Technika News 04.04.2013
04. dubna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv
Gebrüder Weiss pokračuje ve vzestupném trendu

fiscal-year-2012-GW-portfolio-pictureSpolečnost Gebrüder Weiss měla v obchodním roce 2012 vzestupný trend. S nárůstem okolo 8 %, ve srovnání s předchozím rokem, docílil tento přepravní a logistický podnik v uplynulém obchodním roce předběžného čistého obratu 1,15 miliardy EUR. I přes všeobecné krizové rozpoložení po celé Evropě se podařilo navázat na úspěšný expanzní kurz z předchozích let.

Celý článek...
Rychle a jednoduše – ruční 3D skenery Artec

 MG 0949 sPředstavujeme vám ruční 3D skenery pracující v reálném čase, bez nutnosti kalibrace a lepení referenčních bodů.Stačí pouze vzít skener do ruky, připojit ho k počítači a skenování může začít. Pomocí softwaru Artec Studio je snímaný objekt ihned převáděn do 3D modelu a výsledná data jsou exportována do standardních 3D formátů. Pořízené modely lze bez dalších nutných úprav ihned vytisknout na 3D tiskárnách.

Celý článek...
Nové hořáky PerCut od Hypertherm

AS CTKjellburg450m Hyp4810Oddělení značky Centricut® spadající pod Hypertherm dnes oznámilo uvedení nových spotřebních dílů pro hořáky PerCut 210M a 450M, které jsou na všech nových a modernizovaných systémech Kjellberg® HiFocus®.
Spotřební díly Centricut mají srovnatelnou výkonnost jako spotřební díly Kjellberg a v některých oblastech je dokonce převyšují. A jejich cena je podstatně nižší, díky čemuž umožňují snížit náklady koncového uživatele na řezání. Při řezání s kapacitou 280 A spotřební díly Centricut poskytují lepší kvalitu řezání po celou dobu životnosti spotřebních dílů, za což vděčí patentované technologii elektrod SilverLine® a trysek CoolFlow™.

Celý článek...
Nový vysokozdvižný vozík značky Jungheinrich pro úzké uličky EFX 410-413

jun„Malý" vysokozdvižný vozík pro úzké uličky značky Jungheinrich může být nyní na základě Jungheinrich techniky transpondéru vybaven navigací skladu. Jeho uživatelé profitují zejména z až o 25 % vyššího výkonu překládky. V březnu 2013 představila společnost Jungheinrich svůj nový EFX 410-413. Jedná se o elektrický vozík pro třístranné zakládání s čelně uloženým sedadlem a výškou zdvihu až 7 m. „Tento vozík představuje ‚vstupní model' do světa úzkých uliček", vysvětluje Sebastian Riedmaier, vedoucí produktového managementu skladových a systémových vozíků Jungheinrich. Zcela nový je u této generace vozíků řídicí systém JXP založený na technologii RFID, která se u „velkých" vysokozdvižných vozíků pro úzké uličky úspěšně používá již celá léta.

Celý článek...
Univerzální dokovací stanice USB 3.0 pro snadnou konektivitu

toshSpolečnost Toshiba Europe GmbH rozšiřuje své portfolio inteligentního a komfortního počítačového příslušenství - uvádí novou univerzální dokovací stanici USB 3.0 - dynadock™ V3.0. Tato kompaktní, tenká a stylová minimalistická dokovací stanice zlepší konektivitu a multimediální možnosti počítače s operačním systémem Windows®, aniž by bylo zapotřebí změti kabelů. Zabudovaná digitální Full HD videokarta umožní uživatelům připojení externího HD displeje. Díky celkem šesti USB portům, z nichž dva jsou USB 3.0 pro velmi rychlé přenosy dat, je možné připojit množství počítačových periferií a digitálních hraček. V Evropě se dynadock™ V3.0 začne prodávat již v prvním čtvrtletí roku 2013.

Celý článek...
Motorola Solutions představuje mobilní terminál pro pracovníky v terénu

motorola1Společnost Motorola Solutions, Inc. (NYSE: MSI), která je předním poskytovatelem komunikačních technologií nezbytných pro plnění pracovních úkolů zákazníky z řad podniků a státních organizací, dnes oznámila, že uvádí na trh nový mobilní terminál MC45 – své první řešení, které využívá WAN sítě v nové kategorii mobilních terminálů pro terénní pracovníky v podnicích, které sledují náklady. Nákladově i velikostně optimalizovaný MC45 je zaměřený na aplikace jako jsou informace o klientech (CRM – customer relationship management), zadávání objednávek, správa inventáře, doklady o dodání, dodání přímo koncovému zákazníkovi (DSD - direct store delivery) a mobilní prodej a zároveň rozšiřuje řadu řešení, která jsou dostupná pro malé a středně velké podniky a rychle rostoucí nové trhy.

Celý článek...
Sady aplikací Autodesk 2014 podporují inovace v průmyslové výrobě

invent1Společnost Autodesk představila nový software pro digitální prototypování v průmyslové výrobě ve verzi 2014, který nabízí zcela nový přístup k softwarovému portfoliu Autodesk: desktopové a cloudové aplikace umožňující výrobcům efektivněji, rychleji a s nižšími náklady navrhovat, vyrábět a dodávat na trh lepší produkty. Sady Autodesk pro výrobní odvětví zahrnují Autodesk Product Design Suite a Autodesk Factory Design Suite, které poskytují návrhářům a konstruktérům portfolio softwarových nástrojů a cloudových služeb pro podporu procesů navrhování, vizualizací a simulací – od fáze vývoje produktu až po jeho dodávku. Softwarové portfolio Autodesk Simulation 2014 navíc poskytuje rychlejší, přesnější a flexibilnější přístup k predikci, optimalizaci a ověřování návrhů v raných fázích návrhového procesu.

Celý článek...
Mikroskop od GE chytí HIV, původce malárie a bakterie přímo při činu

mikroTým australských výzkumníků z ústavu ithree institute při University of Technology v Sydney, z ústavu Walter and Eliza Hall Institute (WEHI) v Parkville a University of Melbourne na záškodníky nasadil výkonný mikroskop GE microscope, který monitoruje každý pohyb. Vedoucí tohoto vědeckého týmu, Dr. Jake Baum z institutu WEHI, uvedl, že tento mikroskop znamená „nesmírný skok kupředu v tom, nakolik podrobné detaily budeme moci pozorovat, a odhalí zásadní události na molekulární a buněčné úrovni, k nimž dochází v jednotlivých fázích během procesu invaze."

Celý článek...
Jaderná elektrárna Dukovany může i díky řídicím systémům české firmy ZAT prodloužit svou životnost minimálně o dalších deset let

zatNa konci roku 2015 bude končit projektovaná životnost prvního výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Řídicí systémy firmy ZAT výrazně přispěly k prodloužení její životnosti minimálně o dalších deset let. „Při pěti odstávkách třetího bloku jsme měli na starosti nejnáročnější část rekonstrukce. Výměnu řídicích systémů jsme prováděli při zachování výrobní kapacity elektrárny, což byla i pro nás výzva. Podle dostupných informací nebyl podobný projekt při zachování výrobní kapacity elektrárny ve světě ještě realizován," říká Karel Stočes ze společnosti ZAT.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Univerzální dokovací stanice USB 3.0 pro snadnou konektivitu
Mikroskop od GE chytí HIV, původce malárie a bakterie přímo při činu
Gebrüder Weiss pokračuje ve vzestupném trendu
Hypertherm doplňuje svůj evropský tým o vedoucího prodeje spotřebních dílů
LANXESS předkládá silné výsledky za rok 2012
Tiskárna etiket a štítků BBP85™
Obrábění
Nové hořáky PerCut od Hypertherm
MULTICUT 630 – rozšíření řady multifunkčních strojů
Obrábění z 5 stran s ECOLINE efektem
Vrtáky Seco pro hloubku vrtání 8xD
Nové funkce GibbsCAM
Hypertherm odhaluje nový systém EDGE Pro Ti CNC
Kalendář akcí
<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán