Technika News 19.04.2012
19. dubna 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Automobilová evoluce nebo revoluce?

Automobilova-revoluce_01Dnešní automobily nejsou už jen dopravními prostředky, ale i výbornou ukázkou nejmodernějších technologií. Kromě objemu motoru, rychlosti a dalších standardních parametrů ve specifikacích vozu najdete i velké množství zkratek (např. ABS, ASR, ESP, EBA) či anglických termínů (např. active parking aid, lanedeparturewarningsystem, proximity-controlledcruisecontrol). Většina řidičů patrně neví, co tyto termíny znamenají, ale díky všem těmto funkcím jsou dnes vozy pohodlnější a bezpečnější, než kdykoliv dříve. Má to pochopitelně i své nevýhody. Zatímco dříve si mohl, s trochou šikovnosti a základní sadou nářadí, opravit auto prakticky každý technicky zdatný řidič, dnešní vozy jsou natolik složité a naplněné elektronikou, že podobné řešení nepřipadá v úvahu.

Celý článek...
TOKOZ - Akce týden na StreamTech.tv

tokozOblíbenou metodou, kterou zloději používají k překonání zámků od bytů a objektů, je pro svoji rychlost a nenápadnost bumping. Jedinou ochranou proti této nedestruktivní metodě otevírání je nákup dostatečně kvalitních certifikovaných bezpečnostních zámků a vložek. Tyto produkty ochrání nejen váš majetek, ale hlavně předejdou starostem se samotným vloupáním. Česká firma TOKOZ a.s. přichází na trh s vlastní patentovanou cylindrickou vložkou s unikátním zamykacím systémem, postaveným na principu otočných lamelových stavítek. Tento systém zamykání je odborníky právem považován za jeden z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších na světových trzích. Je 100% odolný proti bumpingu, planžetování, běžnému odvrtání a má vysokou ochranu v exteriéru. Produkty mají vysokou životnost, což dokazuje i pětiletá záruka.

Celý článek...
3D tiskárna s nanopřesností

nanotisk_obr01Tisk trojrozměrných objektů s neuvěřitelně jemnými detaily je nyní možný pomocí „dvoufotonové litografie“. Díky této technologii je možné vyrobit drobné stavby v nanometrovém měřítku. Vědci na Technické univerzitě ve Vídni (TU Wien) nyní dělal hlavní průlom v urychlení této tiskové techniky: vysoce přesná 3D tiskárna na TU Wien je o několik řádů rychlejší než podobná zařízení. Tím se otevírají zcela nové možnosti využití, například v medicíně. 3D tiskárna používá tekutou pryskyřici, která je přesně vytvrzena na správných místech zaměřením laserového paprsku.

Celý článek...
Další generace průmyslových switchůpro lepší spolehlivost ethernetových sítí

westKompaktní, odolný a spolehlivý průmyslový ethernetový switch plně vyhovuje normě EN 50155 pro železniční dopravu a zjednodušuje aplikace umístěné na palubách drážních vozidel.
Švédská společnost Westermo reagovala na poptávku spolehlivých zařízení pro sítě v drážních vozidlech a představila novou generaci průmyslových ethernetových switchů, které poskytují vysokou odolnost a dlouhou životnost. Switch je navržen přímo pro aplikace drážních vozidel dle konceptu "Westermo IP train". Do nové řady patří robustní 12-portové switche Viper-212, Viper-112 a Viper 012, které splňují veškeré železniční požadavky jako je např. vysoký stupeň odolnosti, snadná konfigurace zařízení, jednoduchá instalace a údržba.

Celý článek...
Powertraveller Discovery - záložní energie do kapsy

Powermonkey1Znáte to. Jste mimo domov a nutně si potřebujete zavolat či stáhnout e-maily, ale vaše baterie je bez energie. Relaxujete na pláži a váš iPod právě hraje poslední písničku před vybitím, stejně tak fotoaparát odmítá pořídit dech beroucí snímek krásné krajiny, která se před vámi rozprostírá. V tuto chvíli přichází na řadu Powertraveller Discovery 3500 mAh, kterou nabízí Sunnysoft.cz. Powertraveller Discovery je stylová záložní nabíječka na cesty v kompaktním a elegantním provedení. Má široké využití dobití mobilních zařízení a pohodlně zprovozní váš telefon, smartphone, MP3 či GPS, ať jste kdekoli. Discovery obsahuje velmi kvalitní baterii o kapacitě 3500 mAh, kterou je možné nabít buď prostřednictvím solární energie (díky produktu Solarmonkey), síťové zásuvky či USB konektoru počítače. Díky malým rozměrům a váze lehce padne do vaší kapsy, tašky či kabelky a tak jej můžete mít stále s sebou.

Celý článek...
Kompaktní bezkontaktní čtečka karet pro bezpečnou kontrolu přístupu

cteckaKompaktní čtečka karet Southco® EA-P3 HID Proximity Access Controller je určena pro kontrolu přístupu pomocí bezkontaktních karet HID, jež se typicky používají v přístupových systémech budov. Tako praktická a bezpečná čtečka má standardní výstup, který umožňuje snadno jie začlenit do stávajících bezpečnostních systémů.
Kompaktní bezkontaktní čtečka EA-P3 má utěsněný kryt, odolný proti vlivu počasí. Může být kombinována se čtečkou Southco EA-P1 Pin/Prox do kompletního systému kontroly přístupu. Vizuální zpětnou vazbu, že karta byla akceptována, zajišťuje vestavěná signální LED. Čtečka může pracovat v jakémkoliv systému pro kontrolu přístupu nebo zabezpečovacím systému, který akceptuje vstup Wiegand. Instalace, nastavení i provoz EA-P3 jsou snadné. Projektový inženýr Cindy Bart dodává: „Čtečka EA-P3 je velmi vhodná pro úlohy, kde se požaduje jednoduché a dostupné zařízení, které bude využívat již existující zákazníkovy přístupové karty HID. Čtečka je navržena s ohledem na rychlou instalaci a snadné použití.“

Celý článek...
Sada adaptérů TL-PA211 Starter Kit

adapterSpolečnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, představuje sadu adaptérů TL-PA211 Starter Kit pro přenos datových paketů po elektrických rozvodech současně s elektrickou energií. Startovací sada obsahuje dva adaptéry TL-PA211 pro okamžité vytvoření počítačové sítě mezi dvěma zásuvkami elektrické sítě. Kvalitní a rychlou síť nyní můžete získat i bez natahování dlouhých kabelů a probourávání stěn. Adaptér TP-LINK TL-PA211 totiž umožňuje přenos dat po stávající elektrické síti rychlostí až 200 Mbit/s, a to bez nutnosti instalace dalších kabelů. Svými parametry tak bez problémů nahradí klasické fastethernetové sítě, které dosahují rychlosti pouze 100 Mbit/s. Dosahovanou rychlostí přenosu dat většinou předčí rovněž bezdrátové sítě.

Celý článek...
IM Series

IM_PICTPod označením IM Series se skrývá typová řada zcela nových optických měřicích strojů. Je to více než profilprojektor, měřicí mikroskop nebo automatický CNC měřicí stroj: IM-6500 měří rozměry pomocí optické zobrazovací metody a umožňuje realizovat spolehlivé měření rychle a s velkou přesností. Jednoduše do něj umístíte měřenou součást, stisknete tlačítko a stroj v několika sekundách změří až 99 rozměrů s přesností lepší než 0,5 μm. Nevyžaduje se žádné obtížné pozicování měřené součásti, není zde žádné riziko systematických chyb spojených s prací měřicího technika. A konečně, je to cenově výhodná alternativa k tradičním měřicím postupům.

Celý článek...
Nové radiální pneumatiky pro stavební stroje

pneu_obr2Výrobce průmyslových pneumatik Mitas rozšířil produktovou řadu pneumatik ERL/ERD o celou třetinu. „Každý terén vyžaduje vhodný dezén běhounu a patřičné vlastnosti,“ uvedl Petr Hala, produktový manažer. „Mitas nyní vyrábí specifické pneumatiky pro stroje, které se pohybují v náročných terénních podmínkách od štěrku až po kamenolomy.“ Nové pneumatiky ERL/ERD-40 mají velké zaplnění dezénu a tudíž delší životnost. Dezén ERL-50 je určen pro tvrdé podloží. „Pneumatika ERL-50 je odolná proti průrazům,“ dodal Hala. Celá řada pneumatik ERL/ERD je radiální s ocelovými nárazníky a konstrukcí.

Celý článek...
Rychlý 1TB disk WD VelociRaptor

disk_obr2Western Digital oznámila 16. dubna, že uvádí na trh nejnovější přírůstek oceňované produktové řady, nové disky VelociRaptor s kapacitou 1 TB. Jedná se o disk s rychlostí otáčení 10 000 ot. /min s největší kapacitou na trhu. Disky WD VelociRaptor jsou navrženy pro vysoce výkonné počítače typu PC, Mac či profesionální pracovní stanice, které vyžadují rovnováhu mezi vysokým výkonem a kapacitou. Stávají se tak oblíbenými disky mezi počítačovými nadšenci a kreativními profesionály. WD VelociRaptor bude k dostání i v kapacitách 500 GB a 250 GB.

Celý článek...
3D tiskárna pro domácí využití

3dtisk_obr02Česká společnost AROJA, s.r.o. a pan Marek Zloch se v projektu 3Dfactory intenzivně pustili do vývoje a výroby 3D tiskáren určených pro domácí i profesionální využití. Nevýhody tiskáren konkurenčních firem jako vysoká cena, drahé materiály a nákladný software se jim podařilo odstranit důvtipem a profesionálním přístupem k vývoji. Verze pro domácí použití – model EASY3DMAKER za 17 860 Kč – je jednoznačně technicky a cenově nejdostupnější ze současné konkurenční nabídky. Tiskárna EASY3DMAKER s rozměrem tiskové plochy 200×200×230 mm umožňuje velmi široké možnosti kreativního vyjádření. Princip tisku je založený na nanášení tenkých vrstev roztavené struny z ABS nebo PLA plastu. Struna o průměru 1,75mm je dostupná v různých barvách. Výsledný model je pevný, odolný a plně použitelný.

Celý článek...
SolidWorks Plastics

solidworks_obr1Společnost Dassault Systèmes představila software SolidWorks Plastics. Snadno ovladatelná aplikace umožňuje uživatelům předvídat a eliminovat možné chyby při výrobě již v počátečních stadiích navrhování plastových dílů a vstřikovacích forem. Nový produkt je plně integrován do SolidWorks a nabízí konstruktérům i výrobcům forem známé a intuitivní pracovní prostředí, ve kterém mohou snadno a rychle optimalizovat návrhy dílů nebo forem pro výrobu. Možnost provádět změny návrhu již v raném stadiu pomáhá zajistit, aby forma správně fungovala hned napoprvé a nebylo nutné ji přepracovávat či zvyšovat kvalitu dílů.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Kompaktní bezkontaktní čtečka karet pro bezpečnou kontrolu přístupu
IM Series
Rychlý 1TB disk WD VelociRaptor
Nepřehlédnutelná svítící nabíječka
ThreadLoc
Spolehlivá detekce hladiny pomocí inovační impedanční metody
Obrábění
Seco Octomill TM 05 pro menší stroje
Gibbs and Associates slaví 30 let inovací
Frézy Double Octomill ™ 05 od Seco – dobré věci přicházejí v malých balíčcích
Pozvánka na Zákaznické dny v TAJMAC-ZPS
Vysokoproudové řezání nerezové oceli od Hypertherm
Vytváření závitů na strojích Matrix
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012