Technika News 27.02.2014
27. února 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Mazání valivých ložisek

skf1Jestliže má valivé ložisko spolehlivě pracovat, musí být správně namazáno, aby nedošlo ke styku tzv. kov na kov mezi valivými tělesy, oběžnými drahami a klecí. Mazivo rovněž chrání povrch ložiska proti opotřebení a korozi. Volba vhodného maziva spolu se způsobem mazání pro každé jednotlivé uložení je neobyčejně důležitá, stejně jako správná údržba. Pro mazání valivých ložisek je určena široká nabídka plastických maziv a olejů, a to včetně tuhých maziv, např. pro extrémní podmínky. Volba správného maziva závisí především na provozních podmínkách, tj. na teplotním rozsahu, rychlosti a na vlivu okolního prostředí.

Celý článek...
Bosch Diesel s.r.o. Jihlava obhájil podruhé ocenění „Audit rodina & zaměstnání“

Bosch24. února 2014 předala firmě Bosch Diesel s.r.o. po úspěšné recertifikaci náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová plný certifikát „Audit rodina & zaměstnání". Za Bosch Diesel s.r.o. převzal v Praze ocenění z rukou náměstkyně zástupce personálního oddělení Pavel Krsička. Vedle jihlavského závodu firmy Bosch ocenilo Ministerstvo práce a sociálních věcí plným certifikátem „Audit rodina & zaměstnání" ještě dalších čtrnáct firem a organizací z České republiky. V současné době tvoří základ projektu „Audit rodina & zaměstnání" zahájeného v roce 2011 celkem šestnáct zaměstnavatelů z České republiky. Firma Bosch Diesel s.r.o. je doposud jediným zaměstnavatelem z Kraje Vysočina, který se podrobil náročné certifikaci.
Projekt „Audit rodina & zaměstnání" je nástroj, který může management společnosti trategicky využít ke střednědobé nebo dlouhodobé optimalizaci prorodinně orientované personální politiky. Na základě osmi projektových oblastí, jako např. flexibilní pracovní doba, personální rozvoj, služby pro rodiny nebo informační a komunikační strategie, lze stanovit potenciál dalšího rozvoje, včetně jednotlivých opatření potřebných k dosažení celkově úspěšné personální strategie zaměřené na slučitelnost rodiny a zaměstnání u všech zaměstnanců dané firmy.

Celý článek...
Aquatherm Praha 4.–7. března 2014

Aquatherl lg20. mezinárodní odborný veletrh vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky.
Nejedná se pouze o přesun termínu konání na 4.-7. března 2014 a počátek dvouletého cyklu konání, ale hlavně o opětovné vybudování odborného veletrhu TZB v České republice, který cíleně a komplexně zastřeší a odprezentuje budovu jako jeden celek z pohledu vytápění, měření, řízení a regulace, ale i vzduchotechniky, chlazení a klimatizace. Je naprosto zřejmé, že bez vystavujících firem a návštěvníků působících v oboru TZB se to organizátorům nepodaří. Proto všechny dosavadní kroky vedly a vedou k naplnění co největšího počtu připomínek a návrhů ze strany dlouholetých vystavovatelů veletrhu Aquatherm Praha.

Celý článek...
Philips a Ericsson nabízí internet integrovaný do sloupů osvětlení

philips1Společnosti Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: Phia), globální lídr v oblasti osvětlení, a Ericsson (NASDAQ: ERIC) představili inovativní model veřejného LED osvětlení, které řeší dva hlavní problémy, se kterými se města potýkají. Jedná se o kvalitní a energeticky účinné veřejné osvětlení a lepší širokopásmové připojení v hustě osídlených městských oblastech. Philips a Ericsson spojují výhody mobilního připojení a LED osvětlení do modelu „osvětlení jako služba" (lighting-as-a-service). Koncepce umožňuje městským úřadům nabízet prostor v podobě připojených světelných sloupů provozovatelům mobilních telekomunikačních služeb pro poskytování širokopásmového připojení. Philips bude nabízet LED pouliční osvětlení, které může zahrnovat mobilní telekomunikační zařízení od společnosti Ericsson. Mobilní operátoři spolupracující se společností Ericsson budou moci pronajmout tuto infrastrukturu ve sloupech a zlepšit pokrytí dat a kapacitu pro občany. Nový koncept urychluje dobu návratnosti pro města tím, že počáteční náklady na instalaci a správu těchto systémů jsou cenově dostupnější, čímž se snižuje tlak na městské rozpočty.

Celý článek...
Dceřiná společnost koncernu ZKL pracuje na neustálém zdokonalování produktů i jejich technologií

zkl1Trendem posledních let je propojování výrobních podniků s akademickou sférou. Studenti se již během studií zapojují do trainee programů českých  zahraničních producentů nebo ve spolupráci s konkrétní společností pracují na svých diplomových a dizertačních pracích. Akademická pracoviště také řeší konkrétní projekty, jejichž cílem je optimalizace technologií v organizacích či řešení konkrétních výrobních problémů. Nejinak je tomu i v případě strojírenského koncernu ZKL. Jeho dceřiná společnost ZKL - Výzkum a vývoj, a.s. dlouhodobě spolupracuje s Vysokým učením technickým v Brně. Jedním z aktuálně řešených společných projektů je například dělení ložiskových kroužků velkých rozměrů metodou lámání za pomocí mražení kapalným dusíkem.

Celý článek...
Vzdělávací institut CEMI zahájil 6. ročník online studia MBA

Vzdelavani CEMI soustredeniVzdělávací institut CEMI (Central European Management Institut), přední český specialista na manažerské vzdělávací programy s celoevropskou působností, zahájil v únoru již 6. ročník profesního studia v programech MBA (Master of Business Administration) a nově i obor Corporate Master of Laws (LLM). Mezi otevřenými obory jsou Management zdravotnictví, Executive MBA, nechybí ani Bezpečnostní a krizový management, Ekonomika a finanční management, Veřejná správa či Management obchodu. Institut je průkopníkem online studia MBA, které umožňuje studium odkudkoli i časově velmi vytíženým lidem. Každoročně CEMI zdárně absolvují desítky manažerů z nejrůznějších průmyslových a obchodních podniků, ale i starostů a dalších veřejných činitelů.

Celý článek...
UPS Eaton 5E s automatickou stabilizací napájení

5E-Front-TowerEaton Elektrotechnika s.r.o. uvádí novou řadu UPS Eaton 5E s výkonovým rozsahem od 500 do 2000 VA. UPS 5E nabízejí jednoduchou instalaci „plug-in" (pouhým zapojením do zásuvky) a možnost integrace do systémů správy napájení. Nové UPS jsou vhodné k ochraně PC a pracovních stanic, datových úložišť připojených na LAN, internetových přístupových bodů, pokladních terminálů i pobočkových telefonních ústředen. UPS 5E používají pokrokovou technologii automatické stabilizace napětí. UPS 5E představují spolehlivou ochranu, která je k dispozici všem uživatelům IT zařízení, včetně těch s omezeným rozpočtem. Zařízení se jednoduše instalují a kromě nejzákladnějších verzí se automaticky integrují do systémů pro správu napájení pracujících v prostředí Windows, MacOS a Linux.

Celý článek...
Prezident Zeman zprovoznil v ZVVZ GROUP investici za 40 milionů

ZVVZ Zeman Foto David PeltaZprovozněním nového univerzálního obráběcího centra, které ukončilo úvodní etapu modernizace těžké obrobny, vyvrcholila 19. února návštěva prezidenta Miloše Zemana v akciové společnost ZVVZ GROUP Milevsko. Nová výrobní investice stála víc než 40 milionů korun.
„Moderní technologie zákazníkům zcela garantuje požadovanou kvalitu. Výrazně tím na trhu posílíme naše konkurenční postavení," uvedl Miloslav Mácha, generální ředitel holdingu.
„Především jde o vyšší přesnost obrábění oběžných kol a skříní ventilátorů nebo tlakových uzávěrů pro jaderné elektrárny. Zároveň snížíme náklady, neboť klesnou výrobní časy a tím i pracnost," upřesnil Miloslav Skalický, výrobní ředitel dceřiné firmy ZVVZ MACHINERY. Ta už před časem modernizovala přípravnu materiálu na vstupu do výroby a stroje v lehké obrobně. Nyní se tedy dočkala i obrobna těžká. „Postupná modernizace výrobních technologií je součástí naší strategie," dodal Miloslav Skalický. Nový univerzální stroj je v Jihočeském kraji unikátní, protože nikde jinde nemá podobné zařízení tak velký profil portálu.

Celý článek...
Nové klapkové servopohony GRUNER

REM klapkove-servopohony-grFirma REM-Technik s.r.o. přináší na český a slovenský trh novou značku kvalitních klapkových servopohonů německé společnosti GRUNER. Firma REM-Technik se tak stala od ledna 2014 výhradním distributorem pohonů pro ovládání regulačních a uzavíracích klapek u vzduchotechnických systémů, servopohonů pro ovládání regulačních a uzavíracích klapek pro ochranu před kouřem a ohněm, servopohonů s kulovým ventilem a servopohonů pro výrobce OEM.
Klapkové servopohony GRUNER představují ideální poměr mezi vysokou flexibilitou v řízení budov a nákladovou efektivností. Díky kompletní výrobě v Německu, kde celý proces podléhá přísným kontrolám kvality, poskytuje společnost GRUNER 5letou záruku na všechny své výrobky.

Klapkové servopohony GRUNER uvidíte na veletrhu AMPER v hale V na stánku č.5.13.

Více na webu rem-technik.cz

http://www.rem-technik.cz/mereni-a-regulace/klapkove-servopohony-pro-vzduchotechniku

Celý článek...
Zaostřeno na 3D tisk v medicíně

2009-02-12-DSC 0228O používání 3D tisku se většinou mluví v souvislosti s průmyslem a výrobou. V poslední době však tato metoda úspěšně proniká i do medicíny. Stále více vědců i doktorů experimentuje s takzvaným biotiskem, tedy tiskem biologických materiálů nebo například protéz. V médiích se proto častěji objevují zprávy o úspěšném použití 3D výtisků při léčbě různých chorob. Které choroby bude možné v budoucnu díky 3D tisku úspěšněji léčit a jakým způsobem se 3D tisk používá v lékařství již dnes?

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Vzdělávací institut CEMI zahájil 6. ročník online studia MBA
Aquatherm Praha 4.–7. března 2014
Zaostřeno na 3D tisk v medicíně
Bizarní kovový had se v podzemí plazí a prokousává úzkými uhelnými slojemi
Ofenziva CNG: Nová ŠKODA Octavia G-TEC
Společnost Panasonic je největším dodavatelem bezpečnostních kamer a velkoplošných displejů v historii Olympijských her
Obrábění
Prezident Zeman zprovoznil v ZVVZ GROUP investici za 40 milionů
Hypertherm představuje NOVÝ Powermax30XP
Nástroje Renishaw pro měření a analýzu lopatek
Stroje pro nástrojárny
Od generálních oprav ke kompletním dodávkám
Inteligentní revoluce začíná právě teď
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán