Technika News 17.05.2012
17. května 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Zákaznické dny 2012 firmy TAJMAC-ZPS

zd2012_9490Zákaznické dny se letos ve firmě TAJMAC-ZPS, a.s. konaly 26. a 27. dubna. Charakterizoval je, mimo jiné, nejvyšší počet spoluvystavovatelů (58 firem s více jak 110 zástupci). Návštěvníci měli možnost shlédnout většinu strojů z výrobního programu společnosti, představující široký sortiment obráběcích strojů. Své exponáty představili, jako každý rok, divize CNC, divize AUTOMATY a projekt MANURHIN. Tradičně příznivě byla hodnocena možnost prohlídky firmy s rozšířením o prohlídku firmy ZPS - SLÉVÁRNA. Letošní účast návštěvníků byla vysoká, přes 550 návštěvníků. Zákaznické dny jsou svojí koncepcí přitažlivé pro stále širší okruh zákazníků i dodavatelů jak potenciálních tak již existujících. Jsou každoroční příležitostí k neformálním setkáním odborných pracovníků s odbornou veřejností, k výměně cenných poznatků z praxe s možností seznámit návštěvníky na vlastní půdě a v reálném provozu s výrobním programem i posledními novinkami. Letošním záměrem bylo ukázat nové technologické možnosti, nová konstrukční řešení, využití a kvalitu našich strojů.

Celý článek...
Zvýšení produktivity u YASKAWA Electric Corporation je automatické

Yaskawa_01YASKAWA Electric Corporation je předním světovým výrobcem střídačových měničů, servopohonů, ovladačů strojů, středněnapěťových střídačů a také průmyslových robotů MOTOMAN.
YASKAWA je partner pro kompletní řešení se třemi hlavními oblastmi působnosti:
pohony a pohyb - YASKAWA nabízí širokou řadu univerzálních a zakázkových střídačových měničů a výrobků na řízení pohybu a poskytuje automatizační řešení pro všechny typy průmyslových aplikací,
projektování systémů - YASKAWA nabízí širokou řadu řešení projektování systémů v moderní technologii a dokáže uspokojit potřeby moderní společnosti od velkých průmyslových závodů až po veřejná zařízení,
robotika - továrny po celém světě používají průmyslové roboty MOTOMAN. Společnost YASKAWA nabízí široký výběr různých typů průmyslových robotů pro jakoukoliv aplikaci nebo jakýkoliv trh, stejně jako řešení na klíč.

Celý článek...
Vývoj vysokopecních ventilů v ostravském Wurthu

wurthIntenzifikace výroby surového železa v moderních vysokých pecích je dosažena zvyšováním provozního tlaku, teploty dmýchaného větru a objemu vysokých pecí. Pro ohřívače větru, které jsou nezbytnou součástí vysoké pece, to znamená, že armatury pro jejich ovládání mají větší světlost, proudící média mají stále vyšší teplotu a tlak. Na tyto parametry musí být armatura dostatečně nadimenzována. Dalšími požadavky jsou snižování hmotnosti, optimalizace výroby a spolehlivost ventilu po celou délku jeho technického života. Nad tím vším je neúprosný termín ze strany zákazníků, jenž se s novými zakázkami neustále zkracuje.
Ostravská společnost Paul Wurth a.s., dceřiná společnost lucemburského Paul Wurth S.A., se specializuje na armatury pro vysoké pece a ohřívač větrů. Ve specializovaném R&D centru v Ostravě se tyto armatury vyvíjí, konstruují i vyrábí a jsou pak aplikovány po celém světě.

Celý článek...
Blíží se nový systém pro správu a řízení patentů

logicaEvropský patentový úřad a společnost Logica představily významný projekt, jenž výrazně přispěje k snížení nákladů a urychlení průběhu patentového procesu. Logica a Evropský patentový úřad se chystají zřídit jeden z nejpokročilejších, plně digitálních patentových úřadů na světě, a umožnit tak vynálezcům a žadatelům o patenty i všem, kteří se podílejí na jejich zpracování, pracovat maximálně efektivním a úsporným způsobem. Na základě vzájemné dohody pomůže společnost Logica Evropskému patentovému úřadu vybudovat komplexní, zabezpečený a inovativní systém správy patentů, který bude digitálně zpracovávat patentové žádosti ve všech fázích patentového procesu, včetně:

Celý článek...
Vzduchové jističe s elektronickou vypínací spouští v základu

izmx_2Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, představil novou řadu vzduchových jističů IZMX. Jejich velkou výhodou je rychlejší montáž do jednotlivých polí rozvody, a to zejména díky zachovávání rozměrů při různých instalovaných jmenovitých proudech. Usnadněním je u série IZMX i elektronická vypínací spoušť, jež je součástí základního přístroje. Řada IZMX je k dispozici ve dvou základních velikostech, a to IZMX16 a IZMX40. Prvně jmenovaná může být vybavena jmenovitými proudy do 1600 A, řada IZMX40 pak jmenovitými proudy do 4000 A. Pro obě řady je připravená široká nabídka příslušenství, některé příslušenství je navíc možné použít v obou velikostech

Celý článek...
Pět ocenění red dot za design pro firmu Toshiba

toshibaPevné disky STOR.E EDITION získaly ocenění „red dot: nejlepší z nejlepších 2012” – nejvyšší možné ocenění v jedné z největších designových soutěží na světě. Porotci Red dot se potýkali s nesnadným úkolem - v letošním ročníku soutěže soupeřilo o tuto celosvětově uznávanou pečeť kvality a designu 4,515 produktů. Jen málo produktů dosáhne ocenění, protože porota důsledně testuje a hodnotí soupeře podle kritérií, jako jsou inovace, funkčnost, kvalita a ekologické účinnosti. Toshiba je známa svou pílí a red dot ocenění dokazuje snahu o ty nejlepší možné produkty.

Celý článek...
Komplexní a zároveň kompaktní HMI

elSpolečnost Beijer Electronics spouští prodej několika nových operátorských panelů, které jsou zařazeny do tří produktových řad v závislosti na výkonu a velikosti displeje. Zákazníci si od nynějška mohou vybrat vhodný typ pro jejich aplikaci, ať už se jedná o malý či rozsáhlý projekt. Nové operátorské panely jsou optimalizovány pro novou softwarovou platformu iX 2.0. Nové operátorské panely společnosti Beijer Electronics jsou robustní a zajišťují spolehlivý chod platformy iX 2.0, mají hliníkové pouzdro, vysoké krytí IP a bylo využito součástek s velmidlouhou životností. Všechny modely jsou vybaveny rozsáhlým počtem ovladačů, což umožňuje kompatibilitu s většinou dostupných zařízení.

Celý článek...
Mezinárodní konference NZEE - již příští pondělí

NZEEFakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, VUT v Brně a Česká elektrotechnická společnost pořádá již

33. ročník mezinárodní konference NEKONVENČNÍ ZDROJE ELEKTRICKÉ ENERGIE (NZEE).

Letošní ročník se koná od 21. 5. do 23. 5. 2011.
Svou účast potvrdily špičky v oboru nekonvečních zdrojů elektrické energie a to zejména ze Slovenska.
Celý článek...
Řešení bez zemního plynu? LPG!

Untitled-1_copyPro stavební průmysl již dávno neplatí obecně přijímané pravidlo, že tam, kam není možné zavést zemní plyn, se nedá či nevyplatí stavět. Řešení pro takovéto oblasti představuje LPG, zkapalněný ropný plyn, který je vhodný jak pro vytápění, tak na vaření či ohřev vody. Kromě rodinných domů či průmyslových a rekreačních objektů roste zájem o toto řešení i u obcí, pro něž LPG představuje rychlejší a investičně výhodnější variantu, než jakou je zavedení zemního plynu.

Celý článek...
Flash disk USB 3.0

V3_USB_GroupVerbatim představuje novou řadu USB flash disků s USB 3.0 rozhraním pro superrychlý přenos dat. Nový Store 'n' Go V3 má malé rozměry s kuželovitým designem a využívá uzavírací mechanismus „Slide and Lock“ chránící konektor disku. Store 'n' Go V3 je k dispozici v sedmi zářivých barvách a má kapacitu až 64 GB. Už nyní je k dostání za ceny od 299 do 749 Kč.Díky USB 3.0 rozhraní nabízí Store 'n' Go V3 přenos dat až 10krát vyšší rychlostí než USB 2.0 , což zajišťuje rychlejší přenos a ukládání větších souborů všech typů. Rozhraní USB 3.0 je zpětně kompatibilní s USB 2.0. Praktický uzavírací mechanismus "Slide and Lock“ pomáhá chránit USB konektor. Ten je při používání flash disku uzamčen v otevřené poloze a v případě nepoužívání se zatáhne zpět do uzavřené. USB Flash disk Store 'n' Go V3 je v 16GB verzi dostupný v barvách slunečně žluté, eukalyptově zelené, růžové, karibské modré, vulkánově oranžové a fialové. Šedý Store 'n' Go V3 je k dispozici ve čtyřech různých kapacitách 8, 16, 32 a 64 GB pro ukládání větších multimediálních souborů, jako jsou videa a fotografie.

Celý článek...
Nová rychleschnoucí krycí lazura Johnstone

Johnestones_Woodworks_Quick_Dry_Opaque_Wood_FinishJohnstone´s, značka profesionálních nátěrových hmot, přichází s novinkou: rychleschnoucí krycí lazurou Johnstone´s QUICK DRY OPAQUE WOOD FINISH. Nová lazura spolehlivě skryje případné nedostatky dřeva a zabarví povrch do vybraného atraktivního odstínu. Uplatní se proto výborně při natírání zvětralých zašedlých dřevěných povrchů, jimž dodá novou krásu a zároveň zvýrazní přírodní kresbu dřeva. Na výběr jsou hned tři atraktivní barevné varianty (Burnt Walnut - Pálený ořech, Rustic Oak - Rustikální dub a White - Bílá). Nátěr realizovaný krycí lazurou mimořádně rychle schne a snadno se obnovuje. Kromě toho zvládne to, co jiná lazura neumí: Pomáhá zesvětlit povrch původně natřený tmavou lazurou. Díky tomuto výrobku je totiž možné přetřít tmavý odstín lazury odstínem světlejším, stačí použít jako mezivrstvu novou krycí lazuru v bílé variantě. Lazura Johnstone´s QUICK DRY OPAQUE WOOD FINISH je mimořádně vhodná do exteriéru, kde spolehlivě chrání dřevěné povrchy za jakýchkoliv povětrnostních podmínek.

Celý článek...
FAULHABER Motion Controller MC 3002: minimální výkon, maximální přesnost

fauSpolečnost FAULHABER dále rozšířila svůj obsáhlý sortiment řídicích systémů tím, že uvedla na trh regulátor polohy a pohybu Motion Controller MC 3002 pro miniaturní pohony na samé dolní hranici výkonového rozsahu. Extrémně kompaktní elektronická jednotka může být použita pro řízení stejnosměrných mikromotorů stejně jako bezkartáčových nebo lineárních stejnosměrných servomotorů.
MC 3002 je možné použít i pro řízení pohonů s absolutními snímači polohy. Vyznačují se velkou flexibilitou a efektivitou nastavení. Vzhledem k velkému rozlišení snímače mají stejnosměrné bezkartáčové servopohony s absolutním snímačem polohy ještě efektivnější komutaci a velmi přesnou regulaci polohy a pohybu i při extrémně malých rychlostech. Pro mnohé úlohy polohování je důležité také to, že údaj o absolutní úhlové poloze je k dispozici bezprostředně po zapnutí pohonu.

Celý článek...
Laser on TOur
Další zprávy
Aktuality
Nová rychleschnoucí krycí lazura Johnstone
Parker Hannifin vstupuje na trh hydraulických akumulátorů a chladicích technologií
Mezinárodní konference NZEE - již příští pondělí
Kutná Hora bude využívat teplo z obnovitelných zdrojů
Zákaznické dny 2012 firmy TAJMAC-ZPS
Úsporné LED žárovky TB Energy v portfoliu AT Computers
Obrábění
Řada MX: Síla, rychlost a přesnost…ve službách mnohačetných aplikací!
DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION
Seco Octomill TM 05 pro menší stroje
Gibbs and Associates slaví 30 let inovací
Frézy Double Octomill ™ 05 od Seco – dobré věci přicházejí v malých balíčcích
Vysokoproudové řezání nerezové oceli od Hypertherm
Kalendář akcí
<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012