Technika News 03.01.2013
03. ledna 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Soutěžte o LED monitor Philips 226V4LAB/00

Philips_web

Odpovězte na 3 otázky a vyhrajte LED monitor Philips 226V4LAB/00.

 

 

Hrát můžete až do 13. ledna 2013.

 

 

Celý článek...
Představujeme novinku firmy Kennametal - aplikaci pro iPad ® - „Kennametal Innovations“

Kennametal_Innovations_Search_ScreenInovátor průmyslové technologie, firma Kennametal, představila na letošní mezinárodní výstavě průmyslové technologie novou aplikaci pro iPad. Aplikace „Kennametal Innovation“ nabízí interaktivní animace nástrojů a reálné ukázky zlepšování výrobních technologií v obrábění a průmyslových procesech, firmy Kennametal.

Celý článek...
Biometrické systémy jsou oblíbenější než čipy

iresoftČeské společnosti preferují docházkové systémy založené na identifikaci pomocí otisků prstů před čipy. Letos si při nákupu docházkového systému Alveno zvolilo biometrii 85 % firem. Vyplývá to z prodejních statistik společnosti IReSoft za rok 2012. Díky zdokonalení biometrie a možnosti jejího kombinování s čipy si nyní systémy založené na identifikaci pomocí otisků prstů pořizují i firmy podnikající v oblasti výroby. Oproti loňskému roku zaznamenala společnost IReSoft nárůst podílu biometrických systémů o 17 %, pořizuje si je tak již 85 % firem. Biometrické docházkové systémy tradičně nejvíce využívají společnosti podnikající v oblasti služeb, které tvoří více jak polovinu zájemců.

Celý článek...
Snímače Temposonics® EH, EP a EL nyní s výstupy SSI a CAN

MTS260_Bild01Kompaktní snímače Temposonics® řady E, kam patří snímače EH (tyčové), EP (profilové) a EL (s velmi nízkým profilem) jsou nyní dostupné i s výstupy SSI a CANopen. Společně s existujícími analogovými rozhraními a digitálními výstupy start/stop nabízí společnost MTS kompletní sortiment snímačů se všemi běžně používanými výstupy, a významně tak rozšířila možnosti jejich použití.

Celý článek...
Pokročilé řízení se systémem strojového vidění dostupné všem

CVX0V oboru strojového vidění je něco nového! Nové kamery série CV-X100 umožňují uživateli snadno implementovat složité inspekční funkce bez pomoci specializovaných odborníků. Automatizované měření, samoučící funkce a odstranění optických vad a úhlového natočení kamery jsou jen některé z inovativních funkcí kamer série CV-X.
Nové kamery série CV-X jsou určené k tomu, aby zjednodušily složitou implementaci systémů strojového vidění. Orientují se na potřeby koncových zákazníků. Mají intuitivní menu, které je pro všechny uživatele naprosto srozumitelné, a nástroje roztříděné podle oblastí použití. Uživatelé si je musejí jen vybrat a potom sledovat softwarového průvodce, který je provede jejich nastavením. Kontextová nápověda usnadňuje pochopení každé operace.

Celý článek...
Anybus NP40-pro připojení vysoce náročných aplikací ke komunikační síti

Anybus-NP40-2012_1Anybus® NP40™ je nový komunikační procesor od společnosti HMS Industrial Networks, jehož úkolem je zajistit komunikaci mezi jakýmikoliv průmyslovými zařízeními v jakékoliv průmyslové síti. Nový procesor je základem komunikačních jednotek CompactCom™ řady 40 ve formátech chip, brick a module. Je určen pro náročné aplikace, zvláště v oblasti průmyslového Ethernetu s vlastnostmi reálného času.

Celý článek...
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů

SAFE-LOCKSpolečnost WIDIA™ nyní dodává svým zákazníkům bezpečnostní upínací systém SAFE-LOCK od firmy Haimer GmbH. SAFE-LOCK™ je bezpečnostní systém pro tepelné upínače pro nástroje s válcovou stopkou, který zabraňuje vytažení nástroje z upínače při těžkých hrubovacích operacích. Kombinuje pozitivní uzamknutí nástroje s velmi přesným vystředěním, jež přispívá k lepší spolehlivosti obrábění, prodloužení životnosti nástroje a vyšší produktivitě. Výrobci v mnoha náročných odvětvích, např. v leteckém průmyslu, obranném průmyslu, energetickém strojírenství a ve výrobě dopravní techniky, pokračují ve vývoji pokročilých odolných a lehkých materiálů, jako jsou slitiny titanu, INCONEL® nebo nové hliníkové slitiny. Nejen prosazování nových materiálů, společně s tlakem konkurenční soutěže, přitahuje pozornost k hledání nových řešení pro obrábění kovů jako k jedné z priorit výzkumu a vývoje.

Celý článek...
Po Vánocích končí v popelnicích staré fény a klávesnice

keyboardMnožství zpětně vybraných vyřazených elektrozařízení dosáhne v letošním roce stejné úrovně jako loni, tedy přibližně 50 tisíc tun. Ačkoliv se povědomí o nutnosti třídění a recyklace elektroodpadu dlouhodobě zvyšuje, podle odborníků stále končí až polovina vyřazených přístrojů na skládkách. Lidé do komunálního odpadu nejčastěji vyhazují přístroje menších rozměrů.

Celý článek...
Volvo ocenilo kvalitní výrobky z Nejdku

VolvoŠvédská automobilka Volvo udělila ocenění za vynikající kvalitu (Volvo Quality Excellence Award) výrobci zamykacích systémů a klik, společnosti WITTE Automotive. Slavnostního aktu se za nejdecký závod WITTE Automotive zúčastnil Ing. Jiří Šupka, vedoucí týmu podpory výroby, a do Nejdku přivezl svým kolegyním a kolegům následující poděkování: „ Toto je ocenění výsledku nejen výroby WITTE Automotive, ale celého systému od vývoje produktu, procesu, prodeje, nákupu, který nominuje WITTE mezi nejlepší dodavatele pro Volvo. Za tímto systémem stojí lidé - tento výsledek je tedy prací nás všech.“

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Po Vánocích končí v popelnicích staré fény a klávesnice
Jak bude osvětlen hlavní stadion fotbalového MS 2014?
Vysokorychlostní kamerový dome systém Spectra HD 1080p PELCO
Bezpečné užívání propan-butanových lahví
Společnost CNRL využívá pro automatizaci těžby ropy a zemního plynu pcVue od firmy Arc Informatique
Nejlepší grafický návrh vlaku 851.026-5
Obrábění
SAFE-LOCK™: nová generace ochrany proti vytažení stopkových fréz z tepelných upínačů
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Progresivní technologie a budování značky LVD
Budoucnost najdete u nás...
Ocelové plechy svařované laserem
Kalendář akcí
<<  Březen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012