Technika News 26.04.2012
26. dubna 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Simatic ET 200SP - nová generace decentrálních periferií

siemens-01Společnost Siemens rozšiřuje nabídku decentrálních periferií Simatic ET 200 o novou produktovou řadu Simatic ET 200SP. Je určena pro použití ve výrobní i procesní automatizaci. Jejími přínosy pro uživatele mohou být zejména zjednodušení práce, úspory místa v rozvaděči a navýšení výkonu automatických řídicích systémů.

Celý článek...
Balluff: Nová generace optických snímačů

balluf-01Nová generace optoelektronických snímačů BOS 18M společnosti Balluff představuje funkčně kompletní výrobní řadu. Hlavním rysem těchto snímačů je velkorysá snímací vzdálenost a vysoká funkční rezerva. Modelová řada obsahuje energetické difusní snímače, retroreflexní a jednocestné optické závory, které jsou dostupné s červeným a infračerveným světlem. Řada snímačů s červeným světlem také nabízí snímače s vysoce výkonným potlačeným pozadím.

Celý článek...
Energetické ostrovní systémy v ČR

phoenix-01O zabezpečeném napájení elektrickou energií toho bylo řečeno a napsáno poměrně hodně. Dnes neexistuje téměř žádný proces v průmyslu nebo jakákoli aplikace v soukromém životě, která nepoužívá elektrickou energii. Poptávka po elektrické energii roste rychleji než po jakékoli jiné formě energie ve všech částech světa – i v České republice.

Celý článek...
Ocenění pro Balluff

balluffFirma Robert Bosch GmbH ocenila společnost Balluff GmbH z Neuhausenu auf den Fildern (Německo), která je specialistou v oboru snímačů a dodavatelem prvků pro konektivitu, vyznamenáním „Supplier Recognition – Member of Top Ten 2010/2011". Ocenění bylo oficiálně předáno v Crailsheimu (Německo) za účasti výkonného ředitele společnosti Balluff Michaela Ungera.

Celý článek...
Vyhlášení vítězů soutěže REVIT OPEN 2011

vitezove_a_organizatori_REVIT_OPEN_2011_low_resSpolečnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, společně s Kabinetem modelového projektování Fakulty architektury ČVUT (MOLAB) dnes oznámily vítěze 5. ročníku soutěže REVIT OPEN. V rámci letošního ročníku zvítězil Ing. arch. Jiří Žid, absolvent Technické univerzity v Liberci.

Celý článek...
Trendy v automatizaci procesů

endress-01Spolehlivá průmyslová zařízení určují rychlost pronikání automatizace

Množství dostupných dat a informací v posledních desetiletích nadále exponenciálně roste, tak jako se souběžně zvyšuje i miniaturizace a výkon počítačů. To všechno by však bylo k ničemu, kdyby nebylo snímačů a akčních členů, které tvoří aktivní most mezi reálným analogovým světem a virtuálním světem počítačů a sítí. Na jejich zdokonalování závisí přinejmenším další pronikání automatizace do oblasti řízení procesů.

Celý článek...
DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION

dmg-01Společnost DMG/MORI SEIKI prezentovala na tradiční výstavě Open House 2012 ve Pfrontenu úspěšné centrum DMU 85 monoBLOCK® v nové soustružnicko-frézovací variantě pro nejširší možnosti obrábění s nejvyšší přesností. V obráběcím centru DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION se skrývají všechny zkušenosti společnosti DECKEL MAHO z 12 let aplikací soustružnicko-frézovací techniky a z více než 800 instalovaných strojů DMU FD a DMC FD.

Celý článek...
Systémy Neovision pro bezkontaktní měření a kontrolu kvality v průmyslu

neovision-01Systémy strojového vidění slouží jak k zajištění kvality a spolehlivosti produktů, tak i samotného výrobního procesu. Neovision zajišťuje zákazníkům komplexní dodávky systémů pro zpracování obrazu, přesné měření, inspekci a identifikaci výrobků a navigaci robotů, včetně robotů svářecích.

Celý článek...
Lasery za 10 000 Eur? Rozhodně ANO!

leonardo-01Současné ceny CO2 laserů jsou shodné s inkjet CIJ technologií, ale nabízí mnohem více předností a následnou ekonomiku provozu bez dalšího spotřebního materiálu. Již za necelých 10 000 Eur (250 000,– Kč) je možné mít plnohodnotný CO2 laser Solaris eMark s dostatečným výkonem 10 W pro značení do lakovaného kartonu, skla, etiket nebo na plastové krabičky. Se značicí plochou 100×100 mm a s možností značit za pohybu na výrobky na dopravníku nebo i ve statickém režimu na stojící produkty, je klidně srovnáme s možnostmi dražších laserů.

Celý článek...
ULBRICH - hydraulika šitá na míru

ulbrich-01Hlavní prioritou firmy Ulbrich v tradičním vývoji a výrobě hydraulických systémů a strojů, jsou řešení určená přesně specifikovanému účelu, a která jsou sladěna s příslušnými technickými požadavky jednotlivých zákazníků.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Lasery za 10 000 Eur? Rozhodně ANO!
Vyhlášení vítězů soutěže REVIT OPEN 2011
Ocenění pro Balluff
Kompaktní bezkontaktní čtečka karet pro bezpečnou kontrolu přístupu
IM Series
Rychlý 1TB disk WD VelociRaptor
Obrábění
DMU 85 FD monoBLOCK® NEXT GENERATION
Pozvánka na Zákaznické dny v TAJMAC-ZPS
Seco Octomill TM 05 pro menší stroje
Gibbs and Associates slaví 30 let inovací
Frézy Double Octomill ™ 05 od Seco – dobré věci přicházejí v malých balíčcích
Vysokoproudové řezání nerezové oceli od Hypertherm
Kalendář akcí
<<  Březen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012