Technika News 18.09.2014
18. září 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
SolidWorks 2015 (news)
Výběr aktuálních zpráv
Jde Vám opravdu o bezpečnost Vašich zaměstnanců?

system 00Pokud si nechcete na bezpečnost svých zaměstnanců, potažmo strojů a zařízení jen hrát, ale myslíte to s ní opravdu vážně, pak byste se měli seznámit s tzv. systémem chyceného klíče, anglicky Trapped Key Interlocks. Tento robustní systém je konstruován tak, aby jej zaměstnanci nemohli nijak obcházet a svou bezpečnostní funkci plnil na 100 %.

Celý článek...
Bomar na MSV Brno 2014

bomar obr1Stalo se již tradicí, že naše celoroční úsilí ve vývoji a konstrukci pásových pil a dělících linek prezentujeme na MSV v Brně. Letos tomu nebude jinak, a proto bychom vám rádi předvedli něco málo z naší spolupráce s rakouskou společností CTM, a sice centrum pro plošné vyvrtávání PlateCenter a CNC vrtací systém pro zpracování tyčového materiálu MoveD. Z nabídky pásových pil vás pak zveme na prohlídku dlouho požadovaného dvousloupového poloautomatu Topline 510.350 DGH.

Celý článek...
Investice do briketovacího lisu iSwarf splnila svůj cíl

briklis obr1Slévárna hliníku TOP Alulit s.r.o. se rozhodla investovat do zařízení pro snížení výrobních nákladů. Pro jakou investici se rozhodli? Investovali do technologie briketování. Podle slov ředitele a jednatele společnosti Top Alulit inženýra Františka Vaicenbauera si vybrali velmi dobře. Briketovací lis iSwarf 440, vyrobený společností BRIKLIS spol. s r.o., patří k jejich nejlepším investicím s nejrychlejší dobou návratnosti. Instalovali jej na konci roku 2013.

Celý článek...
Novinky pro soustružení závitů

alba1Firma VARGUS uvádí na trh vyměnitelnou břitovou destičku pro soustružení závitů s označením povlaku VRX. Typ povlaku VRX je založen na bázi GMC Technology (Gradient Composed Materiál). Jedná se o stupňovitě spékaný tvrdokovový materiál z jemnozrnného substrátu s povlakem tvořeným chromovým základem. Mezi hlavní výhody patří vysoká odolnost vůči opotřebení, vysoká životnost – ve srovnání s podobnými destičkami až dvojnásobná!

Celý článek...
IO-link nabízí potenciál pro optimalizaci a úsporu nákladů

balluff obr2Logistika a plánování
Zjednodušené skladování je snadné díky jednotnému, univerzálnímu rozhraní pro všechny varianty. Snížení variant interface umožní redukované plánování a administrativu. Protože se mohou používat jednoduché, nestíněné průmyslové kabely, sníží se náklady. Výhodná je také zvýšená investiční bezpečnost pro výrobce otevřeného standardu.

Celý článek...
Technologie laser melting společnosti Renishaw

renishaw obr2Laser melting je jednou z technologií Additive manufacturing, která využívá velmi silného yterbiového vláknového laseru k tavení velmi jemných kovových prášků s cílem vytvořit funkční trojrozměrné dílce.

Celý článek...
KOVOSVIT MAS, a.s. na MSV představí robotizované pracoviště a historický unikát

mcu-1100„Akciová společnost KOVOSVIT MAS letos na Mezinárodní strojírenský veletrh přiváží několik zajímavostí, mezi které patří především robotizované pracoviště, které je schopné vyrábět daný produkt bez jakékoliv obsluhy v nepřetržitém třísměnném provozu," říká vedoucí marketingového oddělení Martin Volný. Skládá se ze dvou strojů, které obsluhuje robot. Tím se maximálně zvyšuje nejen výsledná produktivitu práce, ale i reálná úspora finančních prostředků.

Celý článek...
První přizpůsobitelný fotografický mikrolab

Epson-1Společnost Epson uvádí na trh SureLab D7 Studio. Aktuálně je studio vystaveno na veletrhu Photokina (stánek B11, hala 2.2, Koelnmesse). Toto přizpůsobitelné a flexibilní řešení lze upravit tak, aby vyhovovalo potřebám uživatelů. Lze jej používat v obchodech buď jako samoobslužný objednávkový terminál a po doplnění tiskárny SureLab D700 i jako výrobní mikrolab za pultem.

Celý článek...
Únikům tepla lze předejít vhodným výběrem garáže a kvalitními vraty

vrata1Vejít z obytných prostor domu přímo do garáže, aniž bychom se museli vzdát tepelného komfortu, je v současnosti obvyklým standardem. Tento předpoklad určují již samotné stavby garáží připojených přímo k domu. O pohodlí v garáži se podle specialisty Lubomíra Valenty postarají také kvalitní garážová vrata, při jejichž volbě je důležité sledovat i tepelněizolační vlastnosti.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Technologie laser melting společnosti Renishaw
První přizpůsobitelný fotografický mikrolab
Zabezpečení datových center prostřednictvím elektronických přístupových systémů
Jeden z nejodolnějších 5“ tabletů
Nová řada navigací TomTom START pomáhá vyhledat optimální trasu
Superrychlý SSD disk mSSD
Obrábění
Investice do briketovacího lisu iSwarf splnila svůj cíl
Bomar na MSV Brno 2014
Novinky pro soustružení závitů
KOVOSVIT MAS, a.s. na MSV představí robotizované pracoviště a historický unikát
Problémy při obrábění materiálů ISO P
MSV Metal Studénka hlásí rekordní objem kontraktů a uvedení nového výrobku
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán