Technika News 05.01.2012
05. ledna 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
SolidWorks 2012

solidworks-01Dvacáté vydání předního CAD softwaru poskytuje uživatelům více než 200 nových funkcí. Vylepšení najdeme napříč celým SolidWorksem 2012 – v oblastech kreslení, práce se sestavami, integrované simulace, výpočtu nákladů, trasování, tvorby vizualizací a animací či správy dat. Všechna tato vylepšení budou mít pozitivní vliv na každodenní práci konstrukčních týmů.

Celý článek...
www.brammer.cz stojí za to navštívit

brammerwebSpolečnost Brammer, celoevropský distributor průmyslového výrobního vybavení pro MRO (údržba, oprava, provoz), zahájila provoz nových firemních webových stránek pro všechny evropské trhy s cílem zvýšit úroveň svých zákaznických služeb pro výrobní průmysl. Jednou ze základních myšlenek nového konceptu stránek byla jednoduchost užívání. Návštěvníci mohou očekávat čistý, moderní a především jednoduše ovladatelný design stránek s kontaktními údaji na každé z nich, rozšířené informace o sortimentu a ucelenou nabídku komplexních řešení pro podniky, včetně informací o službě Brammer Insite™. K dispozici je také aplikace Google maps, která umožňuje vyhledat a lokalizovat jednotlivé pobočky, což jistě uživatelé webu 2.0 ocení. Stránky zároveň obsahují mnoho dalších užitečných funkcí, které uživatelům umožní rychlé vyhledávání produktů, vyžádání katalogu, vznesení dotazů a registraci pro zasílání novinek.

Celý článek...
Okenní a dveřní hliníkové profily

profily-01pro automatizované a energeticky efektivní objekty

Je vaším snem pořídit si dům plný oken a posuvných dveří, které pomocí jednoho stisku tlačítka odemknete či uzamknete a v průběhu několika dalších sekund posunete nebo vyklopíte? Přesně tyto „vychytávky“ nabízejí automatizované okenní a dveřní profily firmy Schüco, světového lídra v oblasti opláštění budov a solárních systémů.

Celý článek...
Zimní výbava

zima-01pneumatiky versus dopravní značka - zákon je zákon

Novela silničního zákona zavádí povinnost užít motorové vozidlo stanovené kategorie v období od 1. listopadu do 31. března v případech, kdy se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo když lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, pouze za podmínky použití zimních pneumatik. Zejména výklad časti ustanovení, které hovoří o předpokladu, že se na pozemní komunikaci může nacházet souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, působí problematicky.

Celý článek...
Kam se vydá česká energetika?

energetika-01Asociace obnovitelných zdrojů uspořádaly 15. září v budově Poslanecké sněmovny seminář, věnující se obnovitelným zdrojů energie a jejich budoucnosti. Uspořádalo ho sdružení Společná iniciativa asociací pro obnovitelné zdroje energie v ČR ( Česká fotovoltaická průmyslová asociace, Česká společnost pro větrnou energii, České sdružení pro biomasu CZ Biom, Svaz podnikatelů pro využití energetických zdrojů a Centrum pro výzkum energetického využití litosféry).

Celý článek...
Autodesk Cloud

autodesk-01Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, uvedla Autodesk Cloud, soubor více než deseti webových služeb, které nabízejí zákazníkům větší mobilitu, nové možnosti prohlížení i sdílení dat a vyšší výpočetní výkon. Pomohou jim tak lépe navrhovat, vizualizovat a simulovat své nápady.

Celý článek...
Elektrokotle Daline PTE

dakon-01Elektrokotle patří pro své množství nesporných výhod, jakými jsou například jednoduchý a bezproblémový provoz, vysoký komfort a absence spalin, mezi všeobecně velmi oblíbené řešení ohřevu teplé vody. Samotný kotel je však, zejména v případech náročnějších majitelů, vhodné doplnit i dostatečně velkým zásobníkem teplé vody, který zajistí její dostupnost za všech okolností. Vzájemnou provázanost těchto dvou komponentů si plně uvědomila společnost Dakon, tradiční český výrobce kotlů na všechny druhy běžně používaných paliv, která od konce srpna nabízí dvě nová řešení. Ty nesou název Daline PTE 14 FSE a Daline DTP 18 FSE a skrývají se pod nimi dva systémy elektrokotle, zásobníku teplé vody a propojovací soustavy.

Celý článek...
Ekologické a hospodárné

cerpadla-01

– tepelná čerpadla vzduch-voda

Principu tepelného čerpadla lze využívat i bez nákladných půdních vrtů a zemních kolektorů. Energie využitelná k vytápění se kromě země nachází i mnohem blíže – ve vzduchu.

Celý článek...
Konference Milníky digitalizace–Smart Life–Praha, úterý 24. ledna 2012

smart_lifeNakladatelství Sdělovací technika navazuje na úspěšný cyklus odborných konferencí Milníky digitalizace s novou koncepcí, která odráží aktuální technologický vývoj. Více informací o možnosti partnerství na konferenci Milníky digitalizace - Smart Life 2012, jejím programu a podmínkách účasti naleznete na www.stech.cz.
Koncepce, která se skrývá pod titulem Smart Life, dává Internetu a energetické síti nové možnosti poskytovat rozličné inkrementální služby domácnostem v propojených chytrých (Smart) komunitách. Aby bylo možné koncepci Smart Life realizovat, je třeba pro energetické sítě zajistit schopnost, kterou označujeme Smart Grid.

Celý článek...
Multidotykové displeje mění ergonomii ovládání

BuRV oboru spotřební elektroniky změnily multidotykové displeje nejen ergonomii zařízení, ale i zvyklosti uživatelů. V průmyslové automatizaci je tato technika schopna přivodit převratnou změnu v ergonomii zobrazovacích a ovládacích jednotek s možností realizovat intuitivnější, rychlejší a bezpečnější způsoby ovládání strojů a strojních celků. Společnost B&R představila na veletrhu SPS/IPC/Drives 2011 v Norimberku zařízení umožňující multidotykově vkládat povely v průmyslovém prostředí.
Výrazný trend ovládání strojů a zařízení s použitím dotykových displejů existuje v průmyslové automatizaci již více než deset let. Dotykové displeje se široce prosadily i např. v potravinářských a farmaceutických provozech s mimořádnými požadavky na hygienu. „Dotykové displeje patrně nikdy úplně nenahradí všechna zařízení s fyzickými klávesami,“ říká Raimund Ruf, vedoucí divize HMI ve společnosti B&R. „Díky své všestrannosti však budou nadále nacházet další a další oblasti využití. Současně je patrný stále větší důraz kladený uživateli na ergonomické uspořádání jak hardwaru ovládacího panelu, tak i uživatelského rozhraní stroje.“

Celý článek...
Průmyslové rádiové moduly pro rádiovou komunikaci

ProSoftTechn_B03M-10_IHN-SDNová funkce „Personality“, jež je nyní k dispozici u všech modulů RadioLinx IHN (moduly v průmyslovém provedení podle 802.11n) od ProSoft Technology, automaticky ukládá a zavádí nastavení rádiové komunikace. Tato funkce slouží pro zálohování a správu konfigurace rádiových modulů. Moduly typové řady Automation-class RadioLinx IHN (moduly v průmyslovém provedení podle normy 802.11n) nyní přicházejí s funkcí Personality. Tato nová funkce automaticky ukládá a zavádí konfiguraci rádiové sítě. Využívá přitom paměťovou kartu SD (Secure Digital) v průmyslovém provedení a umožňuje radiovým modulům číst konfigurační data z karty a zapisovat je na ni.

Celý článek...
Chytrý upínací systém Bosch

bos1Firma Bosch, vynálezce upínacího systému SDS, bude tento systém výměny přídavného příslušenství bez použití nástrojů používat i v budoucnosti na svých multifunkčních pilách: multifunkční pila GOP 300 SCE Professional je prvním nástrojem na trhu, jehož příslušenství lze vyměnit, namontovat a nastavit bez použití přídavného příslušenství jako jsou například upevňovací kolíčky anebo upínací šrouby. Odjistěte aretační držák, vložte příslušenství a zajistěte aretační držák – takto vyměníte příslušenství za velice krátkou dobu. Kromě toho má multifunkční pila dvanáctibodové upínaní nástrojů, které je vyrobené v souladu s normou OIS (Oscillating Interface System). Tudíž můžete upnout veškeré druhy příslušenství a nástrojů, které jsou v souladu s touto normou, což zvyšuje univerzálnost této pily. Oscilační pohyb nástrojů a příslušenství umožňuje přesné a cílené nastavení polohy vůči zpracovávanému dílu a přesné řezání součástí bez vzniku trhlinek anebo poškození materiálu.

Celý článek...
soutěž - philips
Další zprávy
Aktuality
Chytrý upínací systém Bosch
Konference Milníky digitalizace–Smart Life–Praha, úterý 24. ledna 2012
Elektrokotle Daline PTE
Zimní výbava
Okenní a dveřní hliníkové profily
Umíme hospodařit?
Obrábění
Přejeme všem čtenářům krásné Vánoce a úspěšný rok 2012
Nástrojová řešení ISCAR pro větrné elektrárny
MILLTAP 700
Vertikální obráběcí centra GENOS pro globální trhy
Převodovka pro automobilový průmysl
OKUMA na EMO Hannover 2011
Kalendář akcí
<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2011 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2011 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2011