Technika News 07.06.2012
07. června 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Jednoduchý a spolehlivý: nový radarový hladinoměr VEGAFLEX 80 s vedenou vlnou

vegaJednoduchý provoz a inteligentní software zajišťují spolehlivost měření a šetří čas při nastavení a uvedení do provozu. Na veletrhu ACHEMA ve Frankfurtu nad Mohanem chystá společnost VEGA Grieshaber KG uvedení na trh nové generace hladinoměrů VEGAFLEX s vedenou vlnou (TDR). Nový hardware a software jsou kombinovány v přístroji s jednoduchou a inteligentní koncepcí nastavení a vytvářejí tak společně základ pro spolehlivé měření výšky hladiny nebo rozhraní sypkých materiálů a kapalin. Spektrum měření, které lze vyřešit těmito snímači modulárního systému plics®, je nyní ještě širší než dříve.
Před zhruba deseti lety uvedla společnost VEGA ve skutečnost svou vizi jednoduchých, standardizovaných snímačů tlaku a výšky hladiny systému plics®. Prostřednictvím tohoto modulárního systému mohou uživatelé šetřit náklady v průběhu celého životního cyklu produktu. Novým členem řady plics® společnosti VEGA se jejím postupným logickým vývojem stal také radarový hladinoměr s vedenou vlnou VEGAFLEX 80. Společně s možností jednoduchého výběru přístroje a jeho snadným nastavením s podporou průvodce byly v centru zájmu vývojářů zejména přesnost měření a spolehlivost snímače.

Celý článek...
Sviadnovští technici natrénují únik z potopeného vrtulníku

sviadEvakuace lodi, pohyb ve skupině na širém moři, opuštění kabiny potopeného vrtulníku. Tím vším a řadou dalších krizových situací postupně projde 13 techniků ze společnosti Huisman Konstrukce ze Sviadnova. Čeká je totiž speciální trénink, jehož absolvování je podmínkou pro vstup na vrtné lodě působící na mořích. Výcvik, který v Česku nenabízí žádné školicí středisko, absolvují zaměstnanci v Nizozemí a firmu přijde na několik stovek tisíc korun.
Společnost Huisman Konstrukce dodává pro lodní průmysl vrtné věže a jeřáby. Díky rozvoji společnosti v posledních letech vyvstává stále častěji potřeba vyslat odborníky ze Sviadnova do ostrého provozu na lodě působící na mořích a oceánech. Podmínkou pro vstup na loď provádějící vrty často mnoho kilometrů od pobřeží je absolvování speciálního tréninku.

Celý článek...
Ocel Raex pro použití v těžebním průmyslu

SandvikLH514Ocel Raex od společnosti Ruukki byla navržena tak, aby vydržela i ty nejnáročnější podmínky, proto představuje bezpečnou a nákladově efektivní volbu pro potřeby těžebního průmyslu. I přes svou vysokou pevnost a tvrdost se ocel Raex může pochlubit dobrou svařitelností a tvářitelností. Použití oceli Raex může výrazně snížit opotřebení a vady součástek důlních zařízení a s tím související náklady. Těžební průmysl zahrnuje těžbu, drcení a dopravu materiálu ve velikém rozsahu. Ocel Raex je ideální pro obložení částí zařízení, které se opotřebovávají, jako jsou vnitřky drtičů nebo zásobníků, plochy vystavené nárazům, dopravní zařízení a dopravníkové pásy.

Celý článek...
Lenovo IdeaCentre A720 All-In-One

A720_01Společnost Lenovo představuje IdeaCentre A720, nejtenčí 27“ All-In-One (AIO) na světě. Nový IdeaCentre A720 AIO, který byl poprvé představen na mezinárodní výstavě CES 2012 má neuvěřitelný 27palcový displej, který pozvedá práci na počítači na novou úroveň. Nejenže se počítač s displejem tenkým jako břitva může pochlubit multidotykovým ovládáním pro deset bodů naráz, ale má také závěs pro pohodlné používání a prohlížení z různých úhlů od -5° až do 90°. Ať už je ovládání aplikace nebo programu předurčeno pro svislý, šikmý nebo zcela naplocho položený displej, stylové provedení A720 se mu vždy přizpůsobí.

Celý článek...
Expo Mokrá

IMG_3958Vápencový kamenolom Mokrá společnosti Českomoravský cement se 5. června po dvou letech opět proměnil v místo, na které se sjeli odborníci těžebního průmyslu nejen z naší republiky, ale i zahraničí, aby předvedli své novinky. V tento den Těžební unie totiž zahájila již 9. ročník Mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví. Oborové členění veletrhu pokrývá proces zpracování surovin od začátku až do konce: Vrtací soupravy, bourací kladiva, kompresory, elektrocentrály; bagry, nakladače; drtiče, třídiče, podavače, dopravní pásy, čidla, váhy; drtící a třídicí soupravy, separátory; odhlučnění, kryty dopravních pasů, odprašování, odsávání, identifikace škodlivin; pneumatiky, řetězy, oleje, repasované části strojů; společnosti provádějící geologické a geodetické práce, sanace a rekultivace, trhací práce, ochranné pracovní pomůcky; projekční práce, poradenská činnost, odborné časopisy, školy, svazy.

Celý článek...
Akce týden společnosti Ruukki

Autodesk-Navisworks-2013-08Tento týden jste měli možnost shlédnout akci týden společnosti Ruukki
Ve videích této společnosti máte možnost shlédnout videa týkající se střešních krytin, speciální oceli Ruukki a pancéřovém plechu Ramon.

Novinky společnosti CAD studio a.s.
Na serveru StreamTech.tv můžete také shlédnout v kategorii CAD/CAM videa společnosti CAD studio, které ukazují novinky v CAD aplikaci Autodesk 2013.

Celý článek...
V Brně byl spuštěn aerodynamický tunel

04Na půdě Univerzity obrany v Brně vznikl nízkorychlostní cirkulační aerodynamický tunel. Projekt byl realizován pod záštitou sdružení Energoklastr a bude sloužit jak potřebám vědeckého výzkumu univerzity a členům sdružení, tak i potřebám průmyslu nejen jihomoravského regionu. Tunel bude uveden do provozu dne 5.6.2012. Zařízení zaujímá půdorysnou plochu více než 320 m2 s výškou více než 6 m nad základnou laboratoře. Srdcem celého zařízení je jednostupňový axiální ventilátor s průměrem oběžného kola 2.8m a výkonem 261kW. Tato pohonná jednotka je dílem významného českého výrobce vzduchotechnických zařízení z Milevska, společnosti ZVVZ Machinery, a.s. Ventilátor umožňuje urychlení proudu vzduchu v měřicí sekci na více než 150 km/h. Zajímavé jsou i rozměry měřicí sekce, která má variabilní výstupní dýzu s průtočnou plochou větší než 4 m2.

Celý článek...
Pramet ovládl ruskou železnici

Metalloobrabotka-2012_expozKromě úspěšných aktivit a obchodů na tuzemském trhu exportuje firma Pramet více než dvě třetiny produkce nástrojů pro obrábění do zahraničí. Největším klientem je pro šumperskou firmu ruská železnice, které Pramet dodává 90 % nástrojů na ní používaných. Na právě probíhající mezinárodní výstavě specializované na obrábění – Metalloobrabotka 2012 představil český výrobce odborné veřejnosti poprvé speciální frézu pro dynamické frézování kolejnic, která umožňuje rychlé a především ekonomické obnovení jízdního profilu kolejnice, a to bez nutnosti její demontáže.

Celý článek...
Ultra lehký projektor 3M MP410

410_lidi_2_Společnost 3M, která v minulosti dala světu první mobilní projektor, nyní uvádí na český trh zcela nový a revoluční projektor 3M MP410, který se díky své velikosti vejde do dlaně, a přesto má výkon srovnatelný s klasickými velkými projektory. Svým unikátním designem navíc výborně doplňuje osobnost moderního manažera, obchodníka či prezentátora. Tento projektor je vhodný zejména pro profesionály na cestách, kteří potřebují mobilní zařízení s nekompromisně vysokým výkonem, který jim umožňuje prezentovat i větší skupině lidí.

Celý článek...

Tiskárna
Další zprávy
Aktuality
V Brně byl spuštěn aerodynamický tunel
Akce týden společnosti Ruukki
Expo Mokrá
Lenovo IdeaCentre A720 All-In-One
Sviadnovští technici natrénují únik z potopeného vrtulníku
Inzerujte cíleně
Obrábění
Pramet ovládl ruskou železnici
Řada MX: Síla, rychlost a přesnost…ve službách mnohačetných aplikací!
DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION
Seco Octomill TM 05 pro menší stroje
Gibbs and Associates slaví 30 let inovací
Frézy Double Octomill ™ 05 od Seco – dobré věci přicházejí v malých balíčcích
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012