Technika News 22.07.2013
22. července 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
3D skenování lidské postavy

ABBAS 1S rozvojem 3D technologií v odvětvích průmyslu jako je zábavní, filmový a herní jsou na 3D skenery kladeny čím dál větší nároky. Jedním z nejnáročnějších je skenování celé lidské postavy, v současné době využívané hlavně při vývoji her a v moderních, trikových filmech a 3D grafice. Při těchto úkolech se skenery a jejich software musí vypořádat se specifickými vlastnostmi lidského těla, stejně jako s jeho velkou plochou a tím spojeným časem nutným k jejímu naskenování.

Celý článek...
Vítr pro Británii

vitr1Velká Británie by mohla sloužit jako důkaz tvrzení, že na velikosti nezáleží. Navzdory své relativně malé rozloze dala světu fotbal, nejpopulárnější sport na Zemi; Beatles, kapelu, jejíž popularitu už jen těžko někdo překoná či jednu z nejoblíbenějších pochutin – čokoládovou tyčinku. K těmto nej nyní přidala další: v ústí řeky Temže byla začátkem července otevřena celosvětově největší větrná farma na volném moři, čítající 175 větrných turbín dodaných společností Siemens.

Celý článek...
Baumer otevírá vývojové centrum v Brně

BaumerSkupina Baumer, globální hráč v oblasti výroby průmyslových snímačů, rozšiřuje své aktivity do České republiky. Švýcarská společnost otevřela 24. června nové vývojové centrum v Brně.

Celý článek...
PocketBook Mini

ctecPocketBook, přední výrobce čteček elektronických knih, představuje malou kompaktní čtečku pro ty, kteří chtějí mít svoji oblíbenou četbu po ruce opravdu vždy a všude. PocketBook Mini je nová čtečka elektronických knih, která osloví své zákazníky svým provedením, které ji umožňuje přenášet i v opravdu malé kabelce nebo dokonce kapse a také svou atraktivní cenou. PocketBook Mini nabízí při celkových rozměrech přibližně 14,2 х 10 х 0,7 cm pro čtení pětipalcový displej, který využívá oblíbenou technologii elektronického papíru, která je šetrná pro oči a působí podobným dojmem, jako skutečný papír.

Celý článek...
Chytrá elektroinstalace iNELS RF Control

tablet vruce1 v soutěži Panelový dům a byt ve 21. století zvítězil ve své kategorii a zároveň získal celkově nejvyšší počet hlasů z celé soutěže, článek s názvem Chytře se dnes dá bydlet i v paneláku. V prvním ročníku internetové hlasovací soutěže Panelový dům a byt ve 21. století, kterou v polovině března vyhlásila společnost Net Press Media, zvítězil článek o technologii iNELS RF Control od společnosti ELKO EP. O vítězství rozhodli svými hlasy samotní čtenáři a soutěž byla rozdělena do několika kategorií – mimo jiné, úspory energií, interiér, technické zabezpečení budovy a také efektivní hospodaření. Právě v této kategorii uspělo u čtenářů řešení iNELS RF Control, vnášející do bydlení zcela novou kvalitu, výrazné úspory i vyšší pohodlí.

Celý článek...
Rostoucí trend elektronických poptávek pokračuje

e poptavka„Největším tahounem v počtu i objemu poptávek jsou stále stavební práce a materiály. Značné oblibě se také těší dřevo, doprava, stroje či služby," říká Otto Kočí, ředitel služby ePoptávka.cz, která šetření provedla. „Nejvyšší nárůst byl zaznamenán v oblasti poradenských služeb, jejichž počet vzrostl o 106 % a objem dokonce o 184 %," upozorňuje na zajímavý trend Kočí.

Celý článek...
Toyota I_Site oceněn časopisem Computer Weekely

i siteToyota Material Handling Europe (TMHE) byla oceněna nejen v kategorii soukromého sektoru ale obdržela i titul Best of Show za nejlepší řešení napříč všemi kategoriemi. Toyota I_Site je dostupný kdekoliToyota obdržela cenu Computer Weekly European User Award za rok 2013 za podnikový software ve středu 26. června v Cloud World Forum, National Hall Olympia v Londýně. Událost oceňuje IT profesionály, kteří prokázali excelentní přístup při řešení podnikových sítí, skladování, bezpečnosti, podnikatelského softwaru a datových center. TMHE získala cenu Enterprise Software Award od IT specialistů za posunutí systému řízení flotily manipulační techniky na novou úroveň.

Celý článek...
RMT – inovace v dávkovém zpracování

rosler1Inteligentním řešením detailů a použitím osvědčených komponent zajišťuje inovativní Multi-Tumbler Rösler dosud nikdy nedosaženou bezpečnost procesu při bubnovém tryskání dílů. Ať se jedná o díly vyráběné obráběním, lisováním nebo litím, klade dávkové zpracování obrobků velmi neobvyklé požadavky na tryskací zařízení. Kromě toho je nutno zabránit uváznutí a poškození dílů během tryskání. Zároveň lze dosáhnout dobrého výsledku zpracování během krátké doby pouhým optimálním, avšak šetrným promícháváním obrobků. Nový Multi-Tumbler Rösler splňuje tyto požadavky jedinečným způsobem.

Celý článek...
Jedna řídicí jednotka značky Siemens pro všechny úlohy řízení spojitých procesů

Simatic1Společnost Siemens rozšiřuje svou nabídku řídicích jednotek Simatic o zvlášť výkonnou, variabilní a odolnou procesorovou jednotku s typovým označením Simatic PCS 7 CPU 410-5H. Nová procesorová jednotka (Central Processor Unit – CPU) je v současné době nejrychlejší a nejvýkonnější řídicí jednotkou na trhu a pokrývá veškeré potřeby úloh řízení spojitých procesů všech rozsahů a výkonnostních požadavků. To vše při použití jediné hardwarové a firmwarové platformy. Nová řídicí jednotka je vždy dodávána v maximální konfiguraci. Podle nového způsobu dimenzování si sám uživatel použitím rozšiřující karty určuje požadovanou výkonnost jednotky, odpovídající kvantitativním potřebám, rozsahu a typu řešené úlohy.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Chytrá elektroinstalace iNELS RF Control
PocketBook Mini
Baumer otevírá vývojové centrum v Brně
Tisková konference k Ruským byznys dnům v Ostravě
Pošlete z mobilu vlastní papírovou pohlednici
Nová řada přenosných projektorů Panosonic LX/LW
Obrábění
RMT – inovace v dávkovém zpracování
COMBIREX™ DX – řezání plazmou a autogenní řezání v kombinaci nebo samostatně
Vysoká obráběcí kompetence Blaser Swisslube díky vlastnímu technologickému centru
Laserové svařovaní kovů a plastů
Pilo-vrtací centrum BOMAR
Nejnovější dosažený pokrok v plazmovém řezání nerezové oceli
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán