax-vchodPři výběru venkovního stínění se v posledních týdnech začíná výrazně více zohledňovat i jeho odolnost proti silnému větru. Roli hraje konkrétní typ lamel, množství větrných překážek v okolí, montážní výška nebo konkrétní místo, kde je stínicí technika před okny nainstalovaná. Klíčem v řadě případů může být také přítomnost větrných čidel, které při silných poryvech větru umožní automatické vytažení stínění.

Celý článek...
Aktuality
Česká společnost ZAT uzavřela smlouvu na rekonstrukci regulátorů buzení pro pět vodních elektráren na Slovensku
Desátý veletrh práce Profesia days bude 6. a 7. října
Technologie NightTune od Thornu snižuje úroveň světelného smogu
Oliver Dlouhý (Kiwi.com): Nedostatek IT odborníků přetrvává, za hranicemi už hledají všichni
Monitory řady AOC GAMING G3 přináší 165 Hz a zakřivení 1000R
Solární farmy na hladině moře: budoucnost obnovitelných zdrojů je i tam, kde není půda
Obrábění
Přesný malý svěrák s vysokou upínací silou
RETOS VARNSDORF hledá technologa a kooperanta
Záruka 2 roky zdarma – na vybrané vyvrtávačky
Lídři v oboru obrábění podporují TIMTOS Hybrid 2021
RETOS VARNSDORF hledá konstruktéra a programátora PLC
32. mezinárodní výstava strojů, nástrojů a automatizace BI-MU je za námi
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2021 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Tento e-mail byl zaslán na adresu [EMAIL]. Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2021 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán