Technika News 20.03.2014
20. března 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
GHV Trading – Měřicí transformátory proudu KBR s děleným jádrem

ghv obr1Nový typ měřicího transformátoru proudu s rozebíratelným jádrem je převážně určený pro aplikace dodatečného měření v zařízeních, kde nelze rozpojit kabelový primární vodič. Vzhledem k rozměrům jsou také vhodné pro připojení na hůře přístupná místa nebo místa s omezeným prostorem. Uchycení na kabel pomocí fixační spony je velmi jednoduché a upevnění je možné provést i jednou rukou. Transformátory mají kruhovou dutinu pro kabely o průměru 18,5 mm, 32,5 mm nebo 44 mm.

Celý článek...
Široký sortiment ručního nářadí Roebuck dostupný v Evropě

brammer obr1Společnost Roebuck oznámila uvedení širokého sortimentu vysoce kvalitních ručních a řezných nástrojů do 16 evropských zemí. Tato uznávaná značka je nyní k dispozici výhradně prostřednictvím společnosti Brammer, evropského lídra na trhu s produkty pro údržbu, opravy a generální opravy. Roebuck je značka, kterou znají a které důvěřují odborní pracovníci údržby ve Velké Británii, a je jednou z nejstarších značek v oblasti ručního nářadí v Evropě.

Celý článek...
ESL – dveřní madlo s integrovaným bezpečnostním spínačem

euchner obr1Nový bezpečnostní systém ESL od firmy EUCHNER je multifunkční dveřní madlo pro bezpečnostní dveře a kryty s integrovaným unikátně kódovaným bezpečnostním spínačem. Navíc v sobě obsahuje integrovanou zámkovou vložku. Madlo je určeno pro ochranu a monitorování bezpečnostních dveří, krytů a klapek na strojích a výrobních linkách. Systém se skládá se z vlastního madla a integrovaného bezpečnostního spínače, který využívá prověřenou technologii CES.

Celý článek...
ENIKA.CZ a AMiT představují výsledek společné spolupráce

Amit InstalaceTradiční české společnosti v oblasti vývoje a výroby systémů řízení AMiT a ENIKA.CZ předvedli poprvé na nedávno skončeném veletrhu AQUATHERM v Praze výsledky společné práce na integraci systému bezdrátového řízení osvětlení Poseidon do řídicích systémů určených pro automatizaci budov.
Před dvěma roky se společnosti AMiT a ENIKA.CZ dohodly na úzké spolupráci při vývoji programových a hardwarových prvků pro zajištění plné integrace nového bezdrátového systému Poseidon do řídicích systémů a programovatelných regulátorů firmy AMiT. Vznikl tak systém založený na ryze českých produktech s řadou ojedinělých vlastností a schopností, který poskytuje systémovým integrátorům ucelená řešení v oblasti automatizace budov.

Celý článek...
Sapro na veletrhu AMPER 2014 s HDCVI kamerami

sapro obr1Prodáváte nebo Instalujete CCTV a myslíte si, že vás už nic opravdu nemůže překvapit? Tak se přijďte podívat na HDCVI kamery. Cena za analog a obraz jako z digitálu, a k tomu přenos po koaxiálu až na 700 m, bez ztráty kvality obrazu a bez zpoždění.
Společnost Sapro, s.r.o. (založená 1993) jako přední distributor analogové a digitální techniky, působící hlavně v ČR a SK, přináší žhavou technologickou novinku v oblasti CCTV technologií: HDCVI – High Definition Composite Video Interface HDCVI je nový světový trend v oblasti CCTV kamerového byznysu.

Celý článek...
Přenosný monitor síťového napětí, třída A – MEg38/C

mega obr1Kvalita síťového napětí určuje spolehlivou funkci elektrických spotřebičů. Z měření kvality napětí vychází optimální opatření, eliminující vliv nekvalitního napětí na efektivnost výroby. PQ monitor MEg38/C měří bez přerušení a bez mezer čtyři napětí a čtyři proudy na hladině nn, vn i vvn. Realizuje funkci záznam a funkci analýza kvality napětí, které provádí současně. Ve funkci záznamu PQ monitor zpracovává všechny měřené veličiny, vyhodnocuje výkony, energie a harmonické do řádu 64.

Celý článek...
VACON® NXP SYSTEM DRIVE

vacon2 obr1VACON NXP System Drive je zbrusu nové provedení frekvenčních měničů Vacon. Modulární řešení svou koncepcí zapadá tam, kde je vhodné nasazení několika střídačů na společné stejnosměrné sběrnici, která je napájená z jednoho nebo více usměrňovačů
VACON NXP System Drive je navržen přesně dle požadavků dané aplikace, osazen aktivními nebo pasivními usměrňovači, vstupními a výstupními filtry a mnoha dalšími volitelnými komponenty.

Celý článek...
Midsummer uvádí víceúčelovou R&D platformu pro uložení tenkých vrstev

mid1Midsummer, vedoucí dodavatel vybavení pro cenově efektivní výrobu solárních článků s tenkou vrstvou CIGS dnes ohlásil, že uvede na trh UNO, nízkonákladovou výzkumnou a vývojovou platformu pro uložení tenkých vrstev specificky vyvinutou pro univerzity a výzkumné budovy. Cenově efektivní nástroj UNO je odvozen ze světa vedoucí výroby solárních článků CIGS. Se svým generickým designem och možnostmi konfigurace, je UNO ideálním řešením pro řadu výzkumných programů pro tenké vrstvy. Má vysokou prostupnost, je flexibilní, stabilní a je možné vytvořit komplexní zkušební série.

Celý článek...
Plovoucí montér větrných elektráren

sieme1Sestavit větrnou elektrárnu s lopatkami dlouhými 60 metrů není snadné ani na souši, natož u pobřeží rozbouřeného Severního moře. Konstruktérům společnosti Siemens se zde přesto podařil husarský kousek. Pomocí speciálního plavidla Sea Installer společnosti A2SEA dokázali na otevřeném moři u pobřeží Velké Británie nainstalovat dvě větrné elektrárny, každou v rekordním čase necelých 24 hodin.

Celý článek...
Valk Welding před 35 lety nainstaloval svého prvního svařovacího robota

valkV březnu 1979 firma Valk Welding (v té době ještě známá jako Las Verkoopmaatschappij) zprovoznila prvního robota pro obloukové svařování v nizozemské společnosti Kemi BV v Riethovenu. Firma Kemi v té době zakoupila první Unimation 2005 robota pro obloukové svařování s cílem automatizovat svařování lešení, stejně jako plechových komponent na základě Bewo ručně řezacích strojů.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Široký sortiment ručního nářadí Roebuck dostupný v Evropě
Společnost Seco doplňuje řadu EPB o nové vyvrtávací hlavy pro hrubování a hydraulická sklíčidla
Vzdělávací institut CEMI zahájil 6. ročník online studia MBA
Aquatherm Praha 4.–7. března 2014
Zaostřeno na 3D tisk v medicíně
Bizarní kovový had se v podzemí plazí a prokousává úzkými uhelnými slojemi
Obrábění
Valk Welding před 35 lety nainstaloval svého prvního svařovacího robota
Nové celokarbidové vrtáky od Kennametalu pro vrstvený kompozit CFRP/titan
Prezident Zeman zprovoznil v ZVVZ GROUP investici za 40 milionů
Hypertherm představuje NOVÝ Powermax30XP
Nástroje Renishaw pro měření a analýzu lopatek
Stroje pro nástrojárny
Kalendář akcí
<<  Březen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán