Technika News 17.01.2013
17. ledna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv
Ocenění „Produkt roku“ pro Software Hypertherm ProNest 2012

PECAwardCertificateSoftware pro polohování Hypertherm ProNest® přidává nové ocenění – Produkt roku – do svého portfolia vyznamenání. Cena od magazínu Plant Engineering China oceňuje produkty, které pomáhají vedoucím firem lépe, chytřeji, bezpečněji a efektivněji plnit pracovní úkoly. Vydavatelé a porotci vybrali software ProNest 2012 jako jeden z nejlepších produktů roku díky jeho působivým možnostem, které pomáhají zpracovatelům kovů a ostatním firmám řezat kovy a součásti lepším a efektivnějším způsobem.
ProNest je již dvě desetiletí předním softwarem pro polohování, který nabízí nejlepší výkon ve své třídě a spolehlivost se snadno ovladatelným a uživatelsky přívětivým prostředím. ProNest je rovněž součástí integrovaných řešení pro řezání Hypertherm Built for Business, spolu s technologiemi True Bevel™, True Hole™ a Rapid Part™.

Celý článek...
Řídicí systém Simatic S7-1500 je zaměřen na výkonnost a efektivitu

Simatic-S7Společnost Siemens uvádí na trh novou generaci řídicích jednotek s typovým označením Simatic S7-1500, které jsou určeny k automatizaci strojů a strojních zařízení. Mezi jejich charakteristické vlastnosti patří zejména mimořádně vysoká výkonnost a řada standardně vestavěných funkčních skupin, jako například Motion Control pro řízení polohy a pohybu, Security pro zabezpečení a ochranu investic a Safety pro snadnou realizaci obvodů a úloh zajišťujících funkční bezpečnost. Vyšší efektivity lze dosáhnout zejména díky zdokonalené konstrukci usnadňující uvádění do provozu, spolehlivému fungování automatizačního systému a konfigurovatelným diagnostickým funkcím informujícím o stavu zařízení. Přínosem je rovněž začlenění systému Simatic S7-1500 do vývojového prostředí TIA Portal, což přináší snadný a úsporný vývoj uživatelských aplikací.

Celý článek...
Hypertherm přebírá společnost AccuStream

AccustreamSpolečnost Hypertherm, výrobce moderních systémů pro řezání kovů, dnes oznámila převzetí společnosti AccuStream, výrobce produktů pro řezání vodním paprskem se sídlem v Minnesotě. Tato akvizice je součástí strategie společnosti Hypertherm poskytovat zákazníkům optimální řezací technologii – ať už plazmu, laser nebo vodní paprsek – pro jejich specifické řezací aplikace. Tuto strategii dále doplňují systémy řízení a softwarové produkty Hypertherm, které se vyznačují vysokým výkonem a snadnou obsluhou. AccuStream a její zákazníci současně získají přístup k významným technickým zdrojům a globální infrastruktuře.

Celý článek...
Bezpečná manipulace s mostovými jeřáby Demag

demag obr02V podhorském městečku Štíty nedaleko Šumperka jsem navštívil úspěšnou firmu Klein a Blažek, kde jsem od ředitele společnosti, pana Radka Hansmanna, zjišťoval, jaké mají zkušenosti s jeřáby Demag.

Celý článek...
Sontex 556 snižuje náklady na rozúčtování až o 20 %

enbraIndikátor topných nákladů Sontex 556 umožňuje obousměrnou radiovou komunikaci s dalšími prvky dálkového odečítacího systému. Navíc zajišťuje odesílání naměřených dat pouze na vyžádání. Díky tomu nezatěžuje svoje okolí elektronickým smogem a nabízí minimálně desetiletou výdrž baterie. Dálkové odečty pomocí radiového signálu mohou zlevnit rozúčtování spotřeby až o 20 %.

Celý článek...
Počítač jako dotykový stůl

HORIZON Hero 01Společnost Lenovo oznámila na veletrhu CES 2013 uvedení IdeaCentre Horizon, prvního dotykového počítače spadajícího do kategorie All-in-One řešení. Jedná se o první mezilidský počítač, na kterém může pracovat více uživatelů najednou. Tento počítač funguje jako velký tablet a uživatelé ho mohou v horizontální poloze využít třeba pro hraní her. Reaguje totiž v jednu chvíli na dotek až deseti prstů. IdeaCentre Horizon lze však postavit i klasicky a používat běžným způsobem pro osobní práci nebo sdílení multimédií. Na letošní výstavě CES získal tento unikátní produkt ocenění jako nejlepší produkt v kategorii PC a tablety.

Celý článek...
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady

WIDIA Victory Turning InsertsJak potvrzuje přesvědčivá kladná odezva od prvních zákazníků, nové vysokovýkonné soustružnické břitové destičky řady WIDIA™ Victory™ podávají zvýšenou produktivitu při zlepšené kvalitě povrchu a delší životnosti nástrojů u ocelí, nerezových ocelí, litin a speciálních slitin. „Toto jsou významná nová soustružnická řešení zahrnující 10 různých materiálů a 14 různých geometrií, včetně pěti nových provedení utvařečů třísek," říká John Gable, produktový manažer globální soustružnické produkce společnosti WIDIA. „A v mnoha případech výsledkem nejsou pouze okrajová zlepšení, ale více než  dvojnásobný počet provedení oproti jiným řadám břitových destiček."

Celý článek...
Bezdrátový přenos signálů pro indukční snímače

RemMnozí konstruktéři a automatizační inženýři stojí před problémem: aby zjistili např. pozici zařízení, musí na jeho pohyblivé části namontovat indukční snímače. Zajistit přenos dat a napájení kabelem je však velmi složité: musí se použít vlečné řetězy nebo sběrací kroužky, které podléhají opotřebení. Vypořádat se s tímto úkolem je mnohem jednodušší pomocí novinky od firmy steute z její skupiny výrobků „Wireless". Je k tomu třeba jen snímač ze sortimentu osvědčených indukčních snímačů od firmy steute v kombinaci s modulem pro bezdrátovou komunikaci, který je ke snímači připojen prostřednictvím zabudovaného konektoru. Kompaktní a robustní modul může být namontován v bezprostřední blízkosti snímače. Přenáší signály ze snímače do přijímače, obvykle umístěného v rozváděči, prostřednictvím protokolu EnOcean, který je zavedený v praxi a vhodný i do průmyslového prostředí. Steute dodává různé verze modulů, s jedním, dvěma nebo čtyřmi kanály. Dosah lze prodloužit opakovačem (repeaterem).

Celý článek...
Snímač náklonu BSI pro speciální úlohy

ballNový kapalinový inklinoměr BSI od specialisty na snímače, firmy Balluff, detekuje bezkontaktně a absolutně odchylky od vodorovné osy v celém rozsahu 360°. S přesností 0,1°, rozlišením 0,01° a teplotním posuvem jen 0,01 %/10 K je ideální volbou pro složité úlohy, kde je třeba přesně detekovat úhel náklonu nebo trvale sledovat rotační pohyby okolo horizontální osy či sklon k vertikální ose. Inklinoměry BSI se vyznačují kompaktním a odolným kovovým pouzdrem s krytím IP67. Mohou být snadno instalovány i do míst s nedostatkem prostoru. Vzhledem k rozšířenému rozsahu pracovních teplot 40 °C až +85 °C jsou tyto inklinoměry předurčené pro venkovní použití.

Celý článek...
Kvalitní řetězy a korečkové elevátory

09-pewag c1-250Dopravníkové řetězy pewag jsou vyrobeny ze speciálních jemnozrnných nestárnoucích ušlechtilých ocelí CrNi, CrNiMo a MnCr. Optimální tepelné zpracování zajišťuje vysoký standard kvality řetězů a komponent. Díky tomu jsou dopravníkové řetězy pewag odolné vůči rázům a zajišťují maximální mezní zatížení. Dosahují excelentní odolnosti proti únavě. Cementované dopravníkové řetězy mohou být použity při provozních teplotách do 200 °C (392 °F) bez ztráty povrchové tvrdosti.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
WIDIA-sponzor Světového poháru v sezónách 2012–14
Ocenění „Produkt roku“ pro Software Hypertherm ProNest 2012
Čtyři nové bioplynové stanice od NWT a.s.
Pokles cen baterií v roce 2012
Po Vánocích končí v popelnicích staré fény a klávesnice
Jak bude osvětlen hlavní stadion fotbalového MS 2014?
Obrábění
WIDIA Victory-vyšší produktivita obrábění a nižší náklady
Hypertherm přebírá společnost AccuStream
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012