Technika News 03.05.2012

03. května 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz

Výběr aktuálních zpráv  
Seminář ISO 50001 – energetický management
semin30. května 2012, Brno
Administrativní budova BVV, sál 103

BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. a DEA ENERGETICKÁ AGENTURA, s. r.o. si Vás dovolují pozvat na odborný seminář, zaměřený na nové certifikační schéma a jeho výhody ve vazbě na snižování energetické náročnosti a nákladů.

Celý článek...
Plastové okenní a dveřní profily, které jsou od těch hliníkových na první pohled k nerozeznání

Schco_AutomotiveFinish_odstn_RAL_140-M_na_systmu_Schco_ThermoSlideTéměř tříletý vývoj předcházel představení nové technologie povrchových úprav pro okenní a dveřní plastové systémy Schüco AutomotiveFinish, kterou firma Schüco poprvé představila na březnovém veletrhu fensterbau/frontale v Norimberku. Unikátní technologie AutomotiveFinish vznikala ve spolupráci inženýrů firmy Schüco se zástupci předního dodavatele laků pro automobilový průmysl. Přínosem je možnost aplikace kvalitních a působivých metalických barev, známých z automobilového průmyslu, i na plastové profily. Při konstantní barevné stabilitě je dosaženo vysokého stupně lesku a současně jsou splněny technické požadavky na chemickou stálost, odolnost proti oděru i vůči vlivům počasí. Nechybí ani důraz na ekonomičnost a ekologii. Na první pohled tak plastové profily s úpravou Schüco AutomotiveFinish jen těžko rozpoznáte od těch hliníkových.

Celý článek...
Nové ochranné rukavice proti proříznutí od Kimberly-Clark

Jackson_Safety_G60_IV_zdroj_foto_Kimberly_ClarkSpolečnost Kimberly-Clark Professional, přední světový výrobce ochranných pracovních pomůcek, uvádí na trh novou řadu rukavic určených pro automobilový a kovozpracující průmysl. Nové rukavice JACKSON SAFETY* G60 s vláknem Dyneema proti proříznutí úrovní 2, 3 a 5 poskytují nevídanou kombinaci dlouhé životnosti, vysoké prodyšnosti, pohodlí, nadstandardní ochrany a 3. stupně zručnosti.

Celý článek...
ZAT v Turecku i Číně

Loko_71Em_2010_03Společnost ZAT dnes oznámila, že spustila ostrou výrobu řídicího systému pohonu pro dodávku 80 lokomotiv pro Turecké státní dráhy. Jde o čtyřnápravové elektrické lokomotivy o výkonu 5MW. Firma ZAT do nich vyrábí řídicí elektroniku vyvinutou společností Škoda Electric. Celková cena zakázky je 2 miliardy korun, podíl ZAT tvoří přes 40 mil. korun.

Celý článek...
Využití elektronových mikroskopů v průmyslu

fei-01Brno patří mezi přední světová centra elektronové mikroskopie. Jak se tento hi-tech obor uplatňuje v průmyslu? Zeptali jsme se Tomáše Vystavěla, manažera aplikačního vývoje společnosti FEI Company, jejíž nejvýkonnější pobočka sídlí právě v brněnském Technologickém parku.

Celý článek...
Cognex Dataman 300 - nový vestavný snímač průmyslových kódů

applic-01Firma Cognex Co. je předním výrobcem systémů průmyslového strojového vidění a snímačů kódů. V poslední době uvedla na trh celou řadu novinek z těchto dvou oblastí. Pro rychlé aplikace čtení kódů byly v letošním roce uvedeny na trh snímače kódů Dataman 300 a Dataman 500.

Celý článek...
Řetězové kladkostroje KITO

ter-01Výroba řetězových kladkostrojů má u japonského výrobce dlouhou tradici. Již téměř 80 let společnost vyrábí ruční a elektrické řetězové kladkostroje pro široké spektrum uživatelů.

Celý článek...
Kladkostroje Demag drží jednu z největších video kostek v Evropě

demag-01Jedna z největších video kostek v Evropě visí v Bukurešti a je upevněna pomocí zdvihací technologie Demag. Zhruba 36 tun těžká multimediální sestava je integrována do lanové střešní konstrukce, která se klene nad novým národním stadionem hlavního města Rumunska. Čtyři lanové kladkostroje Demag a pohonné jednotky zaručují, že se kostka v případě potřeby dá přesně a bezpečně spustit a zase zvednout.

Celý článek...
Armatury KLAD s.r.o komplexní řešení armatur pro energetiku a chemii

klad-01Společnost Armatury KLAD s.r.o se zabývá výrobou průmyslových armatur určených pro energetiku, plynárenství a chemický průmysl. Firma nabízí ucelený sortiment armatur v provedení dle norem EN, GOST a ASME, včetně speciálních armatur se zaměřením na vyšší provozní tlaky, teploty nebo armatur určených pro speciální média.

Celý článek...
Program Prověřený stroj s novinkou

04-toyota-01Značka kvality použitých vozíků Toyota a BT „Prověřený stroj“ představuje víc než běžnou záruku. Je to vyjádření poctivého přístupu společnosti Toyota Material Handling k vozíkům po celou dobu jejich životnosti. S použitým vozíkem Toyota nebo BT máte jistotu, že dostáváte produkt špičkové kvality a v takové specifikaci, kterou potřebujete. Služby v rámci tohoto programu jsou nyní bohatší o garanci vrácení peněz.

Celý článek...

Další zprávy
Aktuality
Seminář ISO 50001 – energetický management
Nové ochranné rukavice proti proříznutí od Kimberly-Clark
ZAT v Turecku i Číně
Lasery za 10 000 Eur? Rozhodně ANO!
Vyhlášení vítězů soutěže REVIT OPEN 2011
Ocenění pro Balluff
Obrábění
DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION
Pozvánka na Zákaznické dny v TAJMAC-ZPS
Seco Octomill TM 05 pro menší stroje
Gibbs and Associates slaví 30 let inovací
Frézy Double Octomill ™ 05 od Seco – dobré věci přicházejí v malých balíčcích
Vysokoproudové řezání nerezové oceli od Hypertherm

Kalendář akcí

<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012