Technika News 05.09.2013
Inzerce
05. září 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Nové plně syntetické mazivo pro mazání okolků, snížení hlučnosti a dobrou ochranu proti opotřebení

mazivo na okolky.jpg-Vysoké třecí síly mezi okolkem a pojížděnou hranou kolejnice, zejména při vysokých rychlostech projíždějících železničních vozidel, způsobují v případě nedostatečného mazání vysoké opotřebení kol a kolejnic . Pokud je opotřebení vysoké, snižuje se životnost kol a kolejnic a náklady na údržbu jsou následně velmi vysoké. Jako vedlejší efekt se objevuje nepříjemné skřípění. Nový produkt společnosti Klüber Lubrication Klüberrail LEA 62-2000 je vysoce účinné a plně syntetické mazivo pro mazání okolků kolejových vozidel, které je současně šetrné k životnímu prostředí.

Celý článek...
Profesionálové profesionálům: nenechte si ujít 10. ročník oblíbeného CADfóra

Využijte možnosti setkat se s kolegy konstruktéry, kteří řeší stejné výzvy, jako vy. Srdečně vás zveme na jubilejní CADfórum 2013, které i letos přinese jedinečnou možnost výměny praktických zkušeností mezi uživateli řešení pro počítačové navrhování ve strojírenství a výrobním průmyslu. Hlavním tématem bude oblast digitálního prototypování. Konferenci ve čtvrtek 26. září hostí hotelu Tři věžičky, Střítež u Jihlavy (vstup je po registraci zdarma).

Více informací o programu a registrace: http://konference.cadforum.cz

Celý článek...
Panasonic představuje první 20" tablet na světě s rozlišením 4K

pan1Společnost Panasonic dnes představila tablet Toughpad 4K UT-MB5, první 20" tablet na světě s rozlišením 4K určený pro profesionály v oborech prodeje, marketingu a médií. Tablet je součástí revoluční řady produktů Toughpad a disponuje Ultra HD rozlišením. V prvním pololetí roku 2014 jej pak bude následovat specializovaný vysoce výkonný model ideální pro 3D modelování a CAD aplikace, vhodný pro technické profesionály jako jsou konstruktéři, architekti a návrháři. Více na: www.toughbook.cz

Celý článek...
M7000 – přenosné řešení pro značení

pist1M7000 prodávaná pod značkou ProPen je nejsnadněji přenosná značicí pistole na trhu. Využívá mikroúderovou technologii k nesmazatelnému značení, které může mít podobu textu, loga, časových údajů a dokonce i 2D kódů na součástech, které mohou být těžké a rozměrné, ploché nebo zakřivené – pro jejich přesnou sledovatelnost. M7000 tak nabízí značnou přidanou hodnotu pro průmyslová odvětví, která donedávna měla co dělat s méně praktickými, méně trvanlivými a pomalejšími značicími systémy, jako jsou štítky, inkjetový potisk nebo známky. Petrochemie a plynárenství, lodní stavitelství, železnice, speciální vozidla, obráběcí stroje, elektrotechnika nebo vojenská výzbroj, to je jen několik z průmyslových odvětví, kde M7000 nalezne zvláště výhodné uplatnění.

Celý článek...
V německé motorárně začal robot pracovat bok po boku s lidmi

UR5Automobilka Volkswagen Group ve své motorárně v Salzgitteru integrovala průmyslové robotické rameno od dánského výrobce Universal Robots do sériové výroby. Lehký robot UR5 je instalován v oddělení montáže hlav válců a zajišťuje zde manipulaci s citlivými žhavicími svíčkami. Jedná se o prvního robota určeného pro spolupráci s lidmi použitého ve skupině Volkswagen Group. Díky integrovanému bezpečnostnímu módu může šestiosé robotické rameno spolupracovat přímo s lidmi bez použití ochranných prvků. Významně tak přispívá k optimalizaci zdravých pracovních procesů.

Celý článek...
AT Computers nabízí 3D tiskárny 3Dfactories

profi3dmakerSpolečnost AT Computers jako jediný IT distributor na našem trhu nově zařadila do své nabídky 3D tiskárny značky 3Dfactories. Vybrané modely tiskáren budou k dispozici již na začátku září. Na podzim k nim navíc přibude několik novinek. 3D tiskárny přináší unikátní technologii, která umožňuje vše, co vytvoříte v počítači, přenést ještě ve stejný den do hmatatelné reality. Díky 3D tisku tedy můžete snadno a rychle realizovat všechny své plány a představy. Tiskárny 3Dfactories přináší široké možnosti kreativní činnosti.

Celý článek...
Nová metoda brněnských vědců dovoluje nedestruktivně studovat živé organismy elektronovým svazkem

mikroPrestižní americký časopis Microscopy and Microanalysis uveřejnil studii brněnských vědců z Ústavu přístrojové techniky AV ČR v.v.i. Díky jejich nové metodě lze pozorovat živé organismy v elektronovém mikroskopu, aniž by je to stálo život. Metoda posouvá hranice elektronové mikroskopie směrem k šetrnějšímu způsobu studia živé přírody a může pomoci jak v biologii a farmacii, tak například i v potravinářství. Studovat přežívající organismy v klasickém elektronovém mikroskopu je kvůli velmi nízkému tlaku plynů v okolí vzorku nemožné. Doposud věda dokázala dlouhodoběji studovat živé organismy pouze světelným, neboli optickým mikroskopem. Ten však často nemá dostatečnou hloubku ostrosti a rozlišení.

Celý článek...
Polovina z nás pracuje na dálku – kdy se přidá zbytek?

Regus-women-laptop-low-resPřestože výkonný ředitel jedné internetové společnosti s celosvětovou působností nedávno zakázal zaměstnancům práci z domova, nový průzkum společnosti Regus, globálního poskytovatele flexibilních pracovišť, ukazuje, že pro polovinu pracovní síly na celém světě je produktivní flexibilní práce již skutečností. Průzkum ukazatele globální ekonomiky společnosti Regus z roku 2013 ukazuje, že odborní pracovníci přikovaní ke stolu v kanceláři se brzy stanou menšinou. Průzkum společnosti Regus, zahrnující 26 000 manažerů v 90 zemích, odhalil, že 48 % z nich pracuje na dálku minimálně polovinu pracovního týdne. Konkrétně v České republice pracuje téměř polovina (49 %) výkonných pracovníků flexibilně alespoň polovinu týdne.

Celý článek...
Nástroje Turbo helical pro frézování těžkoobrobitelých materiálů

seco 20135113Společnost Seco právě rozšířila svou řadu nástrojů Turbo o nové frézy se zuby ve šroubovici, které přinášejí vyšší flexibilitu, stabilitu a produktivitu obrábění při obráběcích operacích s velkým úběrem materiálu, například při rohovém frézování v aplikacích v leteckém průmyslu. Nové frézy se zuby ve šroubovici Turbo Helical jsou dostupné v průměrech od 32 do 80 mm, s hloubkami řezu 0,8xD a 2,0xD a s možnostmi upnutí Seco-Capto™.

Celý článek...
Značení a dekorace plastu lasery

lt1Výhody v přímém značení plastových materiálů lasery zahrnují velmi vysokou kvalitu značení, díky velmi malé stopě laserového paprsku, kontrast bez nebo i za použití speciálních pigmentů a taky rychlost značení s vektorovými lasery například od Solaris Laser umístěnými přímo ve výrobních linkách. Přímé značení na materiálu se používá pro identifikaci výrobku, nejčastěji Datamatrix kódem, nebo i dekoraci a grafický popis. Výhodou je, že se většinou nepoužívá žádný přídavný materiál, je tedy značení laserem vhodné i pro zdravotní výrobky a splňuje spoustu požadavků dle potravinářských (FDA), zdravotních (UID) a vojenských norem (MIL-STD). Správná "Laserová formula" plastu nemůže být toxická nebo nesmí mít negativní efekt na produkt a jeho fyzikální vlastnosti nebo funkčnost.

Celý článek...
Inzerce
Další zprávy
Aktuality
Nové plně syntetické mazivo pro mazání okolků, snížení hlučnosti a dobrou ochranu proti opotřebení
M7000 – přenosné řešení pro značení
V německé motorárně začal robot pracovat bok po boku s lidmi
Nová metoda brněnských vědců dovoluje nedestruktivně studovat živé organismy elektronovým svazkem
Polovina z nás pracuje na dálku – kdy se přidá zbytek?
GE představila robotický exoskelet už v šedesátých letech
Obrábění
Nástroje Turbo helical pro frézování těžkoobrobitelých materiálů
Společnost Haas na EMO 2013
Inovovaný operátorský panel Siemens pro výkonné CNC stroje
Výhled na expozici DMG MORI SEIKI na EMO 2013 v Hannoveru
REGULA SYSTEMS EWR PRO/BASIC
Maximální přesnost, větší komfort ovládání
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán