Technika News 10.05.2012
10. května 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
16.-17.5.2012 - zákaznické dny WALTER

Ve dnech 16. a 17.5.2012se v areálu zlínského TAJMAC-ZPS konají zákaznické dny společnosti WALTER. Ke strojům, na kterých se bude předvádět, je zařazen i stroj MANUHRIN K´MX 413. Hosté zde budou mimo jiné seznámeni s novinkami v soustružení Tiger-Tec Silver, vrtání Titex a závitování Prototyp.

Pozvánku naleznete zde. V případě zájmu o účast na této akci je nutná registrace na e-mailu valina.kuchtova@walter-tools.com.

Celý článek...
Testování šroubů od společnosti Arnold

Figure_2_-_ATPAutomobilová divize společnosti Hetal-Werke se nachází v německém Alpirsbachu. Intenzivně se zabývá vyhledáváním nových a alternativních technologií pro spojování materiálu. V budoucnu se počítá s využitím šroubů ATP(R) TriPress od společnosti Arnold Umformtechnik na místo tradičních svářených šroubů. Tyto lisované šrouby splňují veškeré požadavky kladené na tento typ výrobku, jelikož se implmentují např. do sedacích částí vozu. "Očekávané využívání lehčích materiálů, jako např. hořčíku, vyztužených kompozitových materiálů z karbonových vláken, nebo vyztužené oceli, v automobilových konstrukcích vyžaduje systémy spojů, které v ideálním případě poskytují lepší kvalitu spoje a samozřejmě nižší cenu," říká Reinhard Gruber, sales manager automobilové divize společnosti Hetal-Werke. Díky trojúhelníkovému tvaru lze šrouby TriPress společnosti Arnold nasazovat právě v aplikacích, kde se klade důraz na poměr cena/výkon. Někdy se vyskytne i požadavek na vlisování šroubu polygonálního tvaru do daného typu spony vyrobené z plastu nebo z lehkých kovových slitin.

Celý článek...
Řada MX: Síla, rychlost a přesnost…ve službách mnohačetných aplikací!

huronMultifunkční frézovací centra řady MX jsou stroje s velkou mírou flexibility, která umožňuje, při jednom upnutí, obrábění s 5-ti osami na 5-ti stranách od hrubování až k dokončovacím úpravám, včetně soustružení. Série MX kombinuje sílu, rychlost a přesnost: 5-ti osé obrábění lze provádět pro obrobky do 4 000 kg; tvrdé materiály jsou obrobeny v minimálním čase a pro vytvoření tvarů a profilů je garantována extrémně vysoká přesnost. Tyto modely jsou obzvláště oceněny v leteckém průmyslu.
Zajištěna je nevyšší pevnost a stabilita. Konstrukce s litinovým přestavitelným stojanem a s jedinečnými mechanickými vlastnostmi zvyšuje pevnost stroje a umožňuje tlumení vibrací, způsobené řeznými silami u nejtvrdších materiálů. Pevnost, přesnost a geometrická stabilita stroje je mimo jiné docílena jeho ukotvením do podlahy.

Celý článek...
Pepperl+Fuchs-nové trendy v technice průmyslových sběrnic

peperlPáteřní sběrnice DART High-Power Trunk v sobě spojuje výhody jiskrově bezpečné sběrnice s vysokou úrovní napájení snímačů a akčních členů. Spojit obě dříve těžko slučitelné vlastnosti je možné díky novým komunikačním prvkům FieldConnex® od firmy Pepperl+Fuchs. Rozbočovače DART Power Hub napájejí páteřní sběrnici a starají se o komunikaci s nadřazeným DCS. Na vazební členy DART Segment Protector jsou připojeny jednotlivé odbočky s jiskrově bezpečnými provozními přístroji, v současné době s komunikačním rozhraním FOUNDATION Fieldbus H1 nebo PROFIBUS PA. Komunikační prvky jsou certifikovány podle IEC 60079-11.
Výrobce může doložit úspěšné příklady užití této nové a převratné metody ochrany proti výbuchu, realizované v praxi. Komponenty DART Fieldbus vycházejí ze současné koncepce sběrnicové infrastruktury FieldConnex, která v již na celém světě propojuje více než 700 000 provozních přístrojů s DCS.

Celý článek...
Komplexní a zároveň kompaktní HMI

beijerSpolečnost Beijer Electronics spouští prodej několika nových operátorských panelů, které jsou zařazeny do tří produktových řad v závislosti na výkonu a velikosti displeje. Zákazníci si od nynějška mohou vybrat vhodný typ pro jejich aplikaci, ať už se jedná o malý či rozsáhlý projekt. Nové operátorské panely jsou optimalizovány pro novou softwarovou platformu iX 2.0.

Celý článek...
Pulsní měřicí technika vstupuje do nové dimenze

MC7522_120314_08_RGBVšechny snímače vzdálenosti s měřením doby průletu (TOF – Time of Flight) nejsou stejné. Nový laserový skener, vyvinutý a vyráběný společností Pepperl+Fuchs, ukazuje výhody pulsní metody měření (PRT – Pulse Ranging Technology). Kromě metody PRT byly při vývoji tohoto zařízení použity i další velmi zajímavé inovace. Například měřicí optická soustava skeneru R2000 používá místo běžných čoček optická zrcadla. Měřicí modul není stacionární, ale rotuje kolem své osy. To znamená, že se skener obejde bez konvenčního mechanismu se zrcátkem pro vychylování paprsku. Výsledkem je významné zvětšení dosahu a stejný tvar světelné stopy v celém rozsahu měřicího úhlu. Zaostření paprsku je zkonstruováno tak, aby průměr světelné stopy nepřekročil několik milimetrů, a to ani při velké měřicí vzdálenosti. Tento technický parametr je důležitý pro přesnou detekci polohy bezobslužných vozíků autonomních dopravních systémů.

Celý článek...
Úsporné LED žárovky TB Energy v portfoliu AT Computers

LED_zarovka_TB_Energy_E14-SNSpolečnost AT Computers rozšířila svoje portfolio spotřebního materiálu o další novinku. Jsou jí kvalitní a úsporné LED žárovky společnosti TB Energy v paticích E27, E14, GU10 či MR16 s různým výkonem a v barevných škálách teplá bílá, neutrální a studená bílá. Úsporné LED žárovky TB Energy se vyznačují svojí dlouhou životností. Vydrží až 50krát déle než klasické žárovky (50 000 hodin). Navíc jsou šetrné k peněženkám svých uživatelů i k životnímu prostředí. Produkty značky TB Energy najdou zákazníci exkluzivně v portfoliu AT Computers. Na českém a slovenském trhu je značka TB Energy známa především jako dodavatel spotřebního materiálu pro inkoustové a laserové tiskárny, který na své produkty poskytuje doživotní záruku.

Celý článek...
TRUMPF na StreamTech.tv

trumpfTrumpf je společnost využívající špičkovou technologii s těžištěm v oblasti výrobní a lékařské techniky. Zákazníkům nenabízí jen inovativní výrobky vysoké kvality. Má řešení pro různé úkoly - ať už při zpracování plechu, využití laseru ve výrobních procesech, u elektronických aplikací nebo pro vybavení nemocnic.
Podívejte se na videoprezentace, co všechno umí laser společnosti Trumpf.

 

Celý článek...
Laser on TOur
Další zprávy
Aktuality
Úsporné LED žárovky TB Energy v portfoliu AT Computers
TRUMPF na StreamTech.tv
16.-17.5.2012 - zákaznické dny WALTER
Seminář ISO 50001 – energetický management
Nové ochranné rukavice proti proříznutí od Kimberly-Clark
ZAT v Turecku i Číně
Obrábění
Řada MX: Síla, rychlost a přesnost…ve službách mnohačetných aplikací!
DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION
Seco Octomill TM 05 pro menší stroje
Gibbs and Associates slaví 30 let inovací
Frézy Double Octomill ™ 05 od Seco – dobré věci přicházejí v malých balíčcích
Vysokoproudové řezání nerezové oceli od Hypertherm
Kalendář akcí
<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012