Technika News 03.11.2011
03. listopadu 2011 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Pozvánka na představení ručního 3D skeneru
artec_podelny_500
Celý článek...
Murrelektronik na StreamTech.tv

murrMIRO GSM – Globální diagnostika pomocí SMS . Společnost Murrelektronik rozšířila svůj sortiment o řadu modulů MIRO GSM. Tyto komponenty do rozváděče komunikují pomocí krátkých textových zpráv s daným operátorem zařízení. Informují ho krátkým oznámením o aktuálním provozním stavu, on naproti tomu může pomocí SMS ovládat výstupy. Více na stránkách společnosti Murrelektronik CZ.

www.StreamTech.tv

Celý článek...
Drapák Demag pro venkovní použití

demag-01Od začátku tohoto roku je v teplárně Dalkia Kolín v provozu drapák pro čištění škvárové jímky. O tom, kolik práce i peněz nové zařízení ušetří, jsme vedli rozhovor s panem Davidem Svobodou, vedoucím technického útvaru.

Celý článek...
Systém X20 certifikován pro námořní použití

BuR_X20_GL-certificateSystém X20 od společnosti B&R získal po důkladných zkouškách provedených nezávislou certifikační organizací Germanischer Lloyd (GL) velmi žádanou úřední značku kvality, potvrzující jeho bezproblémovou použitelnost v námořním oboru. Všechny zkoušené moduly systému X20 – hlavní procesorové jednotky (CPU), moduly I/O a řadič sběrnice – prokázaly, že jejich funkční schopnosti a provozní bezpečnost jsou na vysoké úrovni odpovídající požadavkům námořního prostředí.

Celý článek...
Aqua-therm letos s rozšířeným programem

aquathermI když je oblast technického zařízení budov stejně jako celé stavebnictví v nelehké ekonomické situaci, vlajková loď oboru, veletrh Aqua-therm Praha, si i letos udrží vysokou laťku kvality a přitažlivosti pro vystavovatele i návštěvníky.
Již nyní je jasné, že se veletrhu, který proběhne na pražském výstavišti PVA Expo Letňany, od 22. do 26. listopadu, zúčastní přes 230 firem. Mimo jiné ABB, Atmos, AZ-Pokorny, Bosch Termotechnika, Družstevní závody Dražice - strojírna, EBM-PAPST, Elektro-Import, Elektrodesign Ventilátory, Master Therm tepelná čerpadla, MUT International, OPOP, Regulus, Remko, Rosenberg, Slovarm, Stiebel Eltron, Systherm, Viega, Ziehl-Abegg nebo ŽDB.

Celý článek...
Hledáme inzertního poradce pro Brno

inzertni-poradceVydavatelství CCB hledá na plný úvazek uchazeče na pozici inzertní poradce pro Brno a okolí.

Požadujeme:

- minimálně středoškolské vzdělání
- dobrá znalost práce na PC (word, excel, internet, outlook)
- velmi dobré komunikativní vystupování a flexibilita

Celý článek...
Projektové řízení a správa dat

pdm_diagramV dnešní době se na trhu objevuje řada firem nabízejících řešení pro správu dat o výrobku (tzv. PDM systémy) nebo systémy zajišťující řízení konstrukčních projektů. Proč však neřešit tento problém komplexně? Firma Inter-Informatics přichází s řešením, které splňuje obě tato výše uvedená kritéria. To znamená, že nabízí integrovaný systém pro řízení projektů a správu dat o výrobku v rámci technického úseku firmy. Tento systém se jmenuje Elaine PDM. 30 IT. Na začátku každého projektu je vždy nadšení, plány a vize zisků, ale po čase se může ukázat, že projekt byl neúspěšný. A právě z těchto důvodů je nutné zjistit, z jakého důvodu projekt nevyšel a jasně definovat, kde vznikly problémy a poučit se z nich. Jádrem tohoto systému je PDM řešení, které pracuje s daty různých CAD systémů a využívá internetový prohlížeč jako klientskou část aplikace.

Celý článek...
PLM – organizace přebírání, schvalování a distribuce dat

obr_2PLM systém jako ideální koncept spravující veškerá data o výrobku je zároveň i prvkem, který umožňuje nasadit ve společnosti projektové řízení v koordinaci s fázemi životního cyklu výrobku včetně řízení procesů. Procesy nicméně mohou být využity (a také jsou) k řízení a správě toku informací v rámci organizace i mimo ni (kooperace se zákazníky, dodavateli i partnery). Procesy jsou v PLM systému většinou definovány jako šablony pro různé účely, přičemž šíře jejich záběru je pouze na spravovaných informacích a/nebo požadavku uživatelské organizace. Takže v jednom systému jsou definovány šablony pro vývojové činnosti (často v součinnosti s definicí projektu vývoje nového produktu), změnové procesy iniciované např. konstrukcí v důsledku inovací výrobku, jakostí (na základě vstupní/výstupní kontroly), nákupu nebo obchodního oddělení (reklamace/požadavky zákazníka).

Celý článek...
Hightech-termoplasty a kaučuky pro elektromobily

lanxess_obr1Na širokém zavedení elektrických a hybridních vozidel mají velký podíl i kaučuky a termoplastické umělé hmoty. Ty totiž mohou na rozhodujících místech přispět mnohonásobně k vysoké účinnosti energie a šetrnosti těchto vozidel k životnímu prostředí. Jako dva příklady k tomu slouží lehké strukturované součástky na bázi spojovací technologie plast-kov s polyamidem 6 a vysoce výkonnými pneumatikami s redukovaným valivým odporem na bázi inovačních kaučuků. Trend k automobilům s hybridním či elektrickým pohonem šetřícím životní prostředí staví zčásti zostřené, často však i zcela nové požadavky na termoplasty a kaučuky. Žádané jsou vysoce výkonné materiály s excelentním mechanickým profilem vlastností. Na druhé straně jsou však potřeba i nové materiály, které mají například vysokou odolnost proti ozonu nebo speciální elektrické vlastnosti, jako je vysoká vodivost nebo jsou vysoce ohnivzdorné.

Celý článek...
Nová generace nerezových dopravníků

tatJak jsme Vás již v dubnovém vydání informovali, stala se naše firma TAT – pohonová technika s.r.o. systémovým partnerem světového koncernu FlexLink®, který nabízí řešení díky inteligentnímu stavebnicovému systému článkových, řetězových či paletových dopravníků. Firma FlexLink® představila na veletrhu INTERPACK 2011 novou generaci nerezových dopravníků, které jsou díky svým vlastnostem přínosem hlavně v potravinářském průmyslu či u balících strojů. Nový systém je čistý a robustní. Díky modulární konstrukci je to investice do budoucna, která se zákazníkovi vyplatí a která se rychle vrátí. Otevřená konstrukce, která je promyšlená až do nejmenšího detailu, minimalizuje možnost znečištění. Každý z komponentů nového systému byl konstruován na hranici maximální pevnosti.

Celý článek...
Akumulátorová vrtací kladiva

BOSCH-GBH-14-4Nová akumulátorová vrtací kladiva “Compact” ve třídě 14,4 a 18 Voltů od firmy Bosch usnadňují práci profesionálům: vrtací kladiva GBH 14,4 V-LI Compact a GBH 18 V-LI Compact jsou nejmenšími a nejlehčími akumulátorovými vrtacími kladivy ve své třídě. Jejich hmotnost je pouhých 1,8 kg anebo 1,9 kg (14,4/18 Voltů) a mají délku 278 mm. Díky své konstrukci jsou rukojeť a dřík vrtáku v jedné ose. Díky tomu je toto nářadí dokonale vyvážené a umožňuje přesné vrtání. Toto nářadí je navíc pohodlné a bezpečné díky své úzké rukojeti s měkkou gumovou tlumicí vložkou pro bezpečné držení - softgrip. Tato akumulátorová vrtací kladiva jsou konstruovaná pro vrtání malých a středně velkých otvorů.
Oba dva nástroje poskytují energii příklepu o síle 1 Joulu a až 680 otáček za minutu (14,4 Voltů) anebo 1050 (18 Voltů) otáček za minutu.

Celý článek...
Odposlouchávání pomocí laseru

odposlechPřed několika dny byl na specializované výstavě MILIPOL v Paříži předveden revoluční model laserového odposlechu. Ten slouží k dálkovému odposlechu kanceláří bez nutnosti vstupu do těchto prostor. Jeho sofistikovanost popřela doposud platné fyzikální zákony. Doposud totiž pro funkčnost laserového odposlechu platila jistá omezení. Ta se s novým modelem stala minulostí. Laserové odposlechy fungují na jednoduchém principu. Zvuk je mechanické vlnění, které po dopadu na předměty tyto předměty rozvibrovává. S pomocí laserové odposlechu lze z těchto vibrací zpětně získat zvuk.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Murrelektronik na StreamTech.tv
Aqua-therm letos s rozšířeným programem
Hledáme inzertního poradce pro Brno
PLM – organizace přebírání, schvalování a distribuce dat
Akumulátorová vrtací kladiva
Odposlouchávání pomocí laseru
Obrábění
5osé automaty K3X
Video: SolidWorks a SolidCAM na MSV 2011
Svařování nesvařovatelného
GILDEMEISTER a Mori Seiki kombinují své aktivity v Evropě
Zlatá medaile MSV 2011: FVCT 180 / 2 CNC
Laserové svařování a řezání
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2011 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2011 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2011