Technika News 12.06.2014
12. června 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Komponenty pro lepší úchop

hvezdice webElesa+Ganter přichází na trh s novými tříramennými utahovacími hvězdicemi GN 5345/5345.4. Jsou vhodné pro aplikace vyžadující vysoké hygienické standardy. Elesa+Ganter touto novou verzí utahovacích hvězdic učinila velký krok směrem k lepší funkčnosti. Vývoj nových komponentů v Elesa+Ganter probíhá vždy s vědomím konečné aplikace. Nerezová utahovací hvězdice se vyrábí z jednoho kusu oceli. A to z velice dobrého důvodu: komponenty skládané z více částí mají vždy dutiny, kde může docházet k usazování nečistot a množení bakterií. Taková možnost u nových hvězdic GN 5345/5345.4 nepřichází v úvahu. Nepřerušovaná linie a široký plynulý přechod mezi rameny, umožňuje snadné čištění, dezinfekci, stejně jako manipulaci. Díky těmto vlastnostem je přímo vhodný k použití v potravinářském průmyslu, či lékařském prostředí.

Celý článek...
Den otevřených dveří ve společnosti KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s.

ksk1Využijte možnosti navštívit KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s., na programu je prohlídka firmy a představení nových technologií. Pro zájemce bude také připraven odvoz a prohlídka firmy HESTEGO a. s. ve Vyškově.

Celý článek...
Rozváděče xEnergy – ochrana proti vzniku elektrického oblouku i odolnost proti zemětřesení

xEnergy1Společnost Eaton Elektrotechnika zdokonalila řadou nových prvků univerzální nízkonapěťové rozváděče xEnergy. Mezi funkčními vylepšeními jsou například prostorově úsporná montáž jističů těsně vedle sebe, komponenty pro zvýšení odolnosti systémů instalovaných v zónách s rizikem zemětřesení či jiných otřesů nebo možnost ochrany (krytí) na úrovni IP42. Novinkami jsou také zdokonalená ochrana proti vzniku elektrického oblouku a široká řada inovací pro sekce ovládání motorů (MCC).

Celý článek...
Transformátor do kapsy

sie1Dnešní technologie nám umožňují nosit po kapsách elektronická zařízení s výkonem, který byl ještě před pár lety nemyslitelný. Kromě neustále postupující miniaturizace integrovaných elektronických obvodů je to také zásluha baterií a akumulátorů, které dokáží navzdory svým malým rozměrům schraňovat poměrně velké množství energie. Celá řada aplikací – jako jsou například systémy pro automatizaci průmyslové výroby...

Celý článek...
Toyota získala dvě prestižní ceny IFOY Award

toyota obr2Inteligentní řešení správy flotily manipulační techniky Toyota I_Site a spolehlivý, energeticky úsporný čelní vysokozdvižný vozík Toyota Traigo 80 – to jsou letošní velcí nositelé ocenění IFOY (International Forklift Truck of the Year). Další dva vozíky – čelní spalovací vozík Toyota Tonero HST a vychystávací vozík BT OSE200X se dostaly do finále.

Celý článek...
Nové plastické mazivo pro valivá ložiska

kluebSpolečnost Klüber Lubrication uvedla na trh průkopnické plastické mazivo Klübertherm HB 88-182 pro dlouhodobé mazání valivých ložisek. Tento nově vyvinutý produkt nabízí vynikající vlastnosti při vysokých teplotách a může být použit jak pro nízká zatížení v kombinaci s vysokými rychlostmi, tak i pro vysoká zatížení v kombinaci s nízkými rychlostmi. Jedná se o plně syntetický produkt na základě teplotně stabilního základového oleje, zpevňovadla na bázi PTFE a speciálních aditiv.

Celý článek...
Již nikdy nebudete používat pero

brady1Nová ruční tiskárna BMPTM21-LAB identifikuje každý vzorek.Brady, globální leader v průmyslových a bezpečnostních tiskových systémech a řeeních, uvedl na trh novou ruční tiskárnu títků BMPTM21-LAB vyvinutou pro identifikaci vzorků v laboratořích. Přenosná tiskárna kombinujeodolné provedení s inteligentními možnostmi tisku. Díky vestavěným laboratorním symbolům a odolnými títky je navržena pro identifikaci sklíček, stébel, misek, lahví, ampulí a zkumavek.

Celý článek...
Wavin Ekoplastik otvírá unikátní školící středisko

Skolici-centrum-1Unikátní školicí středisko, jediné svého druhu ve střední Evropě, otevře v Rudči u Prahy společnost Wavin Ekoplastik, největší tuzemský výrobce a dodavatel plastových potrubních systémů. Smyslem je přiblížit zájemcům s pomocí moderních interaktivních metod vyspělé produkty Wavin Ekoplastik i pracovní postupy.

Celý článek...
Inovativní metoda odporového bodového svařování DeltaSpot

fronius1Společnost Fronius International, která je odborníkem na svařovací techniku, v úzké spolupráci s uživateli z automobilového odvětví zdokonalila kleště pro svoji úspěšnou metodu odporového bodového svařování DeltaSpot. Díky kleštím druhé generace, které jsou nyní trhu, byla zjednodušena údržba a zlepšená technologie systému, což má za následek kratší přerušení výroby u zákazníků.

Celý článek...
Epson získal dvě ocenění EDP 2014

epsVýrobky Epson zaznamenaly dvojnásobný úspěch v podobě ocenění Evropské asociace digitálního tisku (EDP) 2014, která byla minulý týden vyhlášena na veletrhu FESPA Digital. Asociace EDP označila tiskárnu Epson SureColor SC-F2000 za „Nejlepší tiskárnu pro přímý tisk na oděvní textil" a papír Japanese Kozo Paper Thin za „Nejlepší médium bez pojiva v roli".

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Den otevřených dveří ve společnosti KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s.
Wavin Ekoplastik otvírá unikátní školící středisko
Epson získal dvě ocenění EDP 2014
Sporten investuje i v nepříznivých podmínkách
Brammer otevřel Centre of Excellence
5 nejčastějších mýtů o plastových obalech: jsou jedovaté a neekologické
Obrábění
Inovativní metoda odporového bodového svařování DeltaSpot
Tchaj-Pej a sladký život
Stroj Haas s pořadovým číslem 150 000!
Nejnovější strojírenské trendy ze světa obráběcích strojů na jihu Čech.
Jak odsávat a filtrovat olejové mlhoviny a emulzní aerosoly?
Panel PC 900 Multitouch: nová vlajková loď B&R mezi průmyslovýmí PC
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán