Technika News 09.05.2013
09. května 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv
3D skenování na veletrhu MEDICAL FAIR Brno

evaNa veletrhu MEDICAL FAIR Brno a REHAPROTEX představíme ruční 3D skener Artec EVA, který je ideálním pomocníkem mimo jiné i ve zdravotnictví. Ve dnech 14.–17. 5. 2013 máte na brněnském výstavišti možnost si ruční 3D skener Artec EVA prohlédnout a vyzkoušet v praxi, zjistíte, jakým způsobem pracuje, co lze od 3D skeneru očekávat a můžete se poradit se specialisty v oblasti 3D skenování o použití 3D skeneru právě ve vašem oboru.

Zveme Vás na stánek č. 057 v pavilonu A2.
Celý článek...
Plynový chromatograf značky Siemens s novým ovládacím panelem a přídavnou pecí

chromatografSpolečnost Siemens nabízí pro své provozní plynové chromatografy Maxum edition II novou modulární pec a současně nový ovládací panel s barevným displejem. V nabídce je malá modulární pec schopná pojmout jeden analytický modul i její rozměrnější verze pro instalaci jednoho kombinovaného nebo dvou malých modulů. Použití modulárního uspořádání prodlužuje průměrnou dobu provozuschopnosti plynového chromatografu při současném snížení nákladů na jeho provoz a údržbu. Nový ovládací panel s barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 10" výrazně usnadňuje práci s chromatografem. Panel je zpětně kompatibilní, a lze jím tedy dodatečně vybavit i starší přístroje.

Celý článek...
Nové spínací hodiny SHT-6

elko1Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP představila inovaci spínacích hodin, díky které se nemusíte starat o přesnost jejich chodu. Přesnost je pro každé hodiny tou nejdůležitější vlastností. Spínacím digitálním hodinám SHT-6 zaručuje maximální přesnost chodu synchronizace prostřednictvím externí antény z vysílače DCF77 z Frankfurtu nad Mohanem. Plná synchronizace času s přesností 0,1s za den, předurčuje tyto hodiny k ovládání jednotného času, kostelních zvonů, školních zvonků – uplatní se všude tam, kde je přesnost času rozhodující.

Celý článek...
Kvalita v IT službách – SDFI 2013, Brno, 30.5.2013

Metodické rámce typu ITIL®, COBIT®, ISO/IEC 20000, SFIA, Six SigmaTM přináší do oblasti řízení IT nový pohled na termín kvalita IT služeb.Tradiční pohled, zaměřený na použití moderních IT technologií nemusí být garancí kvalitního fungování IT z perspektivy uživatelů IT, kvality z pohledu managementu nebo v souladu s aktuálními potřebami byznysu. Konference SDFI 2013 navazuje na velmi pozitivně hodnocený ročník 2012, kdy hlavním tématem byl IT Service desk. Role service desku je však třeba vnímat v širším kontextu, v kontextu kompletního dodávání IT služeb, tedy i oblastí IT Service Delivery.

Celý článek...
Nový tandemový systém sušení stlačeného vzduchu spoří náklady

Antares Family whiteSpolečnost Parker Hannifin a její divize Hiross, uvádí na náš trh novinku – tandemový sušič vzduchu Parker Hiross Antares. Zařízení spojuje dvě klasické techniky sušení – kondenzační a adsorpční, jejichž společné řízení přináší úsporu provozních nákladů.
Název „tandemový" znamená, že kondenzační i adsorpční systémy sušení jsou zapojeny sériově v jednom společném zařízení a jednotně jsou i řízeny. Spojení do jednoho celku zajišťuje postupný proces sušení stlačeného vzduchu.
Výhodou nekonvenčního řešení je skutečnost, že se po úpravě na kondenzační chladicí fázi sušení a před vstupem na adsorpční jednotku nachází stlačený vzduch ve 100% nasyceném stavu a má nízkou teplotu. Tyto dva parametry, oproti běžnému uspořádání, výrazně zlepšují adsorpční charakteristicky ve druhé fázi (adsorpčního) sušení.

Celý článek...
Nový showroom iNELS v Prostějově

inels1Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP rozšířila počet míst, kde se zákazníci mohou podrobně seznámit s fungováním systému inteligentní elektroinstalace iNELS. Prostějovský showroom je v pořadí desátým v České republice. iNELS smart home solutions se stále častěji stává standardní součástí pasivních a nízkoenergetických rodinných domů. V Prostějově se právě dokončuje vzorový nízkoenergetický bytový dům, kde si zájemci mohou prohlédnout standardní vybavení budoucích bytů a vyzkoušet i inteligentní ovládání.

Celý článek...
Prediktivní údržba jako cesta ke snížení nákladů

fluk1Díky neustálému tlaku na snižování provozních nákladů vidí firmy v oblasti údržby pouze nutné zlo, které spotřebovává prostředky. Navíc další náklady přichází v reakci na vzniklou závadu, o nákladech na prostoje a rozběhnutí provozu nemluvě. Pouze zlomek podniků si však uvědomuje příležitosti prediktivního přístupu k údržbě výrobních zařízení a využívá je v plné míře.

Celý článek...
Čeští dopravci hledají způsoby, jak ušetřit za palivo

lpg obr1Neustálý růst cen benzínu a nafty nutí české dopravce k hledání alternativních cest ke snižování nákladů. Jednou z možností je přestavba naftových vozidel na systém Dieselgas, který umožňuje kombinovaný provoz na naftu a LPG. U jednoho nákladního vozu je díky němu možné ušetřit přes 130 000 tisíc korun ročně. Firmy s velkým vozovým parkem tak mohou díky přestavbám za rok ušetřit až několik milionů korun.

Celý článek...
Southco: nové webové stránky s komfortní navigací

southcoNa adrese http://www.southco.com najdete nové webové stránky firmy Southco, předního světového dodavatele technických prostředků pro zajištění přístupu. Stránky v sedmi světových jazycích umožňují snadné a rychlé vyhledávání nejvhodnějších produktů ze sortimentu této firmy.
Na úvodní stránce internetové prezentace firmy Southco jsou přehledně vyjmenovány všechny skupiny jejích produktů. Jakmile si uživatel vybere správnou skupinu, dostane se jedním kliknutím na příslušné podskupiny, odkud může pokračovat hlouběji až k detailnímu výběru produktu. Ve funkci rychlého vyhledávání si může určit funkce a vlastnosti produktu, které jsou pro danou úlohu požadovány: materiál, povrchovou úpravu, barvu a způsob montáže. Jako výsledek dostane seznam produktů vhodných právě pro jeho specifickou úlohu.

Celý článek...
Novinky v úsporném osvětlení na výstavě Světlo v architektuře

elkoSpolečnost ELKO Lighting představí nejnovější generaci úsporných LED žárovek na výběrové výstavě svítidel, příslušenství osvětlovacích soustav a řízení osvětlení.
Specializovaná výstava Světlo v architektuře se koná ve dnech 4. - 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci v Praze a je určena architektům, projektantům, inženýrům a developerům, kteří zde mohou získat nové kontakty i poznatky a také čerpat inspiraci.

Celý článek...
Nová Toyota Traigo 80

toyo1Silné elektrické vozíky v elegantním kompaktním balení. Na veletrhu LogiMat 2013, který se konal v únoru letošního roku ve Stuttgartu, představila Toyota Material Handling Europe nové výkonné 80V elektrické vysokozdvižné vozíky řady Toyota Traigo 80. Historicky nejefektivnější, nejbezpečnější a nejúspornější elektrický vozík Toyota přijde na trh v druhé polovině roku 2013. Může se pochlubit celou řadou vylepšení ve srovnání se svými předchůdci a spolu s modely Toyota Traigo 24 a Traigo 48 kompletuje silnou sestavu čelních vozíků Toyota v elektrickém segmentu.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Southco: nové webové stránky s komfortní navigací
3D skenování na veletrhu MEDICAL FAIR Brno
Plynový chromatograf značky Siemens s novým ovládacím panelem a přídavnou pecí
Evropská premiéra 80“ LCD SHARP
High-Tech Day – studenti v Bosch Diesel
Enbra spustila novou zkušební trať pro ověřování a kalibrování průtokoměrů
Obrábění
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin
Na prvním ročníku veletrhu ForWeld je pro návštěvníky připravena virtuální realita i robot
ZÁKAZNICKÉ DNY TAJMAC 18.–19.4.
Teamcenter – knihovna výrobních nástrojů
Nové hořáky PerCut od Hypertherm
MULTICUT 630 – rozšíření řady multifunkčních strojů
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, kontaktujte prosím redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán