Technika News 13.10.2011
13. října 2011 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv  
GILDEMEISTER a Mori Seiki kombinují své aktivity v Evropě

dmgmori250Prospěch ze spojení prodejních a servisních aktivit pro každého zákazníka. Společnosti GILDEMEISTER a Mori Seiki spojily svoje prodejní a servisní aktivity v Evropě. Spolupracující partneři se chystají spolu založit jednu společnost pro všechny evropské trhy (s výjimkou Německa). Nový holding bude řídit veškeré činnosti v oblasti prodejů a služeb jednotlivých evropských zastoupení DMG / Mori Seiki.

Celý článek...
Svařování nesvařovatelného

fronius250Crash test působivě demonstruje souhru a efekt hliníkového a ocelového dílu. Hliník absorbuje deformační energii, zatímco ocel zajišťuje bezpečný prostor.

Impozantní inovace posunula hranice svařování ještě dál: Zatímco dosud bylo tepelné spojování oceli a hliníku považováno za neproveditelné, dnes je tento proces reálně možný. Revoluční řešení splňuje vize materiálových specialistů a konstrukčních a výrobních inženýrů. Ale především manažeři automobilového průmyslu chtějí tepelně spojovat pevnou ocel s lehkým hliníkem – vždy podle časového průběhu zatížení v dílu.

Celý článek...
Evropský program certifikace v oblasti logistiky v ČR úspěšně zahájen

CLAČeská logistická asociace (ČLA) a Národní certifikační rada (NCR) zahájily v tomto roce premiérově certifikační řízení logistických profesionálů v České republice.
Evropská logistická asociace (ELA) v zájmu zvýšení úrovně kvalifikace evropských logistických odborníků a jejich uplatnění na národní i evropské úrovni vytvořila systém standardů pro oblast řízení dodavatelských řetězců a logistických systémů a zároveň otevřela celoevropský program certifikace pro všechny pracovníky z logistické praxe, kteří těmto standardům vyhoví. Na evropské úrovni je program certifikace řízen Evropskou certifikační radou pro logistiku (ECBL), která je nezávislým orgánem složeným z členských zemí ELA. Na národních úrovních je certifikace řízena národními certifikačními centry, která jsou metodicky řízena a zpětně prověřována z ECBL. Česká logistická asociace, člen ELA, získala oprávnění k certifikaci v České republice a ustavila národní certifikační radu (NCR), která ECBL certifikaci v ČR zajišťuje.

Celý článek...
CADfórum 2011 - digitální prototypování

DSC_008019.-20. října 2011 | Bobycentrum Brno

Profesionálové profesionálům

Využijte možnosti setkat se s kolegy konstruktéry, kteří řeší stejné výzvy jako vy.

Srdečně vás zveme na 8. ročník setkání, které i letos přinese jedinečnou možnost výměny praktických zkušeností mezi uživateli řešení pro počítačové navrhování ve strojírenství a výrobním průmyslu. Konference se tentokrát uskuteční Bobycentru Brno.

Celý článek...
Řetězová motorová pila Husqvarna 560 XP

Husqvarna_560_XPNová motorová pila Husqvarna 560 XP na první pohled zaujme svým tvarem, dokonalým designem a pečlivě sladěnými detaily. Provedení pily v kombinaci s vysokým výkonem a bezchybným ovládáním představuje zcela novou dimenzi práce se dřevem. Husqvarna 560 XP byla vyvinuta k profesionální práci, skvěle ale poslouží všem náročným uživatelům, kteří chtějí mít ve svých rukou to nejlepší řešení.
Novinka od legendárního švédského výrobce lesní a zahradní techniky má řadu funkcí, které usnadní a zefektivní práci a současně umocní prožitek z řezání. Před začátkem a v průběhu práce s Husqvarnou 560 XP například není potřeba ztrácet čas seřizováním karburátoru.

Celý článek...
Brammer v České republice upevnil svoje postavení

Brammer_prezentace01Vedení společnosti Brammer Czech a.s. na včerejší tiskové konferenci v Praze oznámilo dokončení integračního procesu v České republice. Počínaje 1.10.2011 fungují firmy ZPV Group s.r.o a Brammer Czech servis, s.r.o. jako součást Brammer Czech a.s. („Brammer Czech“), jejímž jediným vlastníkem je Brammer PLC z Velké Británie. Od roku 2002, kdy skupina Brammer v České republice otevřela svou první pobočku, pomalu rozšiřuje své působení díky akvizicím podniků, které nabízejí potřebné synergie a služby odpovídající její dlouhodobé strategii. Nyní, když byla integrace dokončena, je cílem organický růst, který již začíná přinášet své ovoce. Počet zaměstnanců společnosti Brammer Czech vzrostl z 88 z počátku roku 2010, kdy proces konsolidace začal, na 107 k dnešnímu dni. Očekává se, že dojde také ke zvýšení obratu ze 495 milionů Kč v roce 2010 na odhadovaných 562 milionů Kč za rok 2011. Po finalizaci konsolidace se navíc očekává nárůst obratu v roce 2012 o 12,6%.

Celý článek...
Wienerberger získal hned fvě ocenění najednou

425_T_Profi__GP_2Hned dvěma významnými oceněními se může pyšnit jednička na trhu ve výrobě cihel, společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. V soutěži vyhlašované Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví České republiky, ÚRS Praha, a. s., a časopisem Stavebnictví získal Wienerberger od odborné poroty ocenění „Nejlepší výrobce stavebnin roku 2010“ v kategorii firem nad 150 zaměstnanců. Tuto významnou cenu přitom obdržel již podruhé. K tomu si Wienerberger z mezinárodního veletrhu nízkoenergetického stavění FOR ARCH 2011 odnesl nejvyšší cenu pro výrobky – GRAND PRIX FOR ARCH 2011za cihlu plněnou minerální vatou POROTHERM 42,5 T Profi.

Celý článek...
Termokamery TESTO na Streamtech.tv

testoNa StreamTech.tv - technické webové televizi je umístěno video společnosti TESTO s.r.o. Produkt společnosti s názvem „Testo 480“ provádí kompletní řetězec měření v klimatizační technice s úsporou času a nákladů. Tento měřicí přístroj podporuje profesionalitu uživatele a působí svým moderním vzhledem a špičkovou technologií.

Celý článek...
iGo - stále dostupnější

iGoUniverzální napájecí adaptéry značky iGo jsou pro české spotřebitele výrazně dostupnější. Cena výrobků napříč sortimentem klesla od října v průměru o 38 %. Značka iGo zahrnuje nabíječky do notebooků, mobilních telefonů a jiných přenosných zařízení. Díky patentované technologii výměnných konektorů lze stejný adaptér používat pro mnoho různých elektronických přístrojů.

Celý článek...
KLEENEX® - zdravější pracoviště

Kleenex_Desinfekce_na_ruce_1_zdroj_foto_Kiberly_ClarkSpolečnost KIMBERLY-CLARK PROFESSIONAL* uvedla na trh novou řadu dezinfekčních prostředků na ruce nesoucích značku KLEENEX®. Nové řešení dokáže zabít téměř veškeré známé kmeny infekci způsobujících bakterií, jež se běžně vyskytují na pracovištích.

Celý článek...
Tisící mikroskop TESCAN pro Preciosu

1318227575_10.10.TescanAkciová společnost TESCAN, světový výrobce a dodavatel systémů a řešení v oblasti elektronové mikroskopie, prodala jubilejní tisící přístroj. Ačkoli většina z produktů firmy směřuje do zahraničí, tisící prodaný přístroj zůstal symbolicky doma. Autoemisní rastrovací elektronový mikroskop budou využívat odborníci akciové společnosti Preciosa v Jablonci nad Nisou ke zlepšení a inovaci svých produktů a vývoji nových výrobních technologií.
Jak říká Lubomír Málek, ředitel pro rozvoj společnosti Preciosa, o koupi mikroskopu TESCAN rozhodly jeho parametry a  rozsah pozorovacích i měřicích možností, pochopitelně ve vztahu k nabízené ceně zařízení. "Naše rozhodování  významně ovlivnily i reference, které jsme na toto zařízení měli od našich externích partnerů.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Bezvodý inkoustový produkční systém Xerox CiPress
Evropský program certifikace v oblasti logistiky v ČR úspěšně zahájen
Řetězová motorová pila Husqvarna 560 XP
Osušovač rukou Dyson Airblade je úsporný
Wienerberger získal hned fvě ocenění najednou
Termokamery TESTO na Streamtech.tv
Obrábění
Svařování nesvařovatelného
GILDEMEISTER a Mori Seiki kombinují své aktivity v Evropě
Zlatá medaile MSV 2011: FVCT 180 / 2 CNC
Laserové svařování a řezání
Odsávání a filtrace ve slévárnách tlakového lití
Nová koncepce vrtáků pro kompozitní materiály
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2011 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2011 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2011