T+Tnews 1. 4. 2021
01. dubna 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
NSK Europe
Výběr aktuálních zpráv Další zprávy
Nový robotický ohýbací systém LVD Ulti-Form

newtech01Společnost LVD představuje Ulti-Form – nový robotický ohýbací systém s ohraňovacím lisem vybaveným automaticky výměnou nástrojů. Systém Ulti-Form přichází po úspěchu robotického systému Dyna-Cell společnosti LVD a posouvá technologii automatického ohýbání o krok dál, a to díky integraci ohraňovacího lisu s automatickou výměnou nástrojů.

Celý článek...
Panasonic otevírá gigantické Centrum technologií (CXC - Customer Experience Center) v Mnichově

Panasonic 1 CXC MobilitySpolečnost Panasonic soustavně rozšiřuje své aktivity v Evropě. V rámci areálu Panasonic v Mnichově se nyní chystá otevřít nové Centrum technologií (CXC - Customer Experience Center). Komplex budov se skládá z více než 6 000 metrů čtverečních a nabízí pro zákazníky B2B, obchodní partnery, vývojáře, start-upy a univerzity otevřenou platformu pro získávání a výměnu informací.

Celý článek...
Gartner označil nejdůležitější trendy v oblasti bezpečnosti a řízení rizik pro rok 2021

cybersecurity 1 ISSAnalytici se tématu hlavních trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti věnují na sérii konferencí Gartner Security Risk & Management Summit. Osm nejdůležitějších trendů, kterým by měli věnovat pozornost především lídři odpovědní za bezpečnost a řízení rizik, souvisí zejména se zrychlující se digitální transformací obchodních modelů v důsledku pandemie koronaviru. „Největší současnou výzvou jsou chybějící dovednosti a znalosti.

Celý článek...
Panasonic znovu otevře vzdělávací webovou akademii – WAPIC 2

Wapic 1 Průmyslová automatiV rámci průmyslové divize firmy Panasonic byly dříve jednotlivé výrobkové skupiny (např. elektronické součástky, senzory, svařovací roboty, osazovací automaty, řídicí systémy apod.) zastoupeny různými prodejními kanály. Panasonic postupně tyto produktové skupiny slučuje do jednoho širokého portfolia a všechny s průmyslem související aktivity budou v blízké budoucnosti zastřešeny značkou Panasonic Industry.

Celý článek...
Výpočet životnosti jeřábu je potřeba dělat každý rok

Konecranes posouzeni imageProvozovatelé zdvihacích zařízení se musí řídit platnými normami, které stanovují frekvenci pravidelných inspekcí, revizí, prohlídek a dalších činností. Mezi jinými jde také o povinnost alespoň 1x ročně provádět výpočet životnosti zdvihacích zařízení – tedy porovnání počtu realizovaných pracovních cyklů s projektovanou životností jeřábu. Stanovuje to norma ČSN ISO 12482.

Celý článek...
Zaoceánské lodě: Města prošpikovaná kilometry kabelů a energetických řetězů

Aida costa1I když turistický ruch ovlivnila pandemie, křižovaly a křižují současné oceány stovky výletních lodí s desítkami tisíc turistů. Spíše než o lodích je ale možné mluvit o plovoucích městech. Najdete zde totiž vše – od bazénů, heren přes divadla, restaurace nebo sportoviště. Aby to vše fungovalo je potřeba přenášet energie z místa na místo a pohybovat mnoha věcmi jako jsou opony nebo výtahy.

Celý článek...
Řešení pro správu a monitorování průmyslových sítí

siemens01Siemens představuje nový průmyslový software Sinec, který uživatelům přináší několik nových funkcí pro efektivní správu průmyslové sítě. Sinec splňuje současné různorodé požadavky na správu moderní průmyslové sítě a uživatelům pomáhá s výzvami digitalizace, jako jsou například neustále rostoucí počty síťových zařízení nebo bezpečnost a transparentnost stále složitějších průmyslových sítí.

Celý článek...
Aktuality
Firmy LIBERTY, Paul Wurth a SHS - Stahl-Holding-Saar chtějí společně vybudovat technologii pro výrobu oceli pomocí vodíku
Nový mobilní osvětlovací systém pomůže malým letištím, jejichž technika dožívá
Strojírna Jan Bacho přijímá další pracovníky
RETOS VARNSDORF hledá správce majetku
Průmysl a česká science centra spojují síly, aby přilákaly veřejnost k novinkám
Souběžný program SIAF Guangzhou 2021, který nabízí neocenitelné informace o trhu s inteligentní výrobou
Obrábění
RETOS VARNSDORF hledá technologa a kooperanta
Záruka 2 roky zdarma – na vybrané vyvrtávačky
Lídři v oboru obrábění podporují TIMTOS Hybrid 2021
RETOS VARNSDORF hledá konstruktéra a programátora PLC
32. mezinárodní výstava strojů, nástrojů a automatizace BI-MU je za námi
Seznamte se s firmou MCM
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2021 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Tento e-mail byl zaslán na adresu [EMAIL]. Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2021 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán