Technika News 31.01.2013
31. ledna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Polohové spínače pro extrémní prostředí

2790 02 PR SPS Extreme ES EM98ExtremeSpolečnost steute vyvinula novou řadu polohových spínačů ES/EM 98 Extreme s kovovým krytem a normalizovanými rozměry ve shodě s ČSN EN 50041, které jsou vhodné do extrémních prostředí.
Podle toho, jakému provedení dá uživatel přednost a jaké těsnění si vybere, bude mít spínač stupeň krytí IP66, IP67 nebo IP69 K. Možnosti použití spínačů řady Extreme dále rozšiřuje mimořádný rozsah pracovních teplot od -40 °C do + 90 °C.

Celý článek...
Minimální náklady na kancelářský tisk

tekoSpeciální službu pro malé a střední firmy právě představil Teko Technology s.r.o., jeden z největších českých dodavatelů a výrobců tonerů a tiskových kazet. Jako jeden z prvních umožnil tiskové řešení formou nájmu se zařízeními mnoha různých značek, nikoliv jedné vybrané. Tuto službu ocení vznikající firmy, ale i celý SMB sektor, jež chce eliminovat vysoké vstupní náklady na pořízení a údržbu vlastních tiskových řešení.
Pronájem tiskáren, ekologické tonery TEKO a servis do 24 hodin přímo v kanceláři tak nyní mohou výrazně snížit výdaje a zajistit tiskovou soběstačnost jakékoliv firmy.

Celý článek...
Průmyslová parní turbína ŠKODA opět zvítězila v tendru ve Švédsku

skodaVäxjö Energi, regionální švédská elektrárenská společnost, vybrala ve veřejném tendru na zařízení nového bloku v elektrárně Sandvik 3 jako nejlepšího dodavatele parní turbíny českého výrobce Doosan Škoda Power. Kriteriem pro nejlepší nabídku byly kromě ceny rovněž dodací lhůta, výkon turbosoustrojí a spotřeba paliva na jednotku výkonu (účinnost) zařízení. Velkou roli při výběru hrály i předchozí úspěšné instalace ve švédském Mönsterås a Värö. „Växjö Energi je velmi spokojena s výběrem dodavatelů. Myslíme si, že byli vybráni zkušení a spolehliví dodavatelé, kteří zajistí bezpečnou realizaci projektu" řekl Björn Wolgast, obchodní ředitel společnosti Power & Heat v Växjö Energi.

Celý článek...
Optické senzory pro měření vzdálenosti s vysokým rozlišením

schmachtl obrUvedením optických senzorů pro měření vzdálenosti ODSL 9 na trh nastavila společnost Leuze electronic vysokou laťku co do rychlosti, přesnosti, kompaktnosti a jednoduchosti ovládání. Tato zařízení vynikají vysokou přesností (až 0,01 mm) a krátkými časy potřebnými pro měření. Nové laserové senzory pro měření vzdálenosti ODSL 9, které pracují na principu triangulace, byly navrženy pro aplikace s většími nároky na přesnost měření. Podobně jako ostatní optické senzory pro měření vzdálenosti vynikají i tyto dlouhými dosahy vzhledem k rozlišení. Senzory se vyrábí ve dvou variantách – jedna s rozlišením 0,1 mm a dosahem 50 až 450 mm, a druhá s rozlišením 0,01 mm a dosahem 50 až 100 mm. Jejich ohromující rychlost odezvy je specifikována měřící frekvencí 500 Hz nezávislou na vzdálenosti ani jiných vlastnostech měřeného objektu. Díky tomu je ODSL 9 ideálním řešením zejména pro dynamické aplikace.

Celý článek...
CNG stanice šetří životní prostředí a snižuje náklady

cngBonett Gas Investment zainvestoval a ve spolupráci s významným jihočeským dopravcem společností ČSAD JIHOTRANS otevřel první plnicí stanici zemního plynu (CNG) určenou pro plnění vysokozdvižných vozíků používaných ve sklářském průmyslu v České republice. Plnicí stanice s investicí ve výši 3 milionů korun byla vybudována v areálu skláren v Novém Sedle ve firměO-I Manufacturing Czech Republic, která je předním světovým lídrem v oblasti výroby obalového skla. Umístění stanice a její přímá dostupnost manipulační technice ve výrobním závodě minimalizuje náklady na dojezdy k plnění.

Celý článek...
AERO Vodochody bude vyrábět trup Airbusu A321

aeroAERO Vodochody podepsalo nový kontrakt s italským leteckým výrobcem, firmou Alenia Aermacchi, které bude dodávat sady trupových panelů na letoun Airbus A321. Ze čtyř panelů dlouhých cca 4,3 metru italský zákazník sestaví oddíl 14a trupu největšího letounu z rodiny A320. AERO Vodochody bude vyrábět až 96 sad panelů za rok. Hodnota kontraktu je přes 3 miliardy korun. Zapojení do projektu A321 je přitom velmi prestižní záležitost. Letouny rodiny A320 jsou v současnosti nejúspěšnějšími dopravními letadly (fastest selling in history). Model A321 se v provozu užívá od roku 1994 a uveze až 220 cestujících. Oddíl 14a je vysoký 4,14 metru a široký 3,95 metru a je umístěný těsně před křídlem letounu.

Celý článek...
ZAT – rekordní tržby za rok 2012

řídicí systém SandRA menšíSpolečnost ZAT oznámila očekávání rekordních tržeb 800 mil. korun za fiskální rok 2012. Jde o největší objem tržeb v historii firmy. Proti plánu navýšila realizované zakázky o 100 mil. korun. Informaci zveřejnil na 10. ročníku Zákaznického dne v Příbrami nový ředitel divize Automatizace Karel Stočes (na obr.). „Dosažení rekordních tržeb vidíme také v neustálém vývoji našich řídicích systémů, ročně investujeme do inovacípřes 40 mil. korun. Rekordní tržby jsme si nadělili shodou okolností v roce padesátého výročí od založení firmy," konstatuje Stočes.

Celý článek...
Eaton Elektrotechnika zve na FOR PASIV

PasivEaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, představí v rámci letošním veletrhu FOR PASIV svůj systém inteligentní elektroinstalace xComfort. Ve dnech 6. – 9. února 2013 bude návštěvníkům k dispozici informační stánek firmy Eaton (Hala 4 – A13) v prostorách PVA EXPO Letňany vybavený ukázkami produktů a realizovaných projektů. Odborní konzultanti představí výhody inteligentní elektroinstalace, jejího snadného ovládání a její celkový přínos pro bydlení 21. století.
Kromě možnosti ovládat dům či byt pomocí panelu či mobilního telefonu se návštěvníci mohou dozvědět, jak ušetřit náklady na elektrickou energii nebo jak zabezpečit dům v době dovolené.

Celý článek...
Společnost Kasi rozjela nejmodernější slévárnu v Evropě

slevarna-kasiNejvětší český výrobce kanalizační litiny, pardubická společnost Kasi, najíždí plný provoz slévárny v průmyslové zóně Nový Bydžov – Zábědov. Slévárna, která patří k nejmodernějším v Evropě už zaměstnala 100 lidí, při plném provozu jich bude 150. Kapacita provozu je kalkulována na 22 tisíc tun odlitků ročně. „Ještě letos počítáme, že počet zaměstnanců slévárny zvýšíme o 20 až 30 lidí a na plný stav bychom se měli dostat začátkem příštího roku," říká jednatel a spolumajitel firmy Stanislav Ulm. „Našim záměrem bylo postavit automatizovanou slévárnu šedé a tvárné litiny a zajistit si tak kvalitní odlitky pro vlastní potřebu i pro komerční užití bez závislosti na ostatních dodavatelích. Nyní dokážeme odlévat i tenkostěnné odlitky s minimálním zásahem lidského faktoru do výrobního procesu," upřesňuje Ulm.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Společnost Kasi rozjela nejmodernější slévárnu v Evropě
Minimální náklady na kancelářský tisk
CNG stanice šetří životní prostředí a snižuje náklady
ZAT – rekordní tržby za rok 2012
Eaton Elektrotechnika zve na FOR PASIV
Fujitsu posunuje ergonomiku stolních počítačů na vyšší úroveň
Obrábění
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady
Hypertherm přebírá společnost AccuStream
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Kalendář akcí
<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012