Technika News 16.05.2013
16. května 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv
Příklady praktického využití digitálních kamer IDS

ABBAS 1Přístroj na detekci olejových nečistot před povrchovou úpravou
Firma TechTest s. r. o. se zabývá vývojem a výrobou ručního zařízení pro detekci olejových nečistot v procesu povrchových úprav ve strojírenství. Výskyt nečistot v procesu povrchových úprav často značí následnou nízkou trvanlivost nástřiku barvy. Vyvinutý přístroj umožňuje okamžité vyhodnocení čistoty povrchu před finální úpravou a pomáhá tedy při rozhodování, zda musí být předmět znovu odmaštěn. Jelikož jsou ostatní metody detekce olejových nečistot drahou a časově náročnou záležitostí, šetří přístroj čas i peníze.

Celý článek...
Novinka: polohové senzory s ocelovým páskem POSITAPE

positape-Band Umlenkung verSpolečnost ASM vyvinula novou řadu polohových senzorů POSITAPE®, které k měření již nepoužívají klasické lanko, ale flexibilní tenký pásek z nerezové oceli. Polohové senzory s ocelovým páskem poskytují dlouhou životnost a jsou ideální pro aplikace, ve kterých měření probíhá kvůli omezenému prostoru po kladkách, ať už jde pouze o jednu nebo více kladek umístěných vedle sebe či proti sobě. Senzory POSITAPE® nabízí výstup 4–20 mA, SSI a CAN BUS výstupy jako inkrementální enkodér a jsou vhodné pro použití jak v přístrojových aplikacích, tak těžkých průmyslových podmínkách.

Celý článek...
Speciální manipulace od firmy TESORT

tes1Firma TESORT spol.s r.o. byla založena v roce 1995 a od svého vzniku se zabývá vázacími a manipulačními prostředky a zařízením pro manipulaci s materiálem. Hlavním odlišením firmy TESORT od konkurence je masivní odborná pomoc při řešení problémů zákazníků v oblasti manipulace. Celá republika je pokryta sítí obchodníků zajišťujících osobní kontakt se zákazníkem a poskytování důležitých informací o nabízených produktech. Pro rychlý kontakt mezi firmou a zákazníkem jsou v sídle firmy k dispozici obchodní asistentky. 24 hodin denně je k dispozici HOT LINKA TESORT. Další odbornou pomoc jsou připraveni poskytnout produkt manažeři, kteří díky komplexní znalosti svých sortimentů mohou přispět k řešení i složitých požadavků zákazníka.

Celý článek...
Svět transportních zařízení je součástí logistických systémů

voz1Transportní vozíky německé společnosti LKE GmbH, které na český trh dodává brněnská společnost MAREK Industrial, a.s., lze charakterizovat následujícími slovy: jednoduché, kvalitní a cenově dostupné. Manipulační vozíky, které společnost MAREK Industrial, a.s. dodává na český trh, se zaměřují na tři oborové skupiny. Zařízení pro vnitřní logistiku, která slouží k manipulaci s materiálem a výrobky nejen uvnitř firmy. Zařízení pro globální logistiku, která jsou využívána převážně v kurýrních a zásilkových službách, expresních a poštovních službách a na interních firemních poštovních místech ve větších společnostech. Poslední skupinu tvoří tzv. oborová řešení. Jedná se o manipulační vozíky, které jsou vyráběny specificky pro různé obory, jako například program kontejnerů pro prádelny a transport prádla, vozíky do obchodů apod. Kromě standardních provedení může být každý vozík upraven dle přání zákazníka tak, aby vyhovoval jeho požadavkům.

Celý článek...
Univerzální řešení pro manipulaci se svazky plechů

prestar1Na základě specifických požadavků firmy ArcelorMittal a.s., firma Prestar s.r.o. vyvinula zařízení, které řeší hned několik úskalí manipulace se svazky plechů, jeho skladování a transport. Prvním požadavkem zákazníka bylo uzpůsobit délku zařízení v maximální míře délce břemene. Důvodem je především maximální využití skladovací plochy, tj. minimalizace nutných mezer mezi jednotlivými svazky.

Celý článek...
MC-3100 – nové joystickové RDO

oscom obr1V roce 2012 rozšířila firma Cavotec Micro-control paletu vyráběných dálkových rádiových ovládání o joystickové RDO MC-3100. Uspořádání ovladače MC-3100 může být konfigurováno dle požadavků zákazníka s použitím analogových nebo digitálních joysticků, páčkových a otočných přepínačů. Vysílač je osazen 3 tlačítky na každé straně, Stop tlačítkem a uzamykatelným vypínačem umístěným po straně a chráněným designem krytu. Držadlo 360° umožňuje snadné zacházení.

Celý článek...
Vzdělávací film pro zvýšení bezpečnosti práce

2958 lotomovievideomeetingSpolečnost Brady Corporation, světový dodavatel řešení pro zajištění bezpečnosti práce, připravila modulární výukový film o nejlepších praktikách pro bezpečnostní metodiku "Lockout/Tagout". Film je sestaven tak, aby informoval a současně školil vedoucí pracovníky odpovědné za bezpečnost práce i pracovníky, kteří mohou být vystaveni riziku při údržbě a jiných pracích na strojích a zařízeních v souvislosti s nezajištěním zdrojů energie v průběhu odstávky. Film je v současné době k dispozici ve více než deseti světových jazycích.

Celý článek...
Kladkostroje LIFTKET STAR a POWER

mixanek c3Nosnost kladkostrojů LIFTKET STAR a POWER se pohybuje v rozmezí 125 kg až 25 000 kg. Všechny nosnosti mají modely s jednou rychlostí zdvihu nebo dvěma rychlostmi zdvihu – tzv. „mikrozdvihem". Rozsah rychlostí zdvihu je dle typu a provedení od 0,75 m/min do 24 m/min. Nejmenší dodávaná výška zdvihu je 3 m, největší „není omezená" (desítky metrů běžně). Kladkostroj je standardně dodáván se závěsným ovládacím panelem (délka ovládacího kabelu dle požadavku). Kladkostroje lze dodat bez závěsného ovladače nebo s rádiovým dálkovým ovládáním. Kladkostroje LIFTKET mají počet sepnutí až 360/hod, vysoký zatěžovatel až 60 % ED a skupinu mechanismu (životnost) až 3m/M6. Klakostroje mohou pracovat v pracovních teplotách v rozsahu –20 °C až +40 °C, na jiné předpokládané pracovní teploty okolí je třeba upozornit dodavatele.

Celý článek...
MSV 2013 v Brně

msv 2Největší průmyslový veletrh ve střední Evropě a tradiční přehlídka nových technologií předních českých i světových výrobců letos proběhne v termínu od 7. do 11. října. Pořadatelé věří, že naváže na MSV 2012, který byl největším a nejúspěšnějším strojírenským veletrhem od roku 2008. Zvýrazněným tématem MSV 2013 bude průmyslová automatizace a partnerskou zemí se stane Turecko.

Celý článek...
50 let zkušeností – Jeřábová stavebnice KBK

demag obr1U příležitosti 50. výročí uvedení jeřábového systému KBK na trh jsme požádali o tématický rozhovor pana Lutze Wächtera, jednatele Demag Cranes & Components, spol. s r.o.

T+T: Jak vypadala situace s manipulací materiálu v průmyslu v roce 1963, kdy systém Kranbaukasten, zkráceně KBK, vznikl? Jaké podmínky v průmyslu vedly firmu Demag k vývoji a uvedení tohoto systému?
Většina výrobních hal byla vybavena mostovými jeřáby, které ale pro určitý typ aplikací zcela nevyhovovaly, ani doplnění sloupovými jeřáby nebylo zcela ideální. Takže Demag vyvinul a uvedl na trh mnohem flexibilnější řešení KBK.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Vzdělávací film pro zvýšení bezpečnosti práce
Novinka: polohové senzory s ocelovým páskem POSITAPE
MSV 2013 v Brně
Southco: nové webové stránky s komfortní navigací
3D skenování na veletrhu MEDICAL FAIR Brno
Plynový chromatograf značky Siemens s novým ovládacím panelem a přídavnou pecí
Obrábění
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin
Na prvním ročníku veletrhu ForWeld je pro návštěvníky připravena virtuální realita i robot
ZÁKAZNICKÉ DNY TAJMAC 18.–19.4.
Teamcenter – knihovna výrobních nástrojů
Nové hořáky PerCut od Hypertherm
MULTICUT 630 – rozšíření řady multifunkčních strojů
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, kontaktujte prosím redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán