Technika News 07.11.2013
07. listopadu 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
MOLYBKOMBIN UMF T4 Spray

MolybkombinV textilním průmyslu jsou napínací rámy používány pro širokou řadu procesů, kde jsou přestavovací vřetena vystavena působení vysokých teplot, prachu a textilních vláken. Kluzný lak MOLYBKOMBIN UMF T4 je ideální mazivo pro takovéto podmínky. Produkt je založen na molybdendisulfidu (MoS2) a organickém pojivu. Produkt se aplikuje nástřikem na čistý a suchý povrch, kde rychle vytváří adhezní a zatížitelný film maziva, na kterém neulpívají textilní vlákna ani prach. Po aplikaci a uschnutí kluzný lak vykazuje nízké součinitele tření, poskytuje účinnou ochranu proti opotřebení, má vysokou tlakovou zatížitelnost a tepelnou stabilitu až do cca 450 °C. Kromě toho produkt MOLYBKOMBIN UMF T4 snižuje nebezpečí požáru, čímž se zvyšuje bezpečnost práce. Produkt MOLYBKOMBIN UMF T4 je vhodný i jako pomocný montážní prostředek pro ložiska, čepy a šroubová spojení.

Celý článek...
Společnost BRAMMER CZECH otevírá nové „Národní distribuční centrum”

brammer1Vedení společnosti Brammer Czech a.s., součást skupiny Brammer Group, předního celoevropského distributora průmyslových výrobků a služeb potřebných pro údržbu, opravy a generální údržbu, na dnešním tiskovém setkání oznámilo otevření nového „Národního distribučního centra" pro Českou republiku v Praze. Tiskové setkání přineslo účastníkům přehled o aktivitách společnosti Brammer v České republice a na Slovensku a zároveň přiblížilo směřování evropské skupiny Brammer Group, která si udržuje pozici lídra na evropském trhu se zaměřením na organický růst, rozvoj klíčových zákazníků, rozvoj vlastní služby INSITE ™, rozšiřování portfolia a geografickou expanzi. Hlavní novinkou představenou v rámci tiskového setkání bylo ale nové „Národní distribuční centrum" („NDC") v Praze, které znamenalo investici 540 tisíc eur.

Celý článek...
SandRA Z200 – nový řídicí systém turbín

ZAT SandRA-Detail mSpolečnost ZAT v jednom měsíci zprovoznila tři řídicí systémy parních turbín v České republice a v Německu za 25 milionů korun. Příbramská společnost ZAT a.s. upevnila pozici na trhu s řídicími systémy parních turbín a aplikací systémů od předních světových výrobců. V jednom měsíci zprovoznila tři turbíny v Biocelu Paskov, elektrárně Opatovice a v německém Stendalu v celkové hodnotě 25 milionů korun. Technici ZAT tak zaznamenali hned tři milníky: v rekordním čase navrhli a vyprojektovali změny v ovládacích algoritmech, prvně nasadili nový řídicí systém SandRA Z200 na řízení turbíny a účastnili se zprovoznění turbíny na zelené louce.

Celý článek...
47" LCD displeje LFX6 pro venkovní použití

Panasonic zastavkaJasný obraz a odolný design IP44 vhodný pro širokou řadu venkovních aplikací. Panasonic Visual System Solutions představila nové profesionální 47" LCD displeje TH-47LFX6 pro venkovní a částečně kryté aplikace digital signage (digitálního zobrazování informací). Profesionální LCD displej 47LFX6 s odolností proti prachu a vodě IP44 a vysokým jasem 1 000 cd/m2 nabízejí dokonalý obraz čitelný i za přímého slunečního světla.

Celý článek...
Notebook Toshiba T1100 získal IEEE Milestone Award

toshiba1Společnost Toshiba Corporation (TOKYO: 6502) oznámila, že profesionální notebook T1100 byl oceněn jako hlavní inovace v rámci IEEE Milestone Program za svůj neocenitelný přínos k rozvoji přenosných počítačů. T1100 byl v Evropě uveden v roce 1985. Přední světová profesionální asociace pro elektrotechnické a elektronické inženýrství - IEEE, Institute of Electrical and Electronics Engineers, Inc. IEEE, zavedl již v roce 1983 Milestones Program, který definuje významné historické úspěchy. Dohromady bylo již celosvětově oceněno přibližně 140 milníků. Společnost Toshiba získává již druhé ocenění, první uznání bylo uděleno v roce 2008 textovému procesoru v japonštině JW-10.

Celý článek...
Panasonic zobrazuje sluneční erupce a zemětřesení

panasSpolečnost Panasonic se ve spolupráci s AV MEDIA spolupodílela na otevření první unikátní expozice „Science on a Sphere" v České republice. Jeho středem je kulová promítací plocha, na kterou projektory Panasonic zobrazují například plochu Zeměkoule, povrch Slunce a jiných planet, plně animují pohyby životního prostředí a interaktivně simulují vlivy přírodních událostí. Projekt „Věda na kouli" neboli Science on a Sphere (SoS), který vznikl v roce 2007 na základě myšlenek vědce Dr. Alexandra MacDonalda z NOAA (Národní úřad pro oceán a atmosféru), patří mezi poslední nejpozoruhodnější inovace v oblasti vzdělávání.

Celý článek...
Cestovní myš pro ovládání více zařízení

mysGenius představil bezdrátovou počítačovou myš Traveler D6600, která je určena pro ovládání dvou různých elektronických zařízení zároveň. Myš dokáže spolupracovat s PC, notebooky a pomocí OTG kabelu, který je součástí balení, s ní lze ovládat i tablety a smartphony s operačním systémem Android. Novinka se dostane na český a slovenský trh v listopadu za 380 Kč, respektive 14,90 euro včetně DPH. Traveler D6600 je vhodným řešením pro ty, kteří chtějí využívat najednou vedle notebooku i tablet, případně často přecházejí mezi více různými počítači.

Celý článek...
Externí baterie T6 power ME III nabíjí tablety i mobily

me-tabletNová externí baterie T6 power ME III funguje jako přenosný zdroj energie, který dovoluje nabíjet dva přístroje zároveň. Má totiž dvojici nabíjecích USB portů a vysokou kapacitu 10 400 mAh, což je až 8 krát více než běžná kapacita baterie chytrého telefonu. Baterií T6 power ME III lze nabíjet mobilní telefony a tablety včetně Apple zařízení, MP3 přehrávače či navigace i v místech bez přístupu k elektrické síti. Vybavená je i LED ukazatelem zbývající energie.

Celý článek...
LK-60 – největší atomový ledoborec, výroba zahájena

lk60 rosatomflot 03V Baltských loděnicích v Petrohradě byla 5. listopadu 2013 zahájena stavba vlajkového atomového ledoborce nové generace. Ivan Kamenskich (prezident státního loďařské společnosti OSK) uvedl, že 4. listopadu byl vyhlášen tendr na stavbu dvou dalších ledoborců podle téhož návrhu. Vjačeslav Rukši řekl, že uvedení nového ledoborce do provozu umožní celoroční plavbu Severní námořní cestou. „Jsme ohledně tohoto ledoborce velmi nedočkaví, neboť v roce 2017 už nám ze čtyř, dnes provozovaných ledoborců, zbydou jen dva", okomentoval Rukši.

Celý článek...
Intersoft – vážicí systém přináší revoluci v manipulaci

cemat TC2000-460x258Vážení zboží při přepravě je a bylo jednou z častých operací při manipulaci s materiálem. Vážicí systémy společnosti Intersoft Nexø zastupované na českém trhu Bohumínským Čematem přináší na český trh hned několik revolučních novinek. Pojďme si je v krátkosti představit.
Vážicí systémy Intersoft jsou na světovém trhu s manipulační technikou zavedené a známé díky celé řadě patentů, které firma zapsala. Modelové řady TC2000, TC3000 a TC5000 jsou založeny na třech technologiích - dynamické určení hmotnosti (DMD), vyvážené určení hmotnosti (BMD) a laserové určení velikosti (LVD). Všechny tyto vážící metody využívají principu hydraulického vážení a to včetně posledně zmiňovaného určení velikosti nákladu. Kombinace BMD + LVD je pak zcela novou a originální metodou vážení a dimenzování zboží na paletách.

Celý článek...
Inzerce
Další zprávy
Aktuality
Panasonic zobrazuje sluneční erupce a zemětřesení
LK-60 – největší atomový ledoborec, výroba zahájena
47" LCD displeje LFX6 pro venkovní použití
Stovka tunelů pod kontrolou
Dálkové řízení výrobních zařízení v Linde Gas
Asijské trhy jako spása pro české vývozce
Obrábění
Seco rozšiřuje řadu držáků EPB 5600 Shrinkfit
Hospodárná kusová výroba upínacích přípravků
Další rozšíření výkonového rozsahu svařovacího postupu CMT
Plné využití vlastností rozpouštědel
M2 cusing
MCU 1100V - 5X
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán