T+Tnews 27. 5. 2021
27. května 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Amper
Výběr aktuálních zpráv Další zprávy
Nejvyšší ocenění za design: elektrický ručně vedený vozík ERD 220i vítězí v soutěži Red Dot Award

Jungheinrich 1 ERD220i-OptiNový elektrický ručně vedený vozík Jungheinrich ERD 220i získal prestižní designové ocenění Red Dot: Best of the Best. Vozík, který je díky novému konceptu lithium-iontových baterií o 25 procent kratší než jeho předchůdce, si získal porotu svým novátorským a převratným designem. Jeho kompaktní konstrukce ve spojení s vyspělou technologií a špičkovými funkcemi z něj podle poroty činí průkopníka v segmentu ručně vedených vozíků, který je hoden následování.

Celý článek...
Nový komerční střídač Fronius Tauro – první volba pro velké fotovoltaické elektrárny

Fronius 1 tauro-commissioniOd června 2021 je k dostání robustní komerční střídač od rakouské společnosti Fronius, známého poskytovatele kvality. Díky nízkým celkovým provozním nákladům a vysokým výnosům spočívajícím v kombinaci chytrého produktového designu, vysoké flexibility, odolnosti vůči jakýmkoliv podmínkách prostředí a nejrychlejšího servisu na trhu je střídač Tauro velmi výhodným řešením pro komerční fotovoltaické systémy.

Celý článek...
Laser místo etiket

Bottling 1 Značení-Abrasiv-Co přinesla nová technologie při značení brusných kotoučů? Ve společnosti ABRASIV značili brusné kotouče pomocí aplikátoru etiket s dotiskem termotrasnferovou tiskárnou. Každý typ kotouče ale vyžadoval samostatný štítek, a tak se rozhodli
pro změnu. Nově vypaluje znaky na kotouče laser.

Celý článek...
Flexibilní mini videokamera

minikamera 2Flexibilní kamera je vodotěsná elastická sonda s průměrem 7 mm s mikro kamerou a 6 vysoce výkonnými stmívatelnými bílými LED diodami. Stačí připojit flexibilní kameru k chytrému telefonu, tabletu nebo počítači přes USB port a můžete snadno začít vysílat do zařízení a současně provádět nahrávání fotografií a videí. Podsvícená kamera je odolná proti prachu a vodě IP67. To vám umožní nahlédnout do vlhkých míst - například vám tato kamera pomůže při zkoumání a diagnostice ...

Celý článek...
Siemens uvádí na trh první průmyslový Wi-Fi 6 modul umožňující náročné aplikace Průmyslu 4.0

Siemens Wi-Fi-6-modulNový klientský modul Scalance WUM766-1 je prvním průmyslovým klientským modulem na trhu, který splňuje nejnovější standard bezdrátové sítě LAN IEEE 802.11ax („Wi-Fi 6"). První IWLAN přístupové body a první průmyslový klientský modul Wi-Fi 6 dostupný na trhu. Spolehlivé a vysoce výkonné bezdrátové připojení s maximální rychlostí přenosu dat.

Celý článek...
Inovativní řešení společnosti Jungheinrich pro nasazení automatických vozíků

Jungheinrich 1 PM 07 FP IHEKS 215a: Nový automatický vozík na samostatné zaskladňování zboží až do výšky 6 metrů. Nový podvozek pro automatické vozíky zabírá menší plochu a nabízí více možností nasazení ve vnitropodnikové přepravě a transportu hotových výrobků. Rozhraní člověk-stroj pro dokonalou interakci: Odstraňování problémů, detekce břemen a možnost ručního vyřizování objednávek.

Celý článek...
RETOS VARNSDORF podpořil muzeum u jedinečného projektu

Retos 1 300Jiříkovské muzeum získalo nový hlavní exponát – unikátního houpacího koně dle světového patentu z roku 1927. Jeho zvláštností je, že se nehoupá jen sem a tam, ale dokáže se i pohybovat z místa vpřed i vzad bez pomocí koleček. Na základě světového patentu vytvořil konstruktér výrobce vodorovných vyvrtávaček RETOS VARNSDORF technickou dokumentaci, dle které interní truhlárna RETOSu vyrobila skutečného, plně funkčního houpacího koně. RETOS VARNSDORF s.r.o. nesl náklady ...

Celý článek...
Ústav molekulární genetiky AV ČR a firma TESCAN zahájily společný výzkumný projek

TESCAN-AMBER-LS-2-1024x786Detailně pozorovat viry nebo proteiny bylo ještě nedávno snem vědců po celém světě. Moderní metoda kryoelektronové mikroskopie zobrazuje buněčné struktury v téměř atomárním rozlišení a umožňuje lépe pochopit chemické vazby a fungování živých organismů. Posunout možnosti tohoto výzkumu na ještě vyšší úroveň je cílem spolupráce Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky a předních technologických firem v čele s brněnským výrobcem elektronových mikroskopů TESCAN.

Celý článek...
Aktuality
Flexibilní mini videokamera
RETOS VARNSDORF podpořil muzeum u jedinečného projektu
Může současná mladá generace změnit svět?
Komponenty LANXESS jsou součástí automatických převodovek
Firmy LIBERTY, Paul Wurth a SHS - Stahl-Holding-Saar chtějí společně vybudovat technologii pro výrobu oceli pomocí vodíku
Nový mobilní osvětlovací systém pomůže malým letištím, jejichž technika dožívá
Obrábění
Přesný malý svěrák s vysokou upínací silou
RETOS VARNSDORF hledá technologa a kooperanta
Záruka 2 roky zdarma – na vybrané vyvrtávačky
Lídři v oboru obrábění podporují TIMTOS Hybrid 2021
RETOS VARNSDORF hledá konstruktéra a programátora PLC
32. mezinárodní výstava strojů, nástrojů a automatizace BI-MU je za námi
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2021 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Tento e-mail byl zaslán na adresu [EMAIL]. Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2021 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán