Technika News 25.4.2013
25. dubna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce - Dny Ruska
Výběr aktuálních zpráv
Ruční 3D skener – ideální pomocník ve zdravotnictví

 MG 0949 sJakým způsobem využít ruční 3D skener Artec EVA ve zdravotnictví? Vzhledem k tomu, že se jedná o optický skener bez nutnosti používání referenčních značek, je jeho využití právě ve zdravotnictví ideálním pomocníkem. Kterákoliv část lidského těla je naskenována v několika vteřinách a kompletní 3D model je připraven k exportování do několika minut. Například sken lidského obličeje trvá necelých 20 sekund a kompletní model je připraven za 2,5 minuty. S podobnými časy lze počítat i při skenování části ruky či nohy. Dalším příkladem může být 3D sken celého trupu. Vlastní 3D skenování zabere necelou minutu a výsledný model je hotový do 5 minut.

Celý článek...
Tiger Stone – stroj pro automatizovanou pokládku dlažby

Tiger stone 1Tiger Stone je stroj navržený pro ergonomickou pokládku dlažby. Zámková dlažba položená tímto strojem vykazuje velmi vysokou kvalitu. Tiger Stone disponuje vysokou výrobní kapacitou. Tiger Stone je stroj, který lze předláždit celou ulici najednou, včetně ukončení hran. Zařízení je úžasně jednoduché na ovládání. Pokládka různých tvarových prvků prvků zámkové dlažby různých velikostí je jednoduchá a rychlá, a to v požadovaném vzoru.

Celý článek...
Složité pohyby jednoduše

Coordinated Motion load fileSpolečnost Baumüller představila na veletrhu Hannover Messe na praktických příkladech svou novou softwarovou knihovnu. Knihovna komponent Coordinated Motion od společnosti Baumüller umožňuje integrovat funkce řízení robotů a CNC do PLC Motion Control. To umožňuje uživatelům snadno koordinovat pohyby v několika osách. Používají se výhradně jazyky podle IEC 61131.

Celý článek...
Vylepšené motory řady POWER LINE

deprag 01Zákazníci požadují malé a lehké motory s vysokým krouticím momentem! Přesně takové motory uvádí na trh firma DEPRAG, jedná se o vylepšené motory řady POWER LINE - výkonné pneumatické motory s bezkonkurenčním poměrem nízké hmotnosti a výkonu. Přičemž svého vysokého krouticího momentu, který je zákazníky vyžadován, dosáhnou motory ihned po spuštění.

Celý článek...
Společnost BRAMMER czech jmenovala Ing. Pavla Dufka novým ředitelem nákupu a logistiky pro čr/sr

Pavel DufekSpolečnost Brammer Czech a.s., součást skupiny Brammer Group, celoevropského distributora průmyslového výrobního vybavení pro MRO (údržba, oprava, provoz), dnes oznámila jmenování pana Ing. Pavla Dufka novým ředitelem nákupu a logistiky pro Českou republiku a Slovensko. Pan Ing. Pavel Dufek (36) má dlouholeté zkušenosti v manažerských pozicích v České republice i v zahraničí. Před příchodem do společnosti Brammer působil jako ředitel nákupu ve společnosti ČKD Kompresory a.s. v Praze, zaměřenou na výrobu rotačních strojů, kompresorů pro průmyslové využití, elektromotorů a generátorů.

Celý článek...
Nové vozíky Jungheinrich s nosností 5 tun

juNa mezinárodním veletrhu bauma 2013 v Mnichově představila společnost Jungheinrich světové veřejnosti novou generaci čelních elektrických vozíků s nosností až pět tun. Spolu s vozíky konstrukční řady 5 byla návštěvníkům poprvé představena také nová „linie S". Ta se osvědčí zejména při náročné překládce. Na veletrhu bauma 2013 prezentovala společnost Jungheinrich poprvé svůj zcela nově vyvinutý čelní elektrický vozík s konstrukční řady 5 (EFG 535-550) a „linie S" (EFG S30-S50). Tyto kompletně nově vyvinuté vozíky sledují jeden hlavní cíl a tím je hospodárnost.

Celý článek...
Na veletrhu FOR INDUSTRY osloví návštěvníky technické vysoké školy i přední strojírenské firmy

FOR-INDUSTRYV úterý 23. dubna začal v PVA EXPO PRAHA za hojné účasti odborné i laické veřejnosti soubor jarních strojírenských veletrhů FOR INDUSTRY, FOR WELD a FOR SURFACE. Širokou veřejnost osloví technické vysoké školy či nejnovější ukázky průmyslového designu (originální auta značky Thunderbold, vozidlo Dapper od designéra Jiřího Krále či bezpilotní letadla). Odborníky zaujme nabídka společností dodávajících 3D tiskárny a tomuto oboru se bude věnovat i značná část doprovodného programu. Své expozice mají na veletrhu přední strojírenské firmy jako Aero Vodochody či společnosti ABB, ALFLETH Engineering, ARC-H, FRONIUS Česká republika, PROFIKA, SURFIN a TEXIMP, které nabízejí obráběcí a svařovací stroje nebo technologie pro povrchové úpravy.

Celý článek...
Automatizované rozváděčové systémy v sítích vysokého napětí

eatV oblasti vysokonapěťových sítí je v dnešním rychle se měnícím světě tvořen vysoký tlak na zlepšování určitých vlastností. Ať už je to například vysoká spolehlivost dodávky elektrické energie nebo zachování bezporuchovosti vytvořené aplikace po celou dobu její životnosti. Ke zvyšování těchto vlastností napomáhají automatizovaná řídicí a měřicí zařízení ve spojení s rozváděči vysokého napětí. Společnost Eaton pro tyto aplikace nabízí kompaktní rozváděč vysokého napětí Xiria ve spojení s terminálem dálkového ovládání RTU, indikátorem napětí a směrovým indikátorem zkratové a zemní poruchy.

Celý článek...
5 nesmyslných mýtů o bateriích

baterieO bateriích a nabíjení koluje mezi lidmi mnoho polopravd a mýtů. Důsledkem toho pak bývá jejich nesprávné používání, které může vést ke snížení jejich životnosti. Představíme vám nejčastější mylné informace, které se o bateriích a jejich nabíjení tradují. A poradíme vám, čeho se vyvarovat a čeho se naopak nemusíte bát.

Celý článek...
Změny v portfoliu firmy IMTOS

ImtosNa jaře letošního roku navázala společnost IMTOS spol. s r.o. spolupráci s předními německými výrobci špičkových čistících a odmašťovacích zařízení. Společnost PERO A.G. vyrábí čistící zařízení na bázi rozpouštědel a vodních roztoků, firma MAFAC Ernst Schwarz GmbH & Co. KG. zařízení na bázi vodních roztoků.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Ruční 3D skener – ideální pomocník ve zdravotnictví
Společnost BRAMMER czech jmenovala Ing. Pavla Dufka novým ředitelem nákupu a logistiky pro čr/sr
Na veletrhu FOR INDUSTRY osloví návštěvníky technické vysoké školy i přední strojírenské firmy
5 nesmyslných mýtů o bateriích
Změny v portfoliu firmy IMTOS
Stainless 14.-15.5. 2013 na BVV
Obrábění
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin
Na prvním ročníku veletrhu ForWeld je pro návštěvníky připravena virtuální realita i robot
ZÁKAZNICKÉ DNY TAJMAC 18.–19.4.
Teamcenter – knihovna výrobních nástrojů
Nové hořáky PerCut od Hypertherm
MULTICUT 630 – rozšíření řady multifunkčních strojů
Kalendář akcí
<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, kontaktujte prosím redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán