Technika News 02.10.2014
02. října 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
T+T Technika a trh na MSV Brno 2014

tt1Srdečně vás zveme k návštěvě našeho stánku na MSV Brno 2014. Seznámit se zde můžete nejen s naším časopisem T+T Technika a trh (zpětně zde budou k dispozici všechna letošní čísla i některá loňská), ale i s některými dalšími tituly z vydavatelství CCB: IT Systems a CAD.


PAVILON P, STÁNEK 134

Celý článek...
Dotykový software pro souřadnicové měřicí stroje TouchDMIS

metrology-software1Zlatá medaile MSV Brno 2014 za nejlepší inovační exponát - v měřicí technice

TouchDMIS software slouží pro měření na souřadnicových měřicích strojích s využitím CAD modelů. Software obsahuje všechny známé funkce, které vyspělý software má obsahovat, včetně užití standardu DMIS pro programování měřicích strojů. Uživatelské rozhraní bylo navrženo pro ovládání nejen počítačovou myší a klávesnicí, ale hlavně pomocí dotykového displeje, což přináší jednodušší a rychlejší obsluhu a tím také zkracuje dobu školení obsluhy měřicího zařízení.

Celý článek...
Dutá hřídel z ultra-vysokopevné oceli vyráběná vnitřním přetlakem plynu zatepla

zapadoceska-univerzitaZlatá madaile MSV Brno 2014 za nejlepší inovační exponát vzniklý ve smluvní spolupráci firem s výzkumnou organizací s výzkumnou organizací

Odlehčování konstrukcí a zlepšování jejich dynamických vlastností při současných úsporách energií při jejich provozu lze efektivně provádět integrací více high-tech prvků do jednoho produktu. Příkladem je dutá hřídel z ultra-vysokopevné oceli zpracované originální technologií kalení a přerozdělení (Q-P proces). Toto zpracování zabezpečuje mez pevnosti přes 2000 MPa při tažnostech přes 10% a únavovou pevnost 1300 MPa. Hřídel byla vyrobena nafouknutím ve formě při teplotách kolem 900 °C vnitřním přetlakem plynu 800 barů.

Celý článek...
rLIBS - mobilní laboratoř pro dálkovou chemickou analýzu

ceitecZlatá medaile MSV Brno 2014 za nejlepší inovační exponát vzniklý prokazatelně ve smluvní spolupráci firem s výzkumnou organizací (výzkumnými organizacemi v ČR a SR) a v rámci vývojových projektů dotovaných státem

Mobilní laboratoř určená k rychlé bezkontaktní prvkové analýze povrchů předmětů v průmyslových provozech i v terénu pomocí laserového pulzu. Klíčovou funkcí zařízení je schopnost dálkové analýzy na vzdálenost několika jednotek až desítek metrů. Využita je spektroskopie laserem indukovaného plazmatu.

Celý článek...
FREEFORMER zařízení pro výrobu funkčních plastových dílů technologií AKF/APF

arburg-gmbh-03Zlatá medaile MSV Brno 2014 za nejlepší inovační exponát

Technologie AKF představuje zcela nový postup aditivní výroby, který umožňuje bez existence forem vyrábět plně funkční plastové díly přímo z jejich 3D modelů (formát STL), a to z běžně dostupných plastových granulátů. Na rozdíl od běžných 3D tiskáren, které aditivní výrobu vzorků realizují postupným kladením vrstev speciálně připravených materiálů pomocí pohybující se vytlačovací - tiskové hlavy, vyrábí zařízení FREEFORMER požadované díly nanášením malých kapek plastové taveniny, které generuje dávkovací jednotka se speciální tryskou, piezoelektricky ovládanou.

Celý článek...
Průmyslový robot LBR iiwa

kuka-roboter-gmbh-01Zlatá medaile MSV Brno 2014 za nejlepší inovační exponát v průmyslové automatizaci, měřicí, řídicí, automatizační a regulační technice

LBR iiwa znamená Lightweight robot intelligent industrial work assistant (robot lehké konstrukce inteligentní průmyslový pracovní asistent). LBR iiwa zásadně přepisuje možnosti použití průmyslových robotů. Zcela poprvé mohou roboty a lidé pracovat společně i ve velmi citlivých úkonech a to i zcela bez bezpečnostního oplocení. Přímá spolupráce robotu a člověka přináší zcela unikátní možnosti při řešení automatizace výrobních procesů.

Celý článek...
HIWIN – německá kvalita pro tuzemské strojírenství

hiwin obr1Česká firma HIWIN s.r.o. přináší na český trh lineárních technologií prvotřídní kvalitu německého strojírenství. Stejně jako na celém světě je její přidanou hodnotou vysoká jakost produktů, rychlost dodávek, odborná pomoc a všestranná péče o zákazníka. Reprezentantem značky HIWIN je česká společnost HIWIN s.r.o. od roku 2002. Je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu a plní tak funkci výhradního distributora produktů HIWIN pro Českou republiku a Slovensko.

Celý článek...
Když se spojí Cognex s laserem Solaris...

leonardo obr1Náhodně rozházené produkty na dopravníku, neuspořádaně poskládané výrobky a značící laser Solaris je vždy perfektně a na správné místo označí. Záhada? Ne, pouze kamera Cognex ovládá laser Solaris a navádí laserový paprsek. Laserové značení je ekonomické a nepoužívá žádný spotřební materiál, tedy je bez inkoustu a ředidel, z čehož plyne i nezatěžování životního prostředí a peněženku uživatele. Elektronicky ovládaný laserový paprsek na plochu např. 100×100 mm má několik výhod, jako je umístění textu kamkoliv v této značící oblasti.

Celý článek...
Komplexní řešení pro hydrauliku, pneumatiku a mazání

chvalis obr3Společnost CHVALIS s.r.o. nabízí komplexní služby nejen v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ale i v oblasti systémů centrálního mazání a patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory u nás. Jejích služeb využívá mnoho významných výrobních firem automobilového, papírenského, chemického, dřevařského, hutního a stavebního průmyslu v České republice i na Slovensku.

Celý článek...
HIGH Q PRODUCTIVITY – nástroje a vyměnitelné břitové destičky

iscar obr7Od doby první myšlenky a realizace vyměnitelné řezné destičky z karbidu wolframu v roce 1927 vykonalo mnoho společností na poli řezných nástrojů obrovský kus výzkumné a kreativní práce pro jejich zdokonalení, zejména v oblasti geometrie břitu a tvarů utvařečů. Samozřejmě i vývoj samotných substrátů řezných materiálů jde ruku v ruce s tímto vývojem. A tak dnešní karbidy pracují za výrazně vyšších řezných podmínek než v době svého prvního použití k účelu obrábění a poradí si se širokou škálou obráběných materiálů.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
rLIBS - mobilní laboratoř pro dálkovou chemickou analýzu
Jde Vám opravdu o bezpečnost Vašich zaměstnanců? – 2. část
T+T Technika a trh na MSV Brno 2014
Technologie laser melting společnosti Renishaw
První přizpůsobitelný fotografický mikrolab
Zabezpečení datových center prostřednictvím elektronických přístupových systémů
Obrábění
HIGH Q PRODUCTIVITY – nástroje a vyměnitelné břitové destičky
Dutá hřídel z ultra-vysokopevné oceli vyráběná vnitřním přetlakem plynu zatepla
SPRINT 20|5 Efektivní soustružení komplexních obrobků
Vysokorychlostní frézovací centra společnosti DATRON
Obráběcí stroje z Taiwanu – jasná volba na jistotu
Nové robotické zařízení od Cloos nabízí maximální flexibilitu
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán