Technika News 20.10.2011
20. října 2011 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
GO LIVE od TomTomu

tomtom1Nejnovější navigační přístroje řady TomTom GO LIVE s technologií LIVE jsou již k dostání v českých obchodech. Řada GO LIVE využívá přelomovou službu HD Traffic, inovativní uživatelské rozhraní a antireflexní Fluid Touch displej. Zákazník si může vybrat z trojice nových produktů – GO LIVE 820 s úhlopříčkou 11 cm (4,3”) a dále GO LIVE 825 a GO LIVE 1005 s úhlopříčkou 13 cm (5”).

 

Celý článek...
Kombinované kotle-nejvhodnější řešení ohřevu TV pro malé domácnosti

JunkersKombinované kotle jsou nejvhodnějším řešením ohřevu TV pro malé domácnostiPři výběru topného systému hraje klíčovou roli počet lidí v domácnosti i jejich životní styl. Volbou vhodného typu kotle s optimálním výkonem lze dosáhnout požadovaného komfortu s minimálními náklady.
Jako kombinovaný kotel je označováno zařízení, které topí do těles ústředního vytápění a současně ohřívá vodu průtokem a to pro všechna odběrná místa v domácnosti. Teplá voda je ihned zužitkována a tento typ kotle tak nepotřebuje žádný zásobník. To s sebou přináší několik výhod, díky nimž najdou kombinované kotle dobré uplatnění zejména v menších domácnostech, kde zároveň představují nejúspornější způsob ohřevu a vytápění TV.

Celý článek...
FIBROMAT - těžkotonážní polohovací stůl

FIBROMAT1Specialisté na stoly FIBRO vyvinuli modulární těžkotonážní polohovací stůl pro aplikace v automobilovém průmyslu a zejména pro montáž dílů na vozy. Stůl dokáže pohybovat s jednotlivými těžkými díly velice rychle a přesně. Bezúdržbový polohovací stůl FIBROMAT je poháněn ozubenou převodovkou a vybaven pneumatickou indexovací  jednotkou. V porovnání s běžnými polohovacími stoly využívající cylindrický kotouč se převodovka stolu FIBROMAT samovolně nezpomaluje a proto není síla v případě selhání napájení, nebo pohotovstního vypnutí přenášena na cylindrický kotouč. Není proto možné polohovací stůl mechanicky poškodit. Navíc se stůl nehoupe v průběhu polohování a neodhaluje tak vnitřní části, pouze struktury na povrchu stolu.

Celý článek...
ESPRIT na EMO 2011

Esprit2012Společnost DP Technology, vedoucí firma v oboru počítačem podporované výroby CAM (Computer-Aided Manufacturing) a tvůrce systému ESPRIT®, vystavovala na veletrhu EMO 2011, který se konal v září v německém Hannoveru, nejnovější verzi svého inovačního softwaru ESPRIT 2012. Nabízí vylepšení pro všechny typy obrábění: soustružení, frézování, obrábění na obráběcích centrech a elektroerozivní obrábění. Pro soustružení byl v ESPRIT 2012 vylepšen cyklus park, který umožňuje „zaparkovat“ držák nože nebo revolverovou hlavu. Univerzálnost zvyšuje to, že zaparkovat lze samostatně každou osu. Každou osu lze ovládat prostřednictvím čtyř režimů: neparkovat, najet do polohy pro výměnu nástroje, najet nástrojem do počátku souřadnicového systému obrobku a najet osou do počátku souřadnicového systému stroje.

Celý článek...
Lepší dokumentace provozních sekvencí

eplanVelice užitečné je vědět o pořadí jednotlivých operací ve výrobě a to hlavně při návrhu řídících systémů v aplikacích průmyslové výroby. Pomocí "Provozní sekvence Eplanu" lze nyní dokumentovat časovou osu všech operací na použitých strojích za pomoci praktických popisků daných úkonů. Stačí si jen vybrat mezi funkčním diagramem a nebo tzv. GRAFCET standardem. Programatoři řídících systémů mohou snadno provádět údržbu strojů a různých čidel díky rozsáhle a intuitivní dokumentaci.

Celý článek...
SmartWire-DT – snadnější modifikace výrobních zařízení

smartwireNa nákladech na retrofit funkcí výrobních zařízení mají značný podíl úpravy hardwarové konfigurace a aplikačních programů. Velmi jednoduchým řešením mnoha požadavků při konstrukci výrobních strojů a linek s možností modifikací a rozšíření jsou univerzální moduly pro komunikační systém SmartWire-DT od společnosti Eaton.
SmartWire-DT je inteligentní komunikační systém pro jednoduché zapojení tlačítek a dalších ovládacích prvků, spínačů a ochran motorů.

Celý článek...
TriPress a LocTec – ochrana vůči uvolnění a krádeži

3Nové spojovací systémy poskytují maximální zabezpečení - nemohou být povoleny standardním příslušenstvím - redukují náklady na přídavné prvky a bezpečné materiály - zajišťují snadný přechod ze současných spojovacích systémů. Použití speciálních spojovacích prvků pro zabezpečení důležitých zařízení je běžnou praxí již po mnoho let. Požadavky zákazníků jsou na spojovací systémy v této kategorii velice komplexní. Můžeme je obecně rozdělit do dvou hlavních skupin : dočasné a trvalé spoje.

Celý článek...
Plné verzeSOLID EDGE A FEMAP zcela zdarma!

siemensSiemens PLM Software, obchodní jednotka Siemens Industry Automation Division a jeden z hlavních světových dodavatelů softwaru a služeb pro řízení životního cyklu výrobků (PLM), dnes oznámil, že plné verze softwarů Solid Edge® a Femap™ s NX™ NASTRAN® jsou ke stažení a bezplatnému 45dennímu užívání. Tato nabídka vůbec poprvé poskytuje zkušební licence zdarma pro plné verze Solid Edge ST4 a Femap 10.2 a zahrnuje rovněž přístup k rozsáhlým vzdělávacím zdrojům.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
GO LIVE od TomTomu
Bezvodý inkoustový produkční systém Xerox CiPress
Evropský program certifikace v oblasti logistiky v ČR úspěšně zahájen
Řetězová motorová pila Husqvarna 560 XP
Osušovač rukou Dyson Airblade je úsporný
Wienerberger získal hned fvě ocenění najednou
Obrábění
Svařování nesvařovatelného
GILDEMEISTER a Mori Seiki kombinují své aktivity v Evropě
Zlatá medaile MSV 2011: FVCT 180 / 2 CNC
Laserové svařování a řezání
Odsávání a filtrace ve slévárnách tlakového lití
Nová koncepce vrtáků pro kompozitní materiály
Kalendář akcí
<<  Březen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Časopis Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2011 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2011 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2011