Technika News 24.05.2012
24. května 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
YASKAWA - AKCE TÝDEN na StreamTech.tv

Motoman-DA20-dual-arm-robotPříští týden bude na serveru StreamTech.tv probíhat akce týden společnosti YASKAWA Czech s.r.o., která je jedním z největších celosvětových výrobců robotů s více než 200 000 roboty instalovanými po celém světě. Kromě divize robotiky má společnost Yaskawa i divizi systémového inženýrství, řízení pohybu a IT. Společnost Yaskawa zajišťuje pro své roboty všechny hlavní součásti a příslušné technologie a rovněž využívá nejnovější technologie ve své japonské továrně, jediné svého druhu, kde jsou roboty vyráběny jinými roboty.

Celý článek...
SolidWorks Education Edition 2012–2013

SolidWorks-EducationDassault Systèmes, světová špička v oblasti softwaru pro 3D navrhování, tvorbu 3D digitálních prototypů a správu životního cyklu výrobků (PLM), představila produkt SolidWorks® Education Edition 2012–2013. Nová vylepšení, k nimž patří nástroje pro strojírenské navrhování, simulace, dlouhodobě udržitelné navrhování či sledování nákladů, umožňují studentům řešit reálné konstrukční problémy a posílit vlastní konkurenceschopnost na globálním trhu práce. Kromě nabídky softwaru usnadňujícího pedagogům přípravu studentů na jejich vysněná povolání, společnost Dassault Systèmes přináší také ucelenou knihovnu osnov SolidWorks. Ta obsahuje více než dvacítku praktických projektů určených studentům všech stupňů a úrovní pokročilosti. Návrh a konstrukce mostů, automobilů – nebo třeba obléhacích katapultů – vnášejí do výuky přírodovědných, technologických, konstrukčních a matematických předmětů (STEM) prvek zábavy. Nejnovější verze produktu navíc integruje do prostředí SolidWorksu přístup k síti Facebook a usnadňuje tak spolupráci. Studenti nyní mohou publikovat projekty na svých osobních stránkách a sdílet je s přáteli, případně na stránce společnosti SolidWorks v síti Facebook, kde se o ně podělí s širší komunitou uživatelů SolidWorksu.

Celý článek...
Energeticky úsporné switche Huawei S5700

TZ-HuaweiNové výkonné přepínače vybavené nejmodernějšími technologiemi uvedla na český trh společnost Huawei, přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení. Gigabitové switche série Huawei S5700 poskytují velkou přepínací kapacitu, umožňují snadnou správu a rozšiřitelnost, plně podporují IPv4 i IPv6 a nabízejí ochranu proti řadě síťových útoků včetně DoS. Velkou výhodou je i jejich úsporný provoz, celkově nové přepínače spotřebují až o 69 % elektrické energie méně, než je běžný standard. Switche série Huawei S5700 lze využít v řadě situací. Uplatnění najdou například jako přístupový či agregační switch v kampusu, přístupový switch v datovém centru či přístupový switch pro 1000 Mb/s připojení terminálů. Zařízení lze snadno instalovat a spravovat.

Celý článek...
Tecnomatix 10.1

izol-05Nejnovější verze pomáhá výrobcům ještě lépe zvládat složitost plánování globálních výrobních strategií. Pomáhá vylepšovat bezpečnost práce a produktivitu pracovníků a získávat vyšší hodnotu řešení pro optimalizaci výroby a zlepšení kvality. Poslední vylepšení se týkají pěti klíčových oblastí:

Celý článek...
Hypertherm nabízí nové hořáky Duramax pro plazmové řezací systémy Powermax a MAX

TS_DuramaxHRT_WOquic219015Společnost Hypertherm, výrobce moderních systémů pro řezání kovů, dnes oznámila uvedení přestrojovacích hořáků Duramax™ pro pětici dalších plazmových řezacích systémů: Powermax600®, Powermax800®, Powermax900®, MAX42® a MAX43®.
S patentovanou technologií v podobě trysky Conical Flow™ a s pružinovou elektrodou zajišťují hořáky řady Duramax spolehlivější vznik oblouku a spotřební díly vydrží až šestkrát déle než při použití v originálních hořácích plazmových řezacích systémů.
„Přestože tyto plazmové řezací systémy jsou v některých případech staré i 20 let, jsme si vědomi, že na trhu jsou tisíce lidí, kteří stále každodenně používají tyto systémy Powermax a MAX a spoléhají se na ně. Jsme přesvědčeni, že i oni by měli mít k dispozici výhody nejlepší dostupné technologie plazmového řezání,“ uvedl Clayton Gould, manažer produktového marketingu v Hypertherm.

Celý článek...
Jasno ohledně napětí, proudu a frekvence

BuR_X20APSpolečnost B&R představuje modul pro měření spotřeby elektrické energie X20AP
První krokem k hospodárnějšímu využívání energie je vlastní schopnost měřit a posuzovat její okamžitou spotřebu. Zjištěné odchylky od obvyklých hodnot lze zpětně použít k určení momentálního stavu stroje. Za tím účelem se odchylky vyhodnocují v systémech pro sledování spotřeby a hospodaření s energií. Takovýmto vhodným systémem je ucelená softwarová sada EnMon (Energy Monitoring), fungující v rámci nadřazeného systému pro řízení technologických procesů APROL od společnosti B&R. K prvotnímu sběru potřebných údajů je nyní k dispozici nový modul pro sledování spotřeby energie X20AP, který měří napětí, proudy, frekvence a jalové složky ve všech fázích. Modul měří proudy a napětí až po 31. harmonické, tudíž velmi přesně. Díky své velké citlivosti a zabudovanému čtvrtému měřicímu kanálu je také velmi vhodný k měření zpětných proudů v nulovém vodiči.

Celý článek...
Rozváděče vysokého napětí bez škodlivých plynů SF6

Eaton-nakres-SF6Moderním trendem, jak vybavit projekty současné výstavby nebo fotovoltaických elektráren ekologickými součástmi, je využití technologií nevyužívajících skleníkových plynů. Mezi ty patří mimo jiné u nás i po celém světě rozšířené rozváděče vysokého napětí (VN) od Eatonu. Sem patří kompaktní rozváděče Xiria, modulární systémy Innovac SVS a Power Xpert FMX, výkonové vypínače W-VACi a rozváděče se systémem výsuvného provedení Power Xpert UX.

Celý článek...
Nová elektroda CopperPlus od Hypertherm

CNS_CopperplusNová elektroda CopperPlus™, přihlášená k patentování, vyrobená exkluzivně pro řadu hořáků Hypertherm Duramax™, přináší dvojnásobnou životnost při řezání kovů s tloušťkou až 12 mm pomocí plazmových řezacích systémů Hypertherm. Tato elektroda je standardním výměnným dílem a nevyžaduje žádné změny jiných spotřebních dílů nebo nastavení systému.
„Díky pouhé výměně elektrody mohou zákazníci ušetřit významné náklady, aniž by se snížila kvalita řezání nebo výkon jejich plazmových řezacích systémů,“ uvedl Clayton Gould, manažer produktového marketingu v Hypertherm. „Dále zákazníci zaznamenají zkrácení prodlev, neboť nebudou muset tak často zastavovat výrobu kvůli výměně spotřebních dílů v hořácích.“
Elektroda CopperPlus je plně kompatibilní s celou řadou hořáků Duramax. V současné době jsou v nabídce hořáky Duramax pro plazmové řezací systémy Powermax65®, Powermax85®, Powermax1000®, Powermax1250®, Powermax1650®, Powermax600®, Powermax800®, Powermax900®, MAX42® a MAX43®.

Celý článek...
NKE ložiska pomáhají vyrábět energii

nke1NKE Austria dodává ložiska pro různé aplikace pro získávání obnovitelných forem energie. Jako příklad aplikace produktů společnosti NKE v průmyslovém měřítku jsou prezentovány větrné elektrárny a turbíny poháněné přílivovými proudy. Větrné elektrárny pracují v náročných provozních podmínkách. Valivá ložiska používaná ve větrných elektrárnách musí nabízet maximální provozní bezpečnost a dlouhou životnost. Projektovaná požadovaná životnost valivých ložisek ve větrných elektrárnách činí 175.000 provozních hodin. Společnost NKE dodává pro aplikace ve větrných elektrárnách mj. následující konstrukce ložisek:

Celý článek...
Od myšlenky k návrhu rychleji pomocí nového HMI

beierRozhraní člověk-stroj bylo se spuštěním nové platformy iX 2.0 HMI a nové generace operátorských panelů opět posunuto dále. Díky nové platformě iX 2.0 HMI je řešení projektů mnohem rychlejší a zároveň jsou vytvořené aplikace efektivnější a intuitivnější.

Celý článek...
Zjednodušení integrace systémů na lince 5 metra v čínském Kuang-čou

chinaČlánek popisuje, jak jsou různá dohledová zařízení na lince 5 metra v čínském městě Kuang-čou (starším názvem Kanton) propojena pomocí sběrnice ControlNet s využitím systémů Rockwell Automation a komunikačních bran Anybus Communicator od HMS Industrial Networks.
Linka 5 metra ve městě Kuang-čou má délku 40 km a vede městem z východu na západ. Má 24 stanic a přepravní kapacitu celých 50 miliónů cestujících denně. Jako všechny moderní podzemní dráhy světa, i linka 5 metra v Kuang-čou má monitorovací systém, který dohlíží na provoz ventilace a klimatizace, dodávky vody a odvod odpadních vod, provoz výtahů a eskalátorů atd. Důležitou částí monitorovacího systému je tzv. systém BAS – nadřazený systém založený na PLC a spojující značné množství dohledových zařízení a subsystémů. Tato zařízení a subsystémy mají různé komunikační protokoly, ale provozovatel metra v Kuang-čou hledal řešení, které by umožnilo komunikaci těchto rozdílných zařízení a systému BAS. Jako vhodný prostředek pro řešení tohoto úkolu byly vybrány komunikační brány Anybus Communicator.

Celý článek...
Laser on TOur
Další zprávy
Aktuality
YASKAWA - AKCE TÝDEN na StreamTech.tv
Zjednodušení integrace systémů na lince 5 metra v čínském Kuang-čou
Nová elektroda CopperPlus od Hypertherm
Hypertherm nabízí nové hořáky Duramax pro plazmové řezací systémy Powermax a MAX
Tecnomatix 10.1
Energeticky úsporné switche Huawei S5700
Obrábění
Řada MX: Síla, rychlost a přesnost…ve službách mnohačetných aplikací!
DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION
Seco Octomill TM 05 pro menší stroje
Gibbs and Associates slaví 30 let inovací
Frézy Double Octomill ™ 05 od Seco – dobré věci přicházejí v malých balíčcích
Vysokoproudové řezání nerezové oceli od Hypertherm
Kalendář akcí
<<  Červen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
152021
22262728
2930     
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012