Technika News 09.05.2014
09. května 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Stroj Haas s pořadovým číslem 150 000!

haas1Haas Automation oslavuje vyrobení a dodání svého CNC obráběcího stroje s pořadovým číslem 150 000: soustružnického centra DS-30SSY s vřetenem a protivřetenem a osou Y. Výkonný ředitel společnosti Haas Automation Europe pan Alain Reynvoet se v rámci veletrhu Manufacturing and Automation Expo 2014 ve Stockholmu zúčastnil předávacího ceremoniálu, společně s majiteli švédské firmy Claesson Engineering, zabývající se přesným strojírenstvím a založené třemi bratry, aby jim předal pamětní desku k příležitosti zakoupení tohoto velmi speciálního obráběcího stroje.

Celý článek...
Studenti Biskupského gymnázia mají k dispozici elektronový mikroskop

fei1Biskupské gymnázium se stalo vítězem soutěže FEI a stane se tak první střední školou v České republice, která bude vybavena elektronovým mikroskopem. Ten jí bezplatně zapůjčí brněnská pobočka firmy FEI, která elektronové mikroskopy vyvíjí a vyrábí. Soutěž odstartovala na podzim loňského roku, kdy byli osloveni zástupci středních škol v Jihomoravském kraji, aby zpracovali projekt využití elektronového mikroskopu ve výuce. Celkem se do soutěže přihlásilo pět středních škol, z nichž nakonec uspělo právě Biskupské gymnázium. „Praxe bude vypadat tak, že od září otevřeme nový nepovinný předmět elektronová mikroskopie, a přístroj také zapojíme do výuky ostatních předmětů, například biologie nebo informatiky," uvedl Karel Mikula, ředitel Biskupského gymnázia.

Celý článek...
Nový hliníkový kompresní uzávěr od Southco nevyhoří

southco1Potřeba sladění interoperability a bezpečnosti v oblasti evropského železničního průmyslu mění řadu národních legislativních předpisů tak, aby byly vyhovovaly novým evropským směrnicím sestaveným s ohledem na vývoj společných opatření. Klíčový požadavek v hledání takovéto standardizace nutně vede konstruktéry a výrobce komponent k vývoji metodiky ověření požární bezpečnosti založené na provozních vlastnostech, která vyhovuje EN 45545-2, standardu, jenž zahrnuje požární bezpečnost u vysokorychlostního i konvenčního vozového parku.Kompresní uzávěr E3 se vyznačuje lehkou hliníkovou konstrukcí a poskytuje vyšší únosnost a delší životnost pro instalace v těžkém provozu.

Celý článek...
Danfoss pomáhá zákazníkům s přípravou na revizi směrnice EU o regulaci F-plynů

danfossEU schvaluje legislativu pro ukončení používání a emisí fluorovaných skleníkových plynů kvůli jejich vysokému potenciálu globálního oteplení (GWP). Tato směrnice, která je založena na stanovení kvót pro ukončení používání, možná povede k vyšším cenám HFC chladiv s vysokým GWP. Chladiva s vysokým GWP budou také zakázána v určitých aplikacích.

Celý článek...
Přichází spínací hodiny s DCF řízením od ELKO EP

elkoSpolečnost ELKO EP, lídr v oblasti chytrých elektroinstalací představuje spínací hodiny SHT-6 s externím jednokanálovým DCF přijímačem. Slouží k ovládání spotřebičů v závislosti na reálném čase. Pod označením SHT-6 + DCFR-1 se skrývá set zařízení (spínací hodiny a externí jednokanálový DCF přijímač) určených pro postupné rozšiřování chytré elektroinstalace a zvyšování komfortu bydlení. Spínací hodiny v jednokanálovém provedení ovládají spotřebiče v reálném čase, synchronizovaném pomocí signálu DCF77 (frankfurtský časový signál) a z míry je nevyvede ani střídání zimního a letního času –přepínají mezi nimi automaticky. Užitečná je i funkce čítače provozních hodin – uživatel snadno zjistí, jak dlouho světlo svítilo během roku.

Celý článek...
3D gang disponuje největším 3D skenerem v Evropě

gang01Společnost 3D gang, specialista na 3D technologie, spustila největší 3D skener v Evropě a představila novinky a trendy z oboru 3D tisku a 3D skenování. 3D skener, Profi Studio IR, je unikátní zařízení postavené výhradně za účelem skenování lidí a zvířat, které tvoří 115 DSLR snímačů s 1Gigapixelovou strukturou. Skener umožňuje velmi rychlé, dostatečně podrobné a zcela neškodné zachycení člověka s realistickým vykreslením jeho podoby. Velkou výhodou tohoto skeneru je vyhotovení textury ve velmi vysokém rozlišení.

Celý článek...
Investovat do kondenzačního kotle se vyplatí i bez dotací.

viadrus1V letošním roce byly spuštěny dotační programy Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace, které mají podpořit modernizaci topné techniky českých domácností. Výše dotací zkracuje průměrně dobu návratnosti na celou polovinu, výměna plynového kotle za kondenzační se ale vyplatí i bez dotací.
Pro modelový výpočet můžeme použít starší rodinný dům s celkovou tepelnou ztrátou 20 kW, který byl vytápěn běžným, tedy atmosférickým, kotlem na plyn.

Celý článek...
3D mapy na Mapy.cz s českou technologií Melown Maps

mapySpolečnost Seznam.cz vytváří trojrozměrné mapy celkem 267 českých měst a obcí, které postupně zpřístupní na službě Mapy.cz. Výsledné mapové dílo, pokrývající plochu více než 8 000 km² s prostorovým rozlišením 10 cm, bude svým rozsahem ojedinělé nejen v ČR, ale i v celosvětovém měřítku. Mapové dílo je vytvářeno komerčním softwarovým systémem Melown Maps, který vyvinula česká společnost Citationtech. Ta dodává společnosti Seznam.cz kompletní technologii – systém pro autokorelaci leteckých fotografií, vlastní tvorbu texturovaných 3D modelů, jejich georeferencování, nástroje pro encoding, integraci a správu výsledného mapového díla a v neposlední řadě i JavaScriptový rendering engine pro zobrazování 3D map v internetovém prohlížeči.

Celý článek...
Hexagon Metrology nabízí skener Leica T-Scan 5

leica1Společnost Hexagon Metrology přichází s novou generací ručního skeneru Leica T-Scan. Oproti předchozímu modelu je Leica T-Scan 5 zhruba patnáctkrát rychlejší a pohotovostní vzdálenost dvojnásobná. Ideální je pro bezkontaktní laserové skenování těžko dostupných míst a ploch, pro kontrolu CAD-to-part a aplikace reverzního inženýrství. Odezva je okamžitá.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
3D mapy na Mapy.cz s českou technologií Melown Maps
Hexagon Metrology nabízí skener Leica T-Scan 5
Pomůcky pro omezení rizika uklouznutí a pádu
Elektronicky komunikuje s úřady jen 28 procent Čechů
Zákaznické dny 2014 firmy TAJMAC-ZPS
Epson se představil ve vlastní expozici na Festivalu Fotografie 2014
Obrábění
Stroj Haas s pořadovým číslem 150 000!
Nejnovější strojírenské trendy ze světa obráběcích strojů na jihu Čech.
Jak odsávat a filtrovat olejové mlhoviny a emulzní aerosoly?
Panel PC 900 Multitouch: nová vlajková loď B&R mezi průmyslovýmí PC
Svařovací nástavba CNC pálicího stroje
HIGHQLINE – nástroje a vyměnitelné břitové destičky s novými vlastnostmi
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán