Technika News 24.01.2013
24. ledna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
AMPER 2013

amper 1Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace AMPER, se pyšní svou dlouholetou působností, vysokým počtem spokojených návštěvníků a participací vystavovatelů světoznámých firem. V současné době jde o nejvýznamnější elektrotechnický veletrh v České republice, který svým obchodním významem zasahuje do celé střední a východní Evropy. Přípravy na 21. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2013 jsou v plném proudu. Každým dnem pořadatelé rozšiřují portfolio národních i mezinárodních vystavovatelů, kteří budou od 19.–22. 3. 2013 v halách brněnského výstaviště, prezentovat své inovace z oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace. Vzhledem k dosavadní frekvenci zpracovaných přihlášek, pořadatelé očekávají přes 600 zúčastněných subjektů z více než 20 zemí světa.

Celý článek...
IS1+ od společnosti R. STAHL - zdokonalený systém vzdálených I/O

2798 remote IO system IS1Společnost R. STAHL představila IS1+, klíčovou inovaci svého předního systému vzdálených I/O určených do prostředí s nebezpečím výbuchu IS1. IS1+ nyní má mnoho dalších funkcí, které odpovídají na současné i budoucí požadavky uživatelů. V uplynulých letech si systém IS1 udržoval svou vedoucí pozici v oblasti techniky do prostředí s nebezpečím výbuchu díky uplatnění mnoha inovativních funkcí, včetně připojení na Fast Ethernet, redundantního připojení na PROFIBUS, podpory DTM, integrace optické sítě s kruhovou topologií a modulů s integrovanými magnetickými ventily. Ačkoliv systém IS1+ už při svém uvedení na trh tyto funkce překonal, dává vysokou prioritu ochraně předchozích investic ve stávajících závodech, výrobních linkách a zařízeních. Nové I/O moduly jsou plně zpětně kompatibilní se svými předchůdci a umožňují výměnu nebo upgrade stávajících zařízení bez jakýchkoliv změn v projektu a zapojení.

Celý článek...
Kennametal Stellite ™ – Nová obchodní jednotka rozšiřuje portfolio řešení firmy Kennametal

2595 Kennametal Stellite ComponentsGlobální výrobce a poskytovatel řešení kritických opotřebení pro extrémní prostředí s vysokou teplotou, korozí a oděrem, zaměstnává společnost Kennametal Stellite globálně přibližně 1300 lidí napříč sedmi primárními provozními zařízeními, včetně míst v USA, Kanadě, Německu, Itálii, Indii a Číně. Kombinuje registrované slitiny kovů a odbornou znalost materiálů, se specializovanými konstrukčními návrhy a výrobní způsobilostí, k poskytnutí přidané hodnoty a řešení na míru pro zákazníky z oblasti ropy a zemního plynu, elektrické energie, automobilového, leteckého/obranného, lékařského/zubního průmyslu a procesu a segmentu všeobecného strojírenství.

Celý článek...
5 nejčastějších chyb v řízení skladování zásob pro oblast MRO

Brammer-1V rámci zachování konkurenceschopnosti musí výrobci ve všech odvětvích soustavně hledat nové a lepší způsoby jak snižovat náklady, optimalizovat peněžní tok (z angl. cash flow) a zvyšovat efektivitu svých provozů. Jednou z klíčových oblastí, která může nabídnout obrovský prostor pro zlepšení procesů a snížení nákladů v případě správného řízení, je management skladování náhradních dílů pro oblast údržby, opravy a provozu (MRO). Brammer, přední celoevropský distributor průmyslového výrobního vybavení a služeb pro MRO, označil pět klíčových chyb, kterých se dopouštějí výrobní podniky v rámci řízení skladu. Tento seznam je součástí doporučených postupů k optimalizaci efektivity provozu.

Celý článek...
IBM SmartCloud je dostupný pro české firmy

Bez názvu 1 kopieIBM otevřela v České republice elektronický obchod SmartCloud. Ten funguje jako vstupní brána do veřejného cloudu IBM, která poskytuje infrastrukturu-jako-službu a platformu-jako-službu (IaaS a PaaS). Stránka zajišťuje přístup k virtuálním serverům a infrastrukturním aplikacím IBM, jako je například aplikační server, databáze nebo portál, a tím umožňuje firmám snížit náklady a zároveň zvýšit flexibilitu IT procesů.

Celý článek...
Fujitsu posunuje ergonomiku stolních počítačů na vyšší úroveň

FujitsuSpolečnost Fujitsu představuje novou generaci monitorů, která posouvá ergonomiku stolních počítačů na zcela novou úroveň. Obrazovky nových monitorů poskytují jasnější a detailnější obraz a jejich používání a ovládání je pohodlnější než kdykoliv předtím. I tzv. „kancelářské myši", které sedí před monitorem celý den, ocení ergonomický model zvláště vzhledem k jeho šetrnosti k očím a k celkovému vlivu na zrak – monitory mohou pomoci snížit výskyt onemocnění spojených s namáháním očí během pracovního dne.

Celý článek...
Brněnské turbíny oslavily další rekordní rok

Model SST400Brněnský závod Siemens na výrobu a servis průmyslových parních turbín má za sebou další mimořádně úspěšný rok. Závod i přes pokračující hospodářskou stagnaci v Evropě realizoval rekordních 66 turbín a počet zaměstnanců zvýšil na osm set. V roce 2012 investoval v Brně více než 170 milionů korun. „Šíře uplatnění průmyslových parních turbín a odbyt po celém světě nám zajišťuje potřebnou stabilitu i v době, kdy Evropa a český trh prochází hospodářských útlumem, říká Vladimír Štěpán, ředitel brněnského závodu Siemens na výrobu průmyslových parních turbín, a pokračuje: „Úspěšně jsme navázali na růst minulých let. V roce 2012 jsme realizovali 66 průmyslových parních turbín a překonali tak o třináct turbín rekordní minulý rok. Zvýšení výkonu bylo možné díky úsilí zaměstnanců, ale i investicím. Ty dosáhly výše 170 milionů korun a z 90 % směřovaly do modernizace výroby."

Celý článek...
Existence světelného tažného paprsku potvrzena vědci z Brna

UPTFanoušci sci-fi se mohou radovat. Brněnští vědci z Ústavu přístrojové techniky prokázali, že tažný paprsek, známý například ze Star Treku nebo Hvězdných válek, skutečně funguje. Jejich článek o experimentálním potvrzení tohoto principu právě vyšel v nejnovějším čísle prestižního vědeckého časopisu Nature photonics.

Celý článek...
Philips 231P4QPYEB

Philips1Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvedla na trh nový ekologický IPS LED monitor Philips 231P4QPYEB, který se ideálně hodí do kancelářského prostředí, ale využití najde také v domácnostech, jež si potrpí na ekologické technologie. Monitor Philips 231P4QPYEB je 23" Full HD monitor (1920x1080 bodů) s IPS matricí a W-LED podsvícením, které výrazně snižuje spotřebu monitoru. Nový model je též vybaven PowerSensorem, který pomocí neškodných infračervených signálů zjišťuje přítomnost uživatele a v době jeho nepřítomnosti automaticky snižuje jas monitoru. Tím dokáže snížit účty za elektrickou energii až o 80 % a zároveň prodlužuje životnost monitoru. Uživatel má navíc k dispozici i klasický vypínač umístěný na zadní straně monitoru, který zajistí nulovou spotřebu (vypínač Zero).

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Fujitsu posunuje ergonomiku stolních počítačů na vyšší úroveň
IBM SmartCloud je dostupný pro české firmy
Kennametal Stellite ™ – Nová obchodní jednotka rozšiřuje portfolio řešení firmy Kennametal
Existence světelného tažného paprsku potvrzena vědci z Brna
Philips 231P4QPYEB
WIDIA-sponzor Světového poháru v sezónách 2012–14
Obrábění
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady
Hypertherm přebírá společnost AccuStream
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2013