Technika News 21.02.2013
Inzerce
21. února 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
5 trendů ze světa nabíjení pro rok 2013

iGoV současné době zažíváme boom elektronických zařízení. Jednotliví výrobci se předhánějí, kdo z nich představí chytřejší model. Pozadu přitom nezůstávají ani vývojáři nabíječek a různých technologií nabíjení. Trendem v nabíjení pro rok 2013 je univerzalita, multifunkčnost, minimalizace i možnost dobíjet zařízení bez přístupu k elektrické síti. Představíme vám několik současných trendů ze světa nabíjení, které oceníte zejména mimo domov.

Celý článek...
Jihočeskému HELUZu se daří

IMAG0361I přes nepříznivý vývoj stavebnictví v roce 2012 se společnosti HELUZ podařilo prodat stejné množství materiálu jako v předchozím roce. Dle předběžných hospodářských výsledků zaznamenala skupina HELUZ mírný zisk. Narostl export, především na Slovensku a v Rakousku. I v letošním roce se HELUZ zaměří na posílení exportu, bude také investovat do dalšího rozšíření výroby.

Celý článek...
Hypertherm odhaluje nový systém EDGE Pro Ti CNC

ZXh55vPU8gj83Jo9Uj06-yH6EQaEwm2qwyokYbK9f1gSpolečnost Hypertherm, výrobce moderních řezacích systémů, dnes oficiálně představila systém EDGE® Pro Ti (předběžně představený na veletrhu EuroBLECH2012) – nový CNC systém navržený pro integraci s pohony, motory a různými rozhraními řízení výšky hořáku.

Celý článek...
AutoDesign Awards 2013: Nejlepší design roku

octavia-winPřední čeští designéři volili v šestém ročníku ankety AutoDesign Awards nejlepší automobilový design roku. Vítězem kategorie sériových aut se stala Škoda Octavia. První místo mezi koncepty získal Touring Superleggera Disco Volante 2012. Ceny převezmou designéři na autosalonu v Ženevě na začátku března.

Celý článek...
5 největších bezpečnostních IT rizik při práci z domu

tipyPráci z domu či z terénu, neboli home či mobile office, využívá mnoho firem. Ušetří díky tomu peníze i čas zaměstnanců. Ne všechny společnosti si ovšem uvědomují, že je to práce s citlivými interními daty mimo prostředí firmy. A že tedy hrozí jejich zneužití nebo odcizení. Přinášíme vám přehled pěti rad, jak zabránit nejrizikovější situacím. Největší riziko pro firmu představuje situace, kdy zaměstnanec využívá k práci své vlastní vybavení. Tedy svůj počítač, notebook, tablet, mobilní telefon či USB disk. Tato zařízení jsou pak zcela mimo kontrolu firmy. „Uložená a zpracovávaná vnitrofiremní data leží v případě home office mimo chráněné prostředí firmy. V jakémkoliv množství a jakkoliv dlouho.

Celý článek...
Siemens zvyšuje bezpečnost průmyslových sítí

Security Integrated 300dpiSpolečnost Siemens nabízí nové komponenty s integrovanými funkcemi zabezpečení, jež firmám umožňují zdokonalit bezpečnost průmyslových komunikačních sítí při automatizaci spojité i nespojité výroby. S novými verzemi komunikačních procesorů Simatic NET CP 343-1 Advanced a Simatic NET CP 443-1 Advanced s firewallem a podporou funkce VPN (Virtual Private Network) lze zajistit zabezpečený přístup k řídicím jednotkám Simatic S7-300 a S7-400. Pro průmyslová PC je možné funkce firewallu a VPN doplnit použitím komunikačního procesoru Simatic NET CP 1628. Další novinkou je bezpečnostní modul Scalance S623 s přidaným portem DMZ pro přístup do sítě, jež je určen například pro vzdálený servis přes internet. Nový je i UMTS (Universal Mobile Telecommunications Systém) směrovač Scalance M875, který slouží pro zabezpečený přístup k výrobním jednotkám přes sítě mobilních operátorů.

Celý článek...
Vojenské speciály se představují na výstavě IDEX 2013

P1070094Společnost TATRA, specialista na vozidla pro nejtěžší terénní podmínky, upevňuje své pozice na Středním východě, konkrétně ve Spojených arabských emirátech a v Saudské Arábii, a účastní se prestižní výstavy obranného průmyslu IDEX 2013.
TATRA je na výstavě, která se koná v Abu Dhabi (Spojené arabské emiráty) reprezentovaná dceřinou společností TATRA EXPORT a vystavuje na venkovní ploše č. CP-400.

Celý článek...
Společnost Aastra nabízí bezdrátové telefony s HD zvukem

Aastra-650c-low-resSpolečnost Aastra, lídr na trhu profesionálních DECT telefonů a vedoucí poskytovatel podnikových komunikací na českém trhu v posledních 2 letech*, uvádí jako první na trh podnikové bezdrátové (DECT) telefony se zvukovou kvalitou HD (High Definition). Nová verze technologie Aastra SIP-DECT 3.1 využívá výhod standardu CAT-iq (Cordless Advanced Technology – internet and quality) zavedeného organizací DECT Forum pro IP a hlasové služby určeného pro novou generaci bezdrátových sítí (včetně hlasového přenosu v HD). Aastra tímto krokem rozšiřuje trh podnikových DECT telefonů a stává se prvním dodavatelem zařízení s HD zvukem pro mobilní pracovníky.

Celý článek...
Georgi Žilev novým oblastním ředitelem obchodního místa společnosti Brammer

Georgi Zilev BrammerGeorgi Žilev (46) má dlouholeté zkušenosti v oblasti managementu. Před příchodem do společnosti Brammer působil na pozici obchodního ředitele ve společnosti KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM a.s., zaměřenou na výrobu kuličkových šroubů. Předtím zastával stejnou pozici ve společnostech Jihlavan, a.s., výrobce letecké a mobilní hydrauliky, a ve společnosti AppecAstro spol. s r.o., vyrábějící balIcí stroje a zařízení, působil jako manažer exportu.
Ve své nové pozici bude pan Georgi Žilev zodpovídat za řízení a rozvoj obchodního místa Brammer v Brně. Jeho cílem je navázat na dobré výsledky místní pobočky, rozvíjet a posilovat aktivní obchod a akviziční obchodní činnost.

Celý článek...
Za porušení ochranné známky SKF nepodmíněné tresty

skfŠvédský soud odsoudil jednu osobu k ročnímu nepodmíněnému trestu, pětiletému zákazu obchodní činnosti a náhradě škody vzniklé společnosti SKF, z důvodu jejího shledání vinným z porušení švédského práva ochrany obchodní ochranné známky vůči značce SKF. Soud zjistil, že úmyslně nakoupil padělané výrobky SKF a poté tyto výrobky s vysokými maržemi prodával nic netušícím zákazníkům. Soudní případ trestního a občanského práva byl výsledkem policejní razie, provedené v březnu 2010 v obchodech ve Stockholmu a Avestě (město v centrální části Švédska), při které policie našla tisíce padělaných výrobků SKF. Při identifikaci padělaných ložisek spolupracovala s policií také společnost SKF.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Společnost Aastra nabízí bezdrátové telefony s HD zvukem
Georgi Žilev novým oblastním ředitelem obchodního místa společnosti Brammer
5 trendů ze světa nabíjení pro rok 2013
Jihočeskému HELUZu se daří
AutoDesign Awards 2013: Nejlepší design roku
Vojenské speciály se představují na výstavě IDEX 2013
Obrábění
Hypertherm odhaluje nový systém EDGE Pro Ti CNC
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady
Hypertherm přebírá společnost AccuStream
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012