Technika News 19.01.2012
19. ledna 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Tiskárna
Výběr aktuálních zpráv Další zprávy
StreamTech.tv - vzduchotechnika

streamVe čtvrtém týdnu tohoto roku bude home stránka na videoportále StreamTech.tv věnována videoprezentacím z oblasti vzduchotechniky. Představí se např. společnost Airflow Lufttechnik.
V pátém týdnu bude StreamTech.tv zaměřen na energie, úspory energií a zelené energie.

V případě zájmu o umístění Vaší videoprezentace nás neváhejte kontaktovat na streamtech.tv@ccb.cz

Celý článek...
SKZ – výzkumný projekt o WPC

SKZ-Benchmarking_fr_WPCWood Polymer Composites (WPC) se těší velké oblibě, nejen díky svému vysokému podílu obnovitelných surovin, ale i jako stálá alternativa k tradičním materiálům. Naskýtají se zde ale dvě otázky – jak trvalé jsou WPC výrobky a jak mohou být tyto ještě lepšími? Aktuální výzkumný projekt centra SKZ (Kunststoff – Zentrum), Würzburg, se snaží dát na tyto dvě otázky kvalifikovanou odpověď. Cílem je získat nástroj, který za pomoci výrobců a podle efektivnosti využívání konkurenčních materiálů dokáže individuálně zkoušet a vyhodnocovat WPC výrobky.

Celý článek...
Vícevrstvé fólie pro hluboké tažení

BATTENFELDCINCINNATI-_9_schicht_FolienextrusionsanlageNa letošní rok obdržela společnost Battenfeld – Cincinati již druhou objednávku na zařízení vyrábějící vícevrstvé fólie pro hluboké tažení. Opět se jedná o dodávku pro výrobce obalů v asijské oblasti. Zatímco první zařízení v tomto roce dodané umožňuje vyrábět souběžným vytlačováním devítivrstvé fólie, jejichž základ byl PP, druhé zařízení mělo v kontraktu, že bude vyrábět sedmivrstvou fólii a to z kombinace materiálů PP/PS. Tato linka je vybavena 5 vytlačovacími stroji a může vyrábět až 1 200 kg fólií o tloušťce 350–2 500 um.

Celý článek...
Pohony pro obráběcí stroje

tat-01Pohony pro tento segment strojů musí splňovat mnoho náročných parametrů. Mezi ty nejdůležitější patří maximální přesnost, vysoká tuhost, vysoké výstupní krouticí momenty či vysoké otáčky. Firma TAT – pohonová technika, s.r.o., zastupuje na českém trhu několik světově známých výrobců velmi kvalitních převodovek. Proto vám můžeme nabídnout několik možností technického řešení – od převodovek bezvůlových po planetové či šnekové.

Celý článek...
Novinky v nabídce bezpečnostních funkcí měničů produktové skupiny Sinamics

siemens-01Integrovaná bezpečnost prochází neustálým kvantitativním i kvalitativním vývojem a vylepšováním. Na jedné straně přibývá nový hardware pro podporu bezpečnostních funkcí a jsou doplňovány nové funkce, na straně druhé dochází k rozšiřování možností pro nasazení již existujících funkcí a objevují se doplňky a nadstavby pro jejich lepší využití.

Celý článek...
Řešení pro úsporu energie s frekvenčním řízením hydrauliky Parker

parker-01Náklady na energie se v posledních letech značně zvýšily a vývojové trendy a prognózy též nepočítají s jejich snižováním, ba naopak. Trendem budoucnosti je tedy úspora energií. Parker Hannifin jako světový výrobce komponentů a systémů pro řízení pohybu a regulace představuje nástroj na snížení spotřeby energií pomocí frekvenčně řízené hydrauliky.

Celý článek...
Systém SLIO od VIPA nově se sítí PROFINET

rem-01Decentralizovaný I/O systém SLIO od německého výrobce VIPA je nyní připojitelný k síti PROFINET. PROFINET je jako otevřený standard pro průmyslový Ethernet založen na TCP/IP protokolu a IT standardech a přináší technologii PROFIBUS do aplikací, kde je vyžadována rychlá výměna dat včetně průmyslových IT funkcí.

Celý článek...
Síla, kvalita a robustnost spojená v jednom výrobku – to jsou průmyslové převodovky SEW-EURODRIVE

sew-01Průmyslové převodovky jsou určené pro těžký a zpracovatelský průmysl, uhelné doly, ocelárny, cementárny, válcovny, hutě, tepelné elektrárny, gumárenský, textilní či dřevařský průmysl, pro velké dopravníky, bagry, jeřáby a jiné výkonná zařízení.

Celý článek...
Komplexní pohled na lepení: od lepidel a tmelů po lepicí pásky

3m-01Odborné technické poradenství od špičky na trhu

Společnost 3M patří mezi celosvětově nejvýznamnější dodavatele lepicí technologie. 3M nabízí kompletní portfolio lepidel a tmelů, lepicích pásek a aplikačních zařízení k nim. Tím se podstatně odlišuje od konkurentů, kteří se soustředí vždy jen na část adhezních technologií. Proto 3M poskytuje zákazníkům komplexní pohled na dostupné adhezní technologie a především odborné poradenství pro průmyslové zákazníky. 3M globálně investuje velkou část svých prostředků do výzkumu a vývoje a díky tomu si na trhu udržuje technologický náskok.

Celý článek...
.NET v HMI

beijerJak může .NET Framework pomoci vytvářet nové příležitosti pro operátorské systémy budoucnosti? A jak pomáhá standardizované vývojové prostředí vývojářům i uživatelům k tomu, aby udrželi krok s rychlým technickým vývojem? Vývoj softwaru pro HMI je cenově náročný. V minulosti investovali mnozí dodavatelé HMI do vývoje svých vývojových prostředí značné prostředky i hodně času. Výsledkem jsou uzavřené softwarové platformy pevně svázané s  rozhodnutími, která byla učiněna již před mnoha lety. Budoucnost vývoje HMI směřuje jinam. Vyberete-li si už na samém počátku otevřené vývojové prostředí, jako např. .NET Framework, můžete rychle implementovat osvědčenou a moderní softwarovou platformu s prověřenou stabilitou. Současně můžete používat širokou škálu nástrojů a funkcí, které vám umožní upravit aplikační programy HMI podle požadavků uživatelů a zefektivnit práci s nimi.

Celý článek...
Aktuality
StreamTech.tv - vzduchotechnika
Systém SLIO od VIPA nově se sítí PROFINET
Zastavuje Senát dlouhodobé podnikání ve fotovoltaice?
Zimní pneumatika od CONTINENTALU
Ve společnosti TOSHULIN proběhl upgrade IFS Aplikací na verzi 7.5.
Konference Milníky digitalizace–Smart Life, Praha, 24.ledna
Obrábění
Nástrojová řešení ISCAR pro větrné elektrárny
MILLTAP 700
Vertikální obráběcí centra GENOS pro globální trhy
Převodovka pro automobilový průmysl
OKUMA na EMO Hannover 2011
Kalendář akcí
<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012