T+Tnews 21. 4. 2016
21. dubna 2016 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv
Jungheinrich EasyAccess pro rychlé přihlášení k vozíku

junheinJungheinrich EasyAccess je novou, inteligentní „přístupovou technologií" ze skupiny výrobků pro řízení flotily, která zajišťuje přístup k vozíku bez obvyklého klíče. „EasyAccess představuje rozšíření našich řešení pro řízení flotily o další produkt, který zvyšuje bezpečnost ve skladu, a tím i efektivitu a hospodárnost flotily vozíků.

Celý článek...
Nové lineární vedení THK HSV

hennlich2 obrHSR 1-2Již před několika lety vyvinula společnost THK pro aplikace v manipulační technice nízkonákladové vedení HSR Ct. Pro svou nízkou cenu a rychlost dodávky si brzo toto vedení získalo své příznivce i v České republice. Firma THK i přes další technologický pokrok udržuje nízké prodejní ceny. Posledním příkladem je inovované vedení pod označením HSV, které nahrazuje původní HSR Ct.

Celý článek...
GE začala testovat největší tryskový motor na světě

gee3Největší tryskový motor na světě je skutečný obr. Vešli by se do něj dva basketbalisté, i kdyby si stáli na ramenou - Shaquille O'Neil (216cm) a Kobe Bryant (198cm). Konstruktéři v GE sestavili první z těchto motorů a zahájili jeho testování v rozlehlém firemním testovacím středisku v lesích poblíž Peebles ve státě Ohio.

Celý článek...
Aplikace iNELS Home Control v novém kabátě

inels1Aplikace iNELS Home Control vám umožňuje pohodlně ovládat technologie a spotřebiče v domě prostřednictvím vašeho chytrého telefonu. Hlavní výhoda využívání tohoto nástroje pro ovládání domu spočívá v tom, že všechny technologie se ovládají z jediné aplikace, a to ať už jste doma nebo na cestách. Verze pro ovládání bezdrátové elektroinstalace nyní přichází s novým – modernějším a intuitivnějším designem.

Celý článek...
Moto X Force: pod tlakem nepraskne

Moto-X-Force lifestylePodle průzkumu Motorola Global Shattered Screen z loňského podzimu dojde každé dvě vteřiny k roztříštění displeje nějakého smartphonu . Přibližně každý pátý uživatel navíc v současnosti používá smartphone s prasknutým nebo roztříštěným displejem. Společnost Lenovo proto na náš trh přináší nový Moto X Force s celosvětově prvním nerozbitným displejem Moto ShatterShield.

Celý článek...
U 98 % požárů budov z posledních čtyř let chybělo požární zabezpečení

pozaryV České republice hořelo podle dat hasičů z let 2012 až 2015 celkem 24 450 objektů. Pouze 468 z těchto budov však bylo vybaveno požárním zabezpečením, což jsou necelá dvě procenta. Statistiky generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR ale ukázaly i fakt, že pouze v 61 případech nefungovalo požární zabezpečení správně. Náklady na požární zabezpečení přitom nejsou závratné, šplhají jen do desítek tisíc korun.

Celý článek...
Svět funguje na Li-ion bateriích. Jsou ale ideální?

liionAniž bychom si to uvědomovali, máme je všude. V telefonech, počítačích, tabletech, čtečkách, přehrávačích. Nemít je by znamenalo vzdát se téměř veškeré elektroniky, kterou můžeme opakovaně nabíjet. Řeč je o Li-ion bateriích, malém zázraku, který spatřil světlo světa začátkem dvacátého století. Vyhovují ovšem ještě dnešnímu trhu, nebo se s nimi výrobci brzy rozloučí?

Celý článek...
Chytré zásuvky Revogi

Revogi-Smart-Meter-02Společnost Satomar, distributor pečlivě vybraných produktů z oblasti komunikačních a informačních technologií, přináší na náš trh chytré zásuvky Revogi. S jejich pomocí dokážete to, co bylo před nedávnem naprosto nemyslitelné. Vybírat můžete ze dvou modelů jednoduchých zásuvek a prodlužovačky se šesti zásuvkami, která otevírá skutečně nebývalé možnosti.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
TOP 5 inovací 3M, které posouvají český průmyslu kupředu
Doplněk do Outlooku se schopností vlastního učení získal cenu za inovace
Má marketing smysl pro B2B firmy technického zaměření?
Strojírenské fórum ukazuje firmám, jak uspět
Nanomass plynový hustoměr
Embedded PC řady CX5100
Obrábění
TENDO E compact
TENDO E compact
Den otevřených dveří DMG MORI, Pfronten 2016
Aditivní výroba dobývá průmysl
Více obrobků jedním břitem
Projekt odsávání a filtrace ve firmě Strojírny Kohout, spol. s r.o., Kdyně
Kalendář akcí
<<  Březen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2016 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2016 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán