T+Tnews 27. 5. 2016
27. května 2016 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
BOSE – příběh legendárních reproduktorů, které hrají dozadu

bose1Nové vynálezy vznikají často v situaci, kdy nadšenec není spokojen s tím, co mu současný svět nabízí. Nejinak tomu bylo v šedesátých letech minulého století, kdy profesor Amar Bose hledal cestu, jak si doma zprostředkovat zážitek připomínající živý koncert vážné hudby. Vznikly tak reproduktory, které změnily koncepci do té doby vyráběných ozvučovacích systémů. Jejich princip je používán dodnes.

Celý článek...
Simulátory SAAB ze Slavkova nabízejí získání zkušeností bez nebezpečí

saab1Při příležitosti 5. výročí působení firmy SAAB ve Slavově, uspořádala tato mezinárodní společnost setkání s novináři, kde představila šíři svých aktivit. Jedním z důvodů vzniku této pobočky v roce 2011 byl pronájem stíhacích letounů Gripen Českou vládou a závazek SAABu mít zde ke svým strojům odpovídající servisní zázemí. SAAB Czech zaměstnává v současné době ve Slavkově 125 lidí, kteří zde pracují na celé řadě originálních projektů.

Celý článek...
GE dokončuje letové zkoušky motoru řady H

GE-PoweredGE Aviation dokončila letové zkoušky úplně prvního systému elektronického řízení motoru a vrtule (EEPC) se schopností automatického startu u motoru řady H, který pohání letoun KingAir C90 vyvinutý společností Nextant Aerospace. Systém EEPC je navržen tak, aby výrazně snížil pracovní zátěž pilota - motor i nastavení vrtule se ovládá jedinou pákou. To automaticky zabraňuje přehřátí a přetočení volné turbíny, což vede k delší životnosti motoru a snazší údržbě.

Celý článek...
B&R představuje modulární řídicí a I/O systém X90

brr1Společnost B&R přináší se svým modulárním řídicím a I/O systémem X90 nové možnosti v mobilní automatizaci. Se systémem X90 lze realizovat flexibilní koncepce automatizace s použitím standardizovaných komponent. Podstatnou součástí systému X90 je řízení s výkonným procesorem ARM a 48 multifunkčními vstupy/výstupy. K základní výbavě patří rozhraní CAN, USB, Ethernet a průmyslová sběrnice reálného času POWERLINK.

Celý článek...
ASUS ZenFone Zoom – fotosmartphone s trojnásobným optickým přiblížením

asusASUS uvedl na český trh ZenFone Zoom, nejtenčí telefon s trojnásobným optickým zoomem na světě. Díky objektivu sestavenému z 10 prvků dokáže jeho 13Mpx fotoaparát pořizovat ostré detaily i při 12-tinásobném celkovém zvětšení. Novinka je vybavena 5,5" Full HD displejem, výkonným čtyřjádrovým procesorem Intel Atom Z3580, 4GB operační pamětí a úložištěm o kapacitě 64 GB. Telefon také podporuje všechny 4G (LTE) mobilní sítě používané v Česku. ASUS ZenFone Zoom se již prodává za 14 990 Kč s DPH.

Celý článek...
GranitePhone - telefon, který nikdo odposlouchávat nebude

granite-03Aktuální kauza s nalezenou chybou protokolu používaném v systému smartphonů ukazuje, že bezpečnost v oblasti mobilní komunikace je vážně narušena. Pro všechny, kteří si na ochraně soukromí zakládají a zároveň se nechtějí či nemohou mobilní komunikace vzdát, je tu GranitePhone.
Společnost Satomar, distributor pečlivě vybraných produktů z oblasti komunikačních a informačních technologií, představuje na našem trhu GranitePhone – plně zabezpečený mobilní telefon s vlastním systémem Sikur, který zajišťuje několikanásobné šifrování přenášených informací.

Celý článek...
ELKO EP představila v Dubaji a Rijádu svoji vizi pro Blízký Východ

elkoooo1Chytré domy ovládané pomocí mobilu a vize dalšího rozvoje inteligentních hotelů. To byla dvě hlavní témata, jež společnost ELKO EP představovala na arabském poloostrově v rámci setkání s místními partnery. Holešovská firma, která je díky vlastnímu řešení iNELS jedním ze světových leaderů v oblasti vývoje inteligentních elektroinstalací, má na Blízkém Východě tradičně silné postavení.

Celý článek...
Barvy, které budou IN

basf1Předpovědět, jaké barvy budou v automobilovém průmyslu v nadcházejícím období trendy, je každoroční výzvou pro návrháře z divize Coatings společnosti BASF. Při tvorbě kolekce čítající na 65 barev se letos autoři nechali inspirovat zejména fascinací virtuálním světem a touhou po sebevyjádření.
BASF sbírá informace o každém regionu od Asie přes Evropu až po Severní Ameriku.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
ASUS ZenFone Zoom – fotosmartphone s trojnásobným optickým přiblížením
Barvy, které budou IN
Čínský kulturní týden
Produkty Epson oživí Brněnskou muzejní noc
Bohumínský ROCKWOOL investoval 60 milionů do snížení emisí
Město „Kodiak“ se na den změnil na „Kodiaq“
Obrábění
Fronius uvádí na trh novou generaci elektrodových svařovacích přístrojů TransPocket
Seco rozšiřuje řadu oblíbených monolitních karbidových fréz Jabro®
Planžetový systém pro upichování s optimalizovaným chlazením
Vylepšená konstrukce nových nástrojů VariMill III ER
Zákaznické dny/Customer Days 2016 TAJMAC-ZPS
Světový rekord: nejkompaktnější robotový svařovací hořák PushPull
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2016 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2016 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán