Technika News 14.03.2013
14. března 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
CO2 lasery jsou vhodné pro značení plošných spojů

leonardoDatamatrix kódy o nejčastěji požadované velikosti 4×4 mm zvládají hravě. Vysoká rychlost produkce je zaručena kompletním rozsahem laserových výkonů od 10W až do 150W. Nechte si představit celou řadu vláknových, zelených a UV Solaris eSolarMark laserů na výstavě AMPER Brno. Leonardo technology najdete ve dvou stáncích s novinkami:

V142 stánek s uměním průmyslového značení a automatizací
V039 stánek s termotransfer spotřebním materiálem

Celý Leonardo tým se těší na vaši návštěvu

www.lt.cz

Celý článek...
Linde Gas partnerem při realizaci nejvýznamnější současné investice v TŘINECKÝCH ŽELEZÁRNÁCH

2579679 10484Linde Gas se bude podílet na realizaci nejvýznamnější současné investice v TŘINECKÝCH ŽELEZÁRNÁCH, kterou je injektáž prachového uhlí PCI (Pulverized Coal Injection). Ta umožní, aby proces výroby železa byl hospodárnější a ekologičtější než současný. Použití technologie PCI vyžaduje oproti minulosti rozsáhlejší použití technických plynů. Pro zabezpečení zásobování technickými plyny uzavřely TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY dlouhodobou smlouvu s Linde Gas.

Celý článek...
Snížení nákladů až o 88% díky tvaru závitu šroubů

2176 TaptiteNová generace tvaru závitu Taptite 2000® kombinuje výhody výkonu a spolehlivosti. Celková úspora nákladů na montážích díky jejichž použití činí až 88 %.Taptite 2000® je generace šroubů s tvářenými závity od firmy Arnold Umformtechnik GmbH & Co. Díky nim se dociluje podstatného snížení nákladů při použití rychlořezných šroubů (Obrázek 1). Na základě předchozích zkušeností firmy se dociluje úspory nákladů až 88% při montážních procesech. Na základě výsledů různých studií tvoří na 85 % nákladů při použití konvenčních šroubů především vedlejší náklady, jako je vrtání, řezání závitů, kontrola a čištění nástrojů a pracoviště. Při aktuálním spojování dílů odpovídá těmto operacím jen na 15% celkových nákladů.

Celý článek...
AREVA vyrobila první palivové soubory pro čínské reaktory EPRTM

AREVAAREVA právě ve francouzské továrně v Romans dokončila první výrobu palivových souborů určených pro reaktor EPRTM elektrárny Taishan 1 v Číně. Tyto palivové soubory byly speciálně navrženy pro reaktor třetí generace. Představují důležitý technologický pokrok a umožní výrazné zvýšení bezpečnosti a konkurenceschopnosti. Aktivní zóna reaktoru EPRTM je tvořena 241 palivovými soubory. Výroba paliva pro naplnění aktivní zóny reaktoru EPRTM elektrárny Taishan 1 proběhne ve třech kampaních. Zákazníkovi, společnosti Taishan Nuclear Power Joint Venture Company (TNPJVC), bude dodáno v roce 2014.

Celý článek...
HYDROM™ - přídavná čisticí jednotka elektrolytu od Kennametalu

2779 HYDROM Unit New Faceplate LargePro výrobce zabývající se komplexním či přesným obráběním nebo dokončováním je elektrochemické obrábění (ECM, elektrochemical machining) důležitou metodou, kterou může být materiál odebírán v mikronových úběrech, nedosažitelných jinými postupy. Pro podporu ECM procesu Kennametal Extrude Hone (Latrobe, PA) navrhl čisticí jednotku eletrolytu jako doplněk k elektrochemickým strojům. Ta zaručuje konstantní kvalitu elektrolytu pro zajištění konstantní mezery a tím vyšší kvalitu a dokonalou stabilitu procesu.
Při elektrochemickém obrábění dochází k odebírání částic kovu rozpouštěním z povrchu obrobku bez přímého kontaktu nástroje a obráběného materiálu. Množství odebraného materiálu je úměrné času a velikosti elektrického proudu mezi nástrojem a obrobkem. Proces je snadno regulovatelný a lze tak obrábět nebo leštit oblasti dříve neobrobitelné jinými metodami, včetně ručního broušení a odjehlování.

Celý článek...
ELKO EP představí na Ampéru „chytré krabičky“ i nové srdce domu – Home Server

Home-server-2Společnost ELKO EP se vrací na „místo činu" – na veletrh AMPER, kde v roce 2011 získala za ovládací dotykovou jednotku bezdrátového systému RF-Touch hlavní ocenění Zlatý Amper i Cenu Českomoravské technické asociace. I letos se mají návštěvníci mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace na co těšit. ELKO EP na svém stánku P125 v pavilonu P představí například wifi ovládání RF aktorů prostřednictvím „chytré krabičky" eLAN-RF-Wi-003 nebo jednotku, která dokáže vizualizovat instalaci v systému iNELS RF Control. Poprvé v České republice bude k vidění také Home Server, jež řídí komunikaci mezi všemi prvky systému inteligentní elektroinstalace iNELS.

Celý článek...
Rozšíření typové řady Modline 7 značky Ircon

2836 Millenium3NetbiterRaytek s potěšením oznamuje, že řada Ircon Modline 7 byla rozšířena o dva nové infračervené snímače teploty a novou procesorovou jednotku. Nová řada snímačů 7V byla zkonstruována speciálně pro výrobu polovodičových součástek, zatímco řada 75 byla doplněna o typ pro vysoké teploty, určený pro tepelné úpravy a žíhaní materiálů. S těmito doplňky nyní kompletní řada Modline 7 obsahuje osm rozdílných snímačů teploty pro různé oblasti použití, včetně výroby skla, foukání skleněných výrobků do forem, výroby ultratenkého skla, pro zpracování polovodičů a pro průmyslové pece. Modularita výrobků řady Modline 7 pomáhá uživatelům snižovat náklady na instalaci, protože instalovaný hardware a aplikační software jsou pro všechny snímače identické a každý typ má rozšířený teplotní rozsah, takže celá řada pokrývá interval teplot od -40 °C do + 3 000 °C. Softwarové prostředí ModView Pro, určené pro Windows, umožňuje pracovat s různými konfiguracemi výrobků. Uživatelé mohou nastavovat a monitorovat snímače prostřednictvím jejich čelního panelu, softwaru ModView Pro, který je součástí dodávky, nebo nové procesorové jednotky PROC-7. Tato jednotka, která může být vybavena i vlastními řídicími funkcemi, je určena pro práci se všemi snímači řady Modline 7 nezávisle na softwaru ModView Pro a umožňuje na dálku kontrolovat stav a funkčnost snímače, např. v obtížně dostupných nebo nebezpečných místech.

Celý článek...
Vrtáky Seco pro hloubku vrtání 8xD

Crownloc Plus ApplicationSpolečnost Seco rozšířila svou řadu vrtáků s vyměnitelnými řeznými korunkami Crownloc® Plus o vrtáky pro hloubku vrtání 8xD. Nástroje Crownloc Plus zajišťují vysokou flexibilitu a výkon, díky tomu přináší výrazné zlepšení produktivity i úspory nákladů. Vrtáky řady Crownloc Plus dosahují skvělého odvádění třísek a odolnosti proti opotřebení a jsou vybaveny systémem vyměnitelných řezných korunek, díky čemuž eliminujete nutnost vyměňovat celý nástroj. Namísto toho může uživatel jednoduše vyjmout a vyměnit korunku nástroje pomocí klíče Crownloc Plus, kdykoli začne být řezná hrana opotřebovaná. Bezpečný upínací mechanizmus zajišťuje vysokou stabilitu a zároveň nebrání rychlé a snadné výměně. Systém několika průměrů vyměnitelných korunek pro jedno těleso vrtáku omezuje nutnost zásob nástrojů na minimum a zároveň nabízí výjimečný výkon obrábění.

Celý článek...
Platinové termočlánky ze SAFINY expandují do hi-tech průmyslu

PlatinSpolečnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, proniká s výrobou termočlánků z platiny a rhodia do světového hi-tech průmyslu. Objem roční výroby termočlánků se pohybuje ve stovkách kilogramů za rok a za poslední rok dosáhl nárůst výroby 30 %. SAFINA produkuje termočlánky referenční kvality na základě využití inovativní a vysoce komplexní výrobní technologie. Navíc patří mezi přední dodavatele termočlánků, kteří vyrábějí v nejvyšší třídě v sériovém režimu.

Celý článek...
Nabíječka iGo Dual Universal Tablet dobije dva tablety zároveň

nabijecka1Značka iGo uvádí na český trh novou univerzální nabíječku Dual Universal Tablet určenou pro nabíjení všech nejrozšířenějších tabletů, elektronických čteček i smartphonů, včetně Apple zařízení. Nabíječka je duální, může tedy nabíjet i dvě tato zařízení současně. Díky síle nabíjecího proudu 4,2 A dobíjí vysokou rychlostí, zvláště u smartphonů je rychlost dobití nadprůměrná. Na český trh právě vstupuje další z řady originálních univerzálních nabíječek iGo s výměnnými konektory.

Celý článek...
Inzerce
Další zprávy
Aktuality
Hospodaření s energiemi v průmyslových podnicích
AREVA vyrobila první palivové soubory pro čínské reaktory EPRTM
HYDROM™ - přídavná čisticí jednotka elektrolytu od Kennametalu
Nabíječka iGo Dual Universal Tablet dobije dva tablety zároveň
Membránový separátor bioplynu AIR LIQUIDE se sušičkou DRYPAK
Pohotový Nikon Coolpix A
Obrábění
Vrtáky Seco pro hloubku vrtání 8xD
Nové funkce GibbsCAM
Hypertherm odhaluje nový systém EDGE Pro Ti CNC
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady
Hypertherm přebírá společnost AccuStream
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
Inzerce
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán