Technika News 15.03.2012
15. března 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
IdeaPad Yoga

lenovo_obr2Společnost Lenovo představila IdeaPad YOGA, první notebook v oboru s vícerežimovým 360° designem, který umožňuje složení nebo úplné překlopení displeje. IdeaPad YOGA, který kombinuje snadnost použití tabletu s funkčností ultrabooku, nabízí v jednom PC čtyři různé způsoby práce. Společnost Lenovo také oznámila dostupnost svého nového IdeaCentre A720, nejtenčího 27palcového All-in-One (AIO) počítače na trhu.

Celý článek...
Přesné řezání kovů

bosch1Uvedením kmitací pily GST 25 Metal Professional přináší společnost Bosch na trh nový profesionální nástroj určený speciálně pro potřeby práce s kovy: výška jeho zdvihu je pouze 24 mm, díky které jsou vibrace během řezání co nejmenší. Nástroj běží navzdory značné použité síle zcela hladce. Silný 670 wattový motor umožňuje této kmitací pile řezy až do hloubky 25 mm v hliníku a až 15 mm v nelegované oceli. Integrovaná funkce Constant Electronic zajišťuje vysoký výkon při řezání tvrdších materiálů a speciální dvoukrokový kyvný zdvih optimalizovaný pro práci s kovy znamená přesnější kontrolu řezu a rychlejší pracovní postup.

Celý článek...
Digitální úložiště Freecom

Freecom_2Freecom, který je součástí skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group, oznámil, že jeho řada kvalitních digitálních úložných řešení je nyní k dostání i na českém trhu. Společnost navrhuje, vyrábí a prodává jedinečné stolní i přenosné pevné disky, síťová úložiště NAS, flash disky, služby, DVD vypalovačky, profesionální RDX a pásková úložiště založená na inovativních návrzích, které činí ukládání dat pohodlnější než v minulosti. Freecom již své přenosné pevné disky, stolní disky, síťová úložiště i flash disky českým zákazníkům nabízí, avšak během několika následujících měsíců uvede na zdejší trh kompletní sortiment svých produktů a služeb. Tyto produkty budou dodávány do maloobchodních řetězců, dealerům a e-shopům prostřednictvím distributorů Diskus, ED System a IT Trade.

Celý článek...
Cloudové služby Data Storage a Backup

gts-dataSkupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, uvedla na trh dvě nová řízená úložná řešení pro lepší zabezpečení a spolehlivější správu dat a jejich replikaci. GTS Data Storage je flexibilní řešení se snadným používáním pro ukládání dat všech podnikových aplikací, které běží v rámci hostingových služeb GTS nebo ve vzdálených úložištích. GTS Backup je služba určená pro zálohování a obnovu dat napříč platformami, vytvořená k zabezpečení a zajištění provozu podniku bez ohledu na umístění zdrojových dat.

Celý článek...
Konstruování fluidních mechanismů

Highway_XLPozornost strojních konstruktérů přitahuje nová komplexní sada kmenových dat EPLAN Fluid, určená speciálně pro návrh systémů z hydraulických komponent v prostředí EPLAN. Přináší nové standardy pro transparentnost projektových prací a dokumentace, zvláště při interakci s databázovými soubory. EPLAN Fluid je spolehlivý základ pro návrh složitých hydraulických mechanismů.

 

Celý článek...
Analýza konečných prvků se SolidWorks Simulation

SWAnalytické a simulační technologie se v posledních letech posunuly o obrovský krok kupředu, a to jak po stránce hardwarové, tak softwarové. Analýza konečných prvků (FEA) již není pouze náročnou disciplínou pro hrstku zasvěcených. Stala se praktickým strategickým nástrojem, jenž malým i velkým výrobcům výrazně pomáhá při vývoji nových výrobků. Díky spojení snadno použitelného softwaru SolidWorks® Simulation a výkonných pracovních stanic s procesory Intel® Xeon® je proces vývoje rychlejší a levnější a výsledné návrhy jsou kvalitnější. Nezáleží na tom, jaké produkty vyrábíte. Díky našim simulačním technologiím je na trh uvedete v rekordním čase, dosáhnete vyšších zisků a navíc dojde k dramatickému snížení počtu reklamací a záručních oprav.

Celý článek...
Huisman Konstrukce činí krok k robotizaci svařování

Huisman_P6387_CMYK_1Firma Valk Welding dodala zařízení pro robotické svařování české pobočce celosvětově působícího koncernu Huisman. Huisman vyvíjí a vyrábí rozměrné konstrukce pro trh on- a offshore zařízení. V české pobočce firmy Huisman se vyrábějí především dílčí celky pro systémy pokládání trubek a kompletní jeřáby, které se u firmy Huisman ve Schiedamu montují na lodě. Většina velkých konstrukčních dílů se svařuje ručně nebo poloautomaticky ve Sviadnově, obci ležící v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji. S investicí do svařovacího robotu Panasonic TA 1900 se dvěma řízenými polohovadly učinil koncern nyní první krok k robotizaci svařování.
Pro nizozemsky hovořícího vedoucího výroby Mata Pustjense, který pracoval dříve u koncernu Huisman ve Schiedamu (Nizozemsko), nebyla firma Valk Welding neznámou. V České republice předložil pěti dodavatelům soubor požadavků a nechal si doporučit díly, které jsou pro robotizaci svařování nejvhodnější. “Valk Welding vyhovoval našim požadavkům nejlépe a poskytl výtečný servis v přípravné fázi. Zařízení bylo nutno dodat do měsíce. Valk Welding zvládla i tento požadavek”, vysvětluje Mat Pustjens.

Celý článek...
Brno otevírá čtvrtý ročník inovačních voucherů firmám z celého světa

inovacni_vouchery_partneri_2012_czNavržení prototypu, vyvinutí inovativního produktu nebo služby, inovace designu… Příklady toho, co mohou získat firmy, které se přihlásí do 4. ročníku inovačních voucherů. O podporu až 100 tisíc korun na spolupráci s brněnskými vědci mohou žádat do 2. května 2012. Poprvé se výzva otevírá podnikům z celého světa.
Inovační vouchery již čtvrtý rok jednoduchou a účinnou formou podporují inovační podnikání i uplatnění výsledků výzkumu v praxi. Úspěšný projekt odbourává nedůvěru mezi komerční sférou a výzkumnými institucemi. Letos na něj Brno vyčlenilo 4 miliony korun.

Celý článek...
Nová„stříbrná“ řada malířských nátěrů od Primalexu

PRIMALEX_POLAR_INSPIROModerní, výrazné a zároveň jemné a elegantní jsou obaly výrobků PRIMALEX z nové „stříbrné“ řady PRIMALEX POLAR/INSPIRO. Kombinace exkluzivního kovového lesku se zářivě bílou na obalech už sama o sobě vypovídá o tom, že řada spojuje nejúspěšnější výrobky PRIMALEX vysoké kvality – bílý PRIMALEX POLAR, nejbělejší nátěr z nabídky PRIMALEX, kolekci barevných nátěrů PRIMALEX INSPIRO ve 12 elegantních odstínech a nejprodávanější báze pro tónování v Kolorovacích centrech. Mezi tuctem již z výroby obarvených malířských nátěrů PRIMALEX INSPIRO se letos navíc představují i novinky – odstíny Zlatý jantar, Indická kurkuma, Italská oliva, Anglická zeleň a Arabská mocca. Změny se pak dočkaly odstíny Toskánská levandule a Lipová zeleň. PRIMALEX při sestavování novinek pro letošní rok vycházel z dlouhodobého sledování vývoje v interiérovém designu i ze znalosti českého zákazníka a specifik bydlení u nás. Nejžádanější jsou žluto-oranžové tóny, což odpovídá i našemu podnebí a menší intenzitě slunečního záření. V letošním roce se proto nabídka žlutých a oranžových odstínů výrazně rozšiřuje.

Celý článek...
Nové pracovní příležitosti v Huisman Konstrukce

our_people_are_at_the_core_of_our_successI přesto, že současná doba investicím nepřeje, ve sviadnovské společnosti Huisman Konstrukce, která se podílí na vývoji a výrobě jeřábových a pokládkových systémů, vrtných věží a dalších produktů, právě dokončují moderní konstrukční centrum a montážní halu. Díky svému rozvoji firma kontinuálně navyšuje počet zaměstnanců a v letošním roce plánuje přijmout dalších 100 lidí. Zájemci mohou najít uplatnění v konstrukci a designu, montáži, svařování i jiných technických úsecích. Aktuálně ve Sviadnově pracuje přes 500 lidí a jejich počet se tak zvýší o 20 %.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Přesné řezání kovů
Huisman Konstrukce činí krok k robotizaci svařování
Brno otevírá čtvrtý ročník inovačních voucherů firmám z celého světa
Nová„stříbrná“ řada malířských nátěrů od Primalexu
Nové pracovní příležitosti v Huisman Konstrukce
Konference Možnosti úspěchu při podnikání s Čínou
Obrábění
Vytváření závitů na strojích Matrix
Zvýšení produktivity obrábění litiny
Prototypové formy na plasty pro ověřování sérií
Obrábění dílů pro letecký průmysl
Okamoto - spolehlivé brusky
Pokrokové soustružení závitů
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012