Technika News 10.01.2013
Inzerce
10. ledna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Soutěžte o LED monitor Philips 226V4LAB/00

Philips_web

Odpovězte na 3 otázky a vyhrajte LED monitor Philips 226V4LAB/00.

 

 

Hrát můžete až do 13. ledna 2013.

 

 

Celý článek...
Vyměňte svůj pohon!

leroyVodárenská společnost SEMEA dosáhla náhradou dosavadních čerpadel za moderní čerpadlo s pohonem vyvinutým společnostmi LEROY-SOMER a FLOWSERVE doby návratnosti 14 měsíců. Pro tuto úlohu, původně s konstantními otáčkami čerpadel, jsou charakteristické malé změny požadovaného průtoku, a proto je potenciál úspor energie regulací otáček čerpadla malý. Je to dobrý příklad, že změnou pohonu lze i v tomto případě dosáhnout ekonomického zisku. Společnost SEMEA má 45 zaměstnanců a stará se o distribuci vody v regionu Angouleme ve Francii (16 sídel, 110 000 obyvatel). Potřebovala nahradit starý systém skládající se ze dvou motorů a čerpadla, který se staral o dodávku vody do vodojemu Ruelle on Touvre (4 000 m3).

Celý článek...
Čtyři nové bioplynové stanice od NWT a.s.

nwtRealizační divize NWT a.s. navázala v roce 2012 na svůj úspěch se stavbou bioplynové stanice v Pěčíně u Trhových Svin a do referenčního portfolia přidala čtyři nové projekty z oblasti výroby zelené energie.
V květnu byla dokončena a do distribuční soustavy SSE zapojena stanice v Turčianských Teplicích (SK), následovalo dokončení bioplynové stanice ve slovenském Bolešově a koncem roku 2012 získala společnost NWT licenci na výrobu elektřiny, povolení ke zkušebnímu provozu a první paralelní připojení pro své bioplynové stanice v Žitíně (600 kW, ČEZ) a v Uherčicích (2000 kW, E.ON). V letošním roce NWT postaví BPS Liponova u Pardubic a BPS Černčín u Bučovic.

Celý článek...
Pokles cen baterií v roce 2012

baterkaBaterie do nejrůznějších elektronických přístrojů zaznamenaly v uplynulém roce průměrný pokles ceny o 5 %. Vyplývá to ze statistik předního internetového obchodu s bateriemi BatteryShop.cz. Největší zlevnění bylo zaregistrováno v případě baterií do mobilních telefonů, u kterých meziročně klesla cena o 11 %. Důvodem je tvrdý konkurenční boj mezi výrobci a vývoj nových technologií.
Průměrná cena se v roce 2012 vyvíjela odlišně u baterií do různých typů přístrojů. Zatímco u baterií do mobilů zaznamenal internetový obchod BatteryShop.cz pokles o desetinu, u notebooků došlo k průměrnému snížení ceny pouze o 2,6 %. V případě baterií do fotoaparátů a kamer zůstala cena na podobné úrovni jako v roce 2011.

Celý článek...
BRAMMER CZECH: VIZE 2013

brammer-logo-x1280Společnost Brammer Czech a.s., součást skupiny Brammer Group, předního celoevropského distributora průmyslového výrobního vybavení a služeb pro MRO (údržba, oprava, provoz), se ohlíží za rokem 2012, který znamenal upevnění pozice společnosti a integračního procesu v České republice, oznámení řady nových iniciativ zaměřených na rozšíření regionální působnosti a zajištění nových obchodních příležitostí s cílem pokračovat v rozšiřování svých aktivit i v roce 2013. Po přemístění poboček společnosti Brammer v Ostravě a Valašském Meziříčí do nových a větších prostor na začátku roku 2012, následoval intenzivní růst jednotlivých regionálních týmů společnosti příchodem zkušených odborníků. Mezi ně patřili například pan Petr Ščučinský, který se stal vedoucím poboček v Otrokovicích a ve Valašském Meziříčí, dále pan Robert Inneman, nově jmenovaný vedoucí pražské pobočky a v neposlední řadě i pan Zdeněk Šoupal, který byl nedávno jmenován obchodním ředitelem pro Českou a Slovenskou republiku.

Celý článek...
VisualStation VS240HD: mimořádně výkonné monitorovací zařízení

synologySpolečnost Synology uvádí na trh špičkové monitorovací zařízení VisualStation VS240HD, jež umožňuje snadné prohlížení až 24 kanálů s vysokým rozlišením. Zařízení potěší minimálními náklady na provoz a šetrností k životnímu prostředí. VisualStation VS240HD nabízí mimořádnou schopnost dekódování obrazu s podporou až 24 kanálů umožňující simultánní snímání high-definition obrazu – při rychlosti až 240 snímků za sekundu v 720p. Zařízení je vybaveno duálním rozhraním HDMI, což z něj činí optimální dohledové řešení zejména pro sledování velkých objektů. Uživatelům umožňuje streamovat záznam ve špičkové kvalitě na různých obrazovkách v nejmodernějším řídicím centru zabezpečení.

Celý článek...
Koncern ZKL má ambiciózní plány na rok 2013

ZKL_ilustraSpolečnost ZKL, významný český strojírenský podnik vyrábějící valivá ložiska, hodnotí uplynulý rok 2012 veskrze kladně. Navzdory ekonomické recesi se úroveň prodeje podařilo udržet na konstantní rovině. Výrazné změny proběhly v oblasti inovací ložisek a zavádění nových technologií. V říjnu byl slavnostně spuštěn provoz nové výrobní haly pro přesná, speciální a velkorozměrová ložiska, jejichž výroba se stane základem dalšího rozvoje. Nové technologie znatelně zvýší konkurenceschopnost podniku. Výhledy na rok 2013 jsou tak optimistické. Ačkoli se kritické prognózy a scénáře pro rok 2012 nenaplnily, přesto bylo podnikatelské prostředí v uplynulých 12 měsících velmi náročné. Některé podniky tuto situaci neustály, to však není případ strojírenského koncernu ZKL. „Plánované hospodářské výsledky pro rok 2012 počítaly s růstem prodejů.

Celý článek...
GE kupuje leteckou divizi společnosti Avio S.p.A.

GEnx-1BaSpolečnost GE oznámila, že souhlasí s odkoupením letecké divize společnosti Avio S.p.A., italského výrobce leteckých pohonných součástek a systémů pro civilní a vojenské letectví, a to za 4,3 miliardy amerických dolarů (3,3 miliardy eur). Tuto zprávu oznámili dne 21. prosince v italském Miláně David Joyce, prezident a CEO divize GE Aviation a Nani Beccalli, prezident a CEO společnosti GE pro region Evropy. GE odkoupí leteckou divizi Avia od společnosti Cinven, přední evropské firmy investující soukromý kapitál (private equity), která Avio vlastnila od roku 2006, a italské letecké a kosmické skupiny Finmeccanica. Transakce nyní prochází procesem regulačního a úředního schvalování. GE nemá v úmyslu zakoupit kosmickou divizi Avia.

Celý článek...
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska

kubaV rámci svého pracovního programu zavítal 7. ledna ministr průmyslu a obchodu, Martin Kuba, mimo jiné do závodu největšího českého výrobce řezných nástrojů, šumperské společnosti Pramet Tools. V rámci návštěvy jej čekala debata se zástupci místních podnikatelů a prohlídka provozu Prametu, kterým ho provedl generální ředitel firmy, Ing. Petr Beneš MBA. Ministra zajímaly především připomínky a návrhy podnikatelů jak zvýšit konkurenceschopnost a zjednodušit chod jejich firem. Jak sám řekl: „Cítím, že by měl ministr být v regionech a ne jen sedět v Praze.“ V průběhu setkání souhlasil s názorem podnikatelů, kteří se ve svém podnikání střetávají s velkou administrativní zátěží a nestabilními legislativními podmínkami pro podnikání.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Čtyři nové bioplynové stanice od NWT a.s.
Pokles cen baterií v roce 2012
Po Vánocích končí v popelnicích staré fény a klávesnice
Jak bude osvětlen hlavní stadion fotbalového MS 2014?
Vysokorychlostní kamerový dome systém Spectra HD 1080p PELCO
Bezpečné užívání propan-butanových lahví
Obrábění
PRAMET TOOLS hostil setkání ministra Kuby s podnikateli ze Šumperska
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Progresivní technologie a budování značky LVD
Budoucnost najdete u nás...
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012