Technika News 06.11.2014
06. listopadu 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
SolidWorks
Výběr aktuálních zpráv
Spousta drobných úspor s MIRO 6,2 Pluggable

murr1Elektromagnetická relé podléhají mechanickému opotřebení, takže je nutné je průběžně měnit. Proč to nedělat rychleji s relé MIRO 6,2 Pluggable od Murrelektronik?

 

 

 

 

Celý článek...
Poslední krok k Industry 4.0 s IO-Link 1.1

brrB&R představuje nové master moduly pro digitální komunikaci B&R představuje dva nové master moduly, z nichž každý používá IO-Link 1.1 k digitální komunikaci se čtyřmi inteligentními zařízeními polní instrumentace: X20DS438A v krytí IP20 a X67DS438A v krytí IP67 pro provozování mimo rozváděčovou skříň. Vize pokročilé "Industry 4.0" – nezávislý pohyb obrobků výrobním procesem a řízení jejich vlasní výroby – může být dosaženo pouze rozšířením senzoriky poskytující více smyslupných údajů.

Celý článek...
Nový český rekord: Auto na LPG ujelo na plnou nádrž 433 km

Rekord-LPG-1Auta s pohonem na LPG se mohou chlubit novým zápisem do České knihy rekordů. Na plnou LPG nádrž automobilu Seat Altea XL 1,6 se podařilo ujet 433 kilometrů. Pokus o rekord ve středu 22. října pod dohledem odborného komisaře z agentury Dobrý den uspořádala společnost FLAGA, největší dodavatel LPG v České republice.

Celý článek...
Společnost Epson představuje průmyslovou barevnou tiskárnu štítků

epsNový model ColorWorks C7500 je vynikajícím nástrojem, který slouží k tvorbě vysoce kvalitních barevných štítků přímo na pracovišti.Pomáhá tak eliminovat náklady související s předtiskem, protože umožňuje krátkodobou tvorbu štítků šitých na míru a na požádání. Výrobci tak díky novému modelu ColorWorks C7500 mohou ušetřit spoustu času i peněz.

Celý článek...
V ČR vzrostla recyklace odpadu o čtvrtinu

elektroodpadV České republice bylo v loňském roce recyklováno celkem 5,8 milionů tun odpadu, což je téměř o čtvrtinu více, než v roce 2010. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu mapující stav životního prostředí v roce 2013. Kromě nárůstu celkové recyklace odpadu se výrazně zvýšil i objem zpracovaného elektroodpadu, který během posledních dvou let vzrostl téměř o polovinu. Důvodem je přísnější legislativa i větší společenská odpovědnost tuzemských firem.

Celý článek...
ZKL Group posiluje výzkum a vývoj, bude využívat PLM

zkl1Systém PLM (Product Lifecycle Management) je špičkový nástroj pro správu technických dat. Přední český výrobce ložisek zavádí jeho část do strategicky důležité divize ZKL - Výzkum a vývoj. „Systém nám umožní ve velmi krátkém čase dohledat technickou dokumentaci ke konkrétnímu výrobku, konkrétní zakázce. A to hned z několika míst najednou pro všechny oprávněné osoby", říká Ing. Martin Zbožínek, Vedoucí Konstrukce v ZKL – Výzkum a vývoj, a.s.

Celý článek...
Nositel Nobelovy ceny přednášel na pražské ČVUT

cvutLaureát Nobelovy ceny Robert W. Wilson, objevitel vesmírného šumu, který je důkazem teorie velkého třesku, svou přednáškou inspiroval studenty ke studiu a budoucí kariéře v oblasti vědy a inženýrství. Společnost Honeywell (NYSE: HON) na Českém vysokém učení technickém v Praze odstartovala dvoudenní program přednášek a diskusí s nositelem Nobelovy ceny za fyziku Robertem W. Wilsonem.

Celý článek...
Svaz strojírenské technologie pořádá v příštím roce druhý ročník Strojírenského fóra

sst1Zástupci největších strojírenských společností, představitelé ministerstev, významných institucí a experti v oboru se sejdou 11. a 12. března 2015 v Obecním domě v Praze k diskuzi nad problematikou odborného školství a vzdělávání, českého exportu do zahraničí a nad dalšími palčivými problémy současného českého strojírenství. Přednášky a diskuzní fóra doplní výstava.

Celý článek...
Škoda Transportation představila v Bratislavě novou tramvaj

skoda1„Jsem velmi rád, že první z generace tramvají ForCity Plus byla dnes představena právě v Bratislavě. K této metropoli mám velmi vřelý a osobní vztah. I proto pevně věřím, že se nová tramvaj ze Škody Transportation bude líbit především bratislavským obyvatelům. Kromě moderního designu jim nabídne především komfortní a bezpečné cestování, dostatek místa, přehledný audiovizuální a informační systém a v neposlední řadě také klimatizované prostory.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Nositel Nobelovy ceny přednášel na pražské ČVUT
Nový český rekord: Auto na LPG ujelo na plnou nádrž 433 km
S plnou sílou kooperace
Společnost PRIMA BILAVČÍK spouští internetový obchod
Zájem o veletrh vzrostl: 56. MSV navštívilo více než 76 000 návštěvníků
Získejte zdarma WiFi router
Obrábění
Svaz strojírenské technologie pořádá v příštím roce druhý ročník Strojírenského fóra
Soustružení nerezových ocelí a litiny s novými břitovými destičkami Beyond DriveTM od firmy Kennametal
Robotizace pracoviště nástrojových brusek BN 102 CNC
RopeCAM ‒ software pro CNC obrábění závitů
Problémy při obrábění materiálů ISO P
Jeden pro všechny KASTOwin – zcela nová řada automatických pásových pil
Kalendář akcí
<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán