Technika News 23.05.2013
23. května 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Ruční 3D skenery Artec ve školství? Skvělá volba!

 MG 0949 sAno, ruční 3D skenery Artec jsou vhodným pomocníkem profesorů a učitelů při výuce studentů v oblasti 3D modelování, úpravě 3D modelů a při práci s ostatními softwary využívajícími modely ve 3D. Určitě najdou uplatnění jak na středních odborných školách, tak i na vysokých školách a univerzitách. Mezi významné obory patří umělecké, průmyslové, strojírenské, zdravotní, design, restaurátorství a sochařství a další. Artec skenery jsou použity při digitalizaci exponátů v Technickém muzeu v Brně, jehož jsme se v minulém roce stali partnerem.

Celý článek...
Nové univerzální plastické mazivo poskytuje optimální výsledky na třecích místech

klub1Produkt Klübersynth AG 14-61 je nové adhezní plastické mazivo vyvinuté společností Klüber Lubrication zejména pro ozubené věnce, pohony pastorkem a kluzná ložiska, například pro ložiska systémů pro natáčení azimutu větrných elektráren. Nové syntetické speciální plastické mazivo má širokou teplotní oblast použití a zůstává měkké i při nízkých teplotách. Produkt Klübersynth AG 14-61 může být aplikován pomocí systémů pro centrální mazání do teplot až -30 °C. Na základě pečlivě vybrané kombinace pevných maziv a aditiv nové adhezní plastické mazivo poskytuje vynikající ochranu proti opotřebení a může pomoci zvýšit životnost ozubených věnců a pohonů pastorkem. Další výhodou nového produktu je jeho mnohostranné použití.

Celý článek...
Siemens v Česku otevřel další výrobní halu – v Trutnově

Siemens Trutnov 03Skupině Siemens se České republice i přes stagnaci české ekonomiky a evropského prostoru daří strategicky růst. Rozšiřuje své výrobní závody a zvyšuje objem produkce. Po otevření nové haly na výrobu jističů v Letohradě v roce 2011 a loňském rozšíření závodu na výrobu elektromotorů v Mohelnici, otevřel novou výrobní halu také letos, a to 18. května v Trutnově, kde vyrábí spínací techniku. Jen pár týdnů před tímto otevřením navíc firma oznámila plány na rozvoj závodu v Drásově u Brna, kde vyrábí generátory a elektromotory. Tamní závod začne stavět novou halu v září a otevře ji na jaře příštího roku.

Celý článek...
Kolejnice firmy Tata Steel pro novou tramvajovou trať v Casablance

2940 Casablanca2V Casablance byla marockým králem Mohamedem VI. otevřena první tramvajová linka, kompletně osazená kolejnicemi Tata Steel. Na stavbu se spotřebovalo 7 500 tun (138 km) žlábkových kolejnic 41GPU vyráběných ve válcovnách Tata Steel v Hayange ve Francii. Protože tramvajová linka v Casablance prochází městem, bylo nezbytné použít zapuštěné žlábkové kolejnice, které nejsou překážkou pro chodce, automobily ani jiná vozidla.

Celý článek...
Jungheinrich představuje nový vysokozdvižný vozík s výsuvným sloupem

ETV Foto-2Na jaře 2013 uvedla společnost Jungheinrich na trh zcela nově vyvinutý vysokozdvižný vozík typu ETV 318 s výsuvným sloupem. Poprvé byl světové veřejnosti vozík představen na mezinárodním veletrhu manipulační techniky IMHX 2013 v Birminghamu. Společnost Jungheinrich představila na veletrhu IMHX, který se konal od 19. do 22. března 2013 v britském Birminghamu, svůj nový vysokozdvižný vozík s výsuvným sloupem. Tento vozík typu ETV 318 dokáže zdvihat a přepravovat břemena s hmotností až 1 800 kg. Jednou z předních vlastností tohoto nově vyvinutého siláka je maximální výška zdvihu 11 500 mm (výška palety v regálu: 11 300 mm) při zbytkové nosnosti 1 000 kg.

Celý článek...
Mobilní zkušební zařízení DuPont v České republice

dup1Zkušební zařízení DuPont Thermo-Man® navštíví poprvé Českou republiku. Testování oděvů v tomto zařízení umožňuje sledovat v reálném čase rozdíly v odolnosti ochranných oděvů při jejich vystavení otevřenému ohni. Prezentace pro média a zákazníky proběhnou v Brně během veletrhu PYROS.
DuPont Thermo-Man® je systém figuríny s přístroji v životní velikosti, která je vybavená 122 tepelnými senzory, oblečená do zkušebního oděvu a vystavena ohni o teplotě dosahující až 1000 °C. Senzory zaznamenávají nárůst teploty na povrchu figuríny a počítač stanoví předpokládaný rozsah popálenin 2. a 3. stupně, které by člověk v podobných podmínkách utrpěl.

Celý článek...
Tipy pro získání dotace na tepelné čerpadlo v rámci programu Nová zelená úsporám

tepelne cerpadlo ROTEXDotační program Nová zelená úsporám, který bude spuštěn letos na začátku léta, nabídne možnost získání státní podpory také na pořízení tepelného čerpadla či kotle. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů a důležitých informací, které byste měli pro bezproblémové čerpání dotace vědět.

Celý článek...
Elektronické dodací listy s identifikací palet přes SSCC kódy

metro1METRO Cash & Carry SR se stala první společností na Slovensku, která využívá pro příjem zboží od dodavatelů elektronické dodací listy ve formátu EDI doplněné identifikací palet přes SSCC kódy. V rámci pilotního projektu zavedla tuto komunikaci s firmou Henkel, která byla i v České republice prvním takto komunikujícím dodavatelem. Odborným garantem realizace se stal EDI provider a konsolidátor CCV Informační systémy. Výrazně zjednodušit a urychlit příjem zboží a zlepšit jeho dosledovatelnost v rámci dodavatelsko-odběratelského řetězce se rozhodla společnost METRO Cash & Carry SR, která v rámci pilotního projektu začala přijímat od dodavatele Henkel elektronické dodací listy (EDI zpráva DESADV), doplněné o identifikaci palet přes SSCC kódy (Serial Shipping Container Code).

Celý článek...
Rypadlo pracuje 45 let a dovolenou dostalo čtyřikrát

siemens 01Stroje stárnou podobně jako my, lidé. Mají ale oproti nám jednu výhodu: lze je neustále opravovat a modernizovat. Velkostroj společnosti Vršanská uhelná prodělal letos čtvrtou generální opravu, která mu mimo jiné přinesla nový řídicí systém. I ve svých 45 letech tak vypadá jako mladík. Vysoké jako polovina Petřínské rozhledny, dlouhé jako Boeing 747 a těžké jako sto nákladních automobilů Tatra 815 – tolik pro přiblížení parametrů, jimiž se vyznačuje rýpadlo K800B.12/K-54. Jde o jedno ze 13 rýpadel typu K800 v typické modré barvě, které těží nadložní zeminy v celém podkrušnohorském revíru.

Celý článek...
Guardian představuje inteligentní sklo pro maximální pohodlí

PRAM1Rostoucí ceny energií a poptávka po vyšším komfortu vedou u zákazníků ke zvýšenému zájmu o stínicí techniku určenou pro rezidenční nemovitosti. Na trhu komerčních nemovitostí se však nejrůznější stínicí technika používá již dlouho, neboť je dobře známo, že ochlazení prostředí o 1 °C je výrazně dražší než vyhřátí prostoru o 1 °C. Výrobce Guardian na tuto situaci reaguje třemi novými produkty v řadě ClimaGuard: ClimaGuard®Solar, ClimaGuard®EcoSun a Guardian Sun®.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Ruční 3D skenery Artec ve školství? Skvělá volba!
Kolejnice firmy Tata Steel pro novou tramvajovou trať v Casablance
Mobilní zkušební zařízení DuPont v České republice
Vzdělávací film pro zvýšení bezpečnosti práce
Novinka: polohové senzory s ocelovým páskem POSITAPE
MSV 2013 v Brně
Obrábění
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin
Na prvním ročníku veletrhu ForWeld je pro návštěvníky připravena virtuální realita i robot
ZÁKAZNICKÉ DNY TAJMAC 18.–19.4.
Teamcenter – knihovna výrobních nástrojů
Nové hořáky PerCut od Hypertherm
MULTICUT 630 – rozšíření řady multifunkčních strojů
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, kontaktujte prosím redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán