Technika News 11.04.2013
11. dubna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv
Nejspolehlivější metoda výstupní kontroly na trhu

Camera Family CMYK 300dpi zmenseno sSnížení nákladů a zefektivnění výroby je v dnešní době hlavní prioritou všech výrobních odvětví. Potřebujete spolehlivě a nepřetržitě řešit například výstupní/vstupní kontrolu vámi vyrobených produktů? Potřebujete provádět různá měření, vyhodnocení, číst čárové kódy, porovnávat výrobky nebo hledat vady? Odpovědí na tyto otázky je použití spolehlivého kamerového systému.

Celý článek...
Špičkové technologie HP u zrodu komedie Croodsovi

CroodsoviSpolečnost HP oznámila prodloužení spolupráce se studiem DreamWorks Animation SKG. Zajistila dodávku technologií posouvajících hranice moderní digitální animace pro snímek Croodsovi – prehistorického dobrodružství, které je vším možným, jen ne primitivním. V této rodinné komedii, která právě přichází do kin, využilo studio DreamWorks Animation technologie HP k vytvoření nejpokročilejších animovaných vizuálních efektů současnosti. Technologie HP konvergované infrastruktury zahrnující servery, datová úložiště, síťové prvky, software pro správu a pracovní stanice, ale také tiskárny HP a vše potřebné pro tvorbu digitálního vykreslování (renderingu), poskytly hladce fungující, vysoce výkonnou základnu, nezbytnou pro naplnění náročných potřeb filmového studia.

Celý článek...
Teamcenter – knihovna výrobních nástrojů

siemensKnihovna výrobních nástrojů (Manufacturing Resource Library) představuje nový přístup k řízení obráběcích nástrojů a umožní vám ještě lépe využívat vaše zdroje. Potřebujete-li řezný nástroj pro NC programování, neztrácejte čas hledáním v tradičních knihovnách nebo samostatných katalozích dodavatelů. Prostřednictvím nejnovější verze softwaru Teamcenter uvádí společnosti Siemens PLM Software knihovnu výrobních zdrojů (MLR) nabízející nový přístup k jejich řízení; tato knihovna vám umožní snadno nalézt a používat nástroje, na kterých každý den závisí vaše výrobní operace.

Celý článek...
Digitální prototypování v průmyslové výrobě

EaseSpolečnost Autodesk představila nový software pro digitální prototypování v průmyslové výrobě ve verzi 2014, který nabízí zcela nový přístup k softwarovému portfoliu Autodesk: desktopové a cloudové aplikace umožňující výrobcům efektivněji, rychleji a s nižšími náklady navrhovat, vyrábět a dodávat na trh lepší produkty.
Návrhové sady Autodesk 2014 jsou k dispozici jako v minulosti ve třech cenově výhodných edicích: Standard, Premium a Ultimate. Nejdůležitějšími novinkami sad jsou:
1) První uvedení Autodesk ReCap, nového softwaru a cloudových služeb pro zachycení reality, který vytváří inteligentní 3D modely fyzických objektů a prostředí a dovoluje zákazníkům vkládat reálná prostředí či objekty do procesu návrhu

Celý článek...
Nové napájecí zdroje S8VK

omronNová řada S8VK-G od společnosti Omron nabízí širokou škálu zdrojů (od 15 až do 480 W) ve velmi kompaktních velikostech, přibližně o 13 % menší než srovnatelné napájecí zdroje a je nejmenším zdrojem tohoto typu na trhu. Mezi hlavní výhody patří: Široký rozsah provozních teplot (-40 až +70 ºC) zaručuje stabilní funkci, dvojité výstupní stejnosměrné svorky (trojitá záporná) pro jednoduché zapojení, vysoká účinnost (90 %) snižuje spotřebu energie, funkce zvýšení výkonu (120 %), vylepšená západka na DIN lištu zajišťuje vyšší odolnost proti vibracím a umožňuje snadnou instalaci.

Celý článek...
SKF vybavuje týmy Formule 1 pro sezónu 2013

skf1K zahájení sezóny Formule 1 SKF prohlašuje, že bude vybavovat většinu vozů F1 kolovými ložisky, čímž se stane hlavním dodavatelem této aplikace pro Formuli 1. Všech pět technologických platforem SKF (ložiska a jejich jednotky, těsnění, mechatronika, služby a lubrikační systémy) čerpá ze znalostí získaných z nejdéle trvajícího technologického partnerství ve Formuli 1 se Scuderia Ferrari. Řešení vyvíjená v SKF Racing přinášejí výkony, které splňují nároky i v těch nejextrémnějších podmínkách panujících v nejvyšších motoristických soutěžích.

Celý článek...
Nový hybridní autobus od Škoda Electric

Hybridbus-2V západočeské metropoli vyrazil do provozu nový hybridbus kompletně vyvinutý a vyrobený společností Škoda Electric. Hybridbus se tak stává novinkou v současném plzeňském vozovém parku. Jeho předností je možnost využití ekologického bateriového pohonu, který je šetrný k životnímu prostředí a má výrazně nižší spotřebu než klasické autobusy. Nový hybridní autobus Škoda H12 je určený převážně pro bezemisní oblasti v centrech měst. „Elektrobus je schopen využívat bateriový pohon, který do vzduchu nevypouští žádné zplodiny a navíc není hlučný. Stává se tak ideálním dopravním prostředkem pro obytné zóny. Na čistě bateriový a bezemisní pohon ujede až 10 km bez nutnosti dobíjení baterií či použití diesel generátoru. Tato koncepce je vhodná především pro intenzivní městský provoz s velkou četností rozjezdů a brzdění při relativně malých rychlostech," říká Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy Škoda Electric.

Celý článek...
Nové patentované tvarovky Wavin M-press

tvarovkyNové tvarovky M-press pro instalace tlakových rozvodů pitné vody, teplé vody, ústředního a podlahového vytápění, stlačeného vzduchu a chlazení uvádí na český trh společnosti Wavin Osma, přední specialista na oblast plastových trubních systémů. Řada tvarovek M-press společně s produkty K-press a smartFIX tvoří komplexní systém volně kombinovatelných tvarovek kompatibilních s jednou trubkou. Wavin M-press vychází z patentovaného designu tvarovek Wavin K-press s šestihranným průřezem, přičemž hlavním rozdílem je použitý materiál – namísto plastu je to zinkovaná mosaz. Kovová lisovací tvarovka Wavin M-press je odolná vůči vysokým teplotám, korozi a usazeninám. Součástí tvarovek je lisovací límec z ušlechtilé oceli, který je vybaven otvorem pro kontrolu zásuvné hloubky trubky. Těsnění je zajištěno pomocí dvou speciálních o-kroužků.

Celý článek...
Výuková videa pro SolidWorks 2013

solidworks5Série výukových videí k SolidWorks 2013 nabízí možnost, jak rychle zvládnout ovládání této aplikace. Jednotlivé kurzy vedou odborní lektoři. Instruktor Matt Lombard např. naučí uživatele vytvořit 3D CAD modely za použití nástrojů a technik tohoto softwaru od Dassault Systèmes. Kurz je vytvořen pro úplné začátečníky, takže není nutné mít předchozí znalosti o 3D CAD softwaru. Videa nabídnou nejprve základy práce se SolidWorks 2013, prozkoumají zcela nové rozhraní a uživatelé si jej budou moci upravit podle toho, aby práce byla efektivnější a účinnější.

Celý článek...
Inzerce
Další zprávy
Aktuality
Špičkové technologie HP u zrodu komedie Croodsovi
Konec insolvence MSV Metal Studenka
Univerzální dokovací stanice USB 3.0 pro snadnou konektivitu
Mikroskop od GE chytí HIV, původce malárie a bakterie přímo při činu
Gebrüder Weiss pokračuje ve vzestupném trendu
Hypertherm doplňuje svůj evropský tým o vedoucího prodeje spotřebních dílů
Obrábění
Teamcenter – knihovna výrobních nástrojů
Nové hořáky PerCut od Hypertherm
MULTICUT 630 – rozšíření řady multifunkčních strojů
Obrábění z 5 stran s ECOLINE efektem
Vrtáky Seco pro hloubku vrtání 8xD
Nové funkce GibbsCAM
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán