Technika News 20.12.2012
20. prosince 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Soutěžte o LED monitor Philips 226V4LAB/00

Philips_web

Odpovězte na 3 otázky a vyhrajte LED monitor Philips 226V4LAB/00.

 

 

Hrát můžete až do 13. ledna 2013.

 

 

Celý článek...
Pokročilé řízení se systémem strojového vidění

kamery1V oboru strojového vidění je něco nového! Nové kamery série CV-X100 umožňují uživateli snadno implementovat složité inspekční funkce bez pomoci specializovaných odborníků. Automatizované měření, samoučící funkce a odstranění optických vad a úhlového natočení kamery jsou jen některé z inovativních funkcí kamer série CV-X. Nové kamery série CV-X jsou určené k tomu, aby zjednodušily složitou implementaci systémů strojového vidění. Orientují se na potřeby koncových zákazníků. Mají intuitivní menu, které je pro všechny uživatele naprosto srozumitelné, a nástroje roztříděné podle oblastí použití. Uživatelé si je musejí jen vybrat a potom sledovat softwarového průvodce, který je provede jejich nastavením. Kontextová nápověda usnadňuje pochopení každé operace.

Celý článek...
5 nejčastějších rizik, která ohrožují firemní data

dataBezpečnost dat už dávno není jen záležitostí velkých firem a korporací. Týká se téměř každého, kdo podniká a využívá informační technologie. Stále častěji se totiž objevují případy krádeží a zneužití citlivých firemních informací. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás proto připravili přehled nejčastějších rizik, která vaší firmě v oblasti kybernetické bezpečnosti hrozí.

Celý článek...
Bezpečné užívání propan-butanových lahví

lpgPropan-butanové lahve mají v Česku silnou tradici a i v současnosti je pro vaření, grilování či vytápění využívá bezmála půl milionu českých domácností. Dle interních průzkumů České asociace LPG však stále existují rezervy v povědomí spotřebitelů o určitých oblastech bezpečného užívání lahví. Tuto mezeru se asociace v současnosti snaží zacelit.

Celý článek...
Jak bude osvětlen hlavní stadion fotbalového MS 2014?

ge5Ačkoli mistrovství světa ve fotbale proběhne až za dva roky, Brazílie se na něj již pilně připravuje. Podle organizátorů bude použito téměř 400 reflektorů společnosti GE k nasvícení slavného stadionu Maracana v Rio de Janeiru, který je největším brazilským fotbalovým stadionem, a bude také dějištěm mistrovství světa. Vyspělý systém umožňuje ovládat intenzitu záření, soustředit světlo na hřiště a redukovat odlesky z oblohy. Díky této technologii budou Neymar, Leo Messi, Robin van Persie a další fotbalové hvězdy vypadat skutečně jako z filmu ve vysokém rozlišení, který budou na obrazovkách sledovat miliony fanoušků po celém světě (finále mistrovství světa v roce 2010, v němž Španělsko porazilo Nizozemsko, sledovalo zhruba 700 milionů lidí).

Celý článek...
Využijte zdarma 12GB on-line úložiště

CapsaČeský cloud Capsa.cz spouští beta verzi pro osobní zálohování dat. Capsa tak rozšiřuje svou nabídku služeb nejen pro firmy, ale i pro běžné uživatele, kteří potřebují levné a bezpečné úložiště pro zálohu svých dat. Současná verze pro jednotlivce je dostupná na adrese beta.capsa.cz pro uživatele mojeID. Pokud návštěvník mojeID nemá, může se zaregistrovat přímo na stránkách Capsy a jako bonus navíc získá 4GB flash disk zdarma. Po delší odmlce přicházejí vývojáři Capsy s novým produktem, který se v první fázi zaměřuje především na uživatele Windows a potřebu automatické synchronizace důležitých dat s cloudovým úložištěm.

Celý článek...
Vysokorychlostní kamerový dome systém Spectra HD 1080p PELCO

kameraSpolečnost Schneider Electric dnes uvádí na trh nový dome systém Spectra™ High-definition (HD) 1080p Pelco™ od Pelco by Schneider Electric, vyznačující se jasnějším zobrazením s vyšším rozlišením, aniž by tato změna měla negativní dopad na výkon kamery při nízkém osvětlení či její programování. Řada kamer Spectra je základním kamenem bezpečnostních aplikací téměř 20 let a vyznačuje se jedinečnou spolehlivostí, technologií řízení/kontroly a kvalitou obrazu. Kamera Spectra HD 1080p Pelco, která je určena profesionálům z oboru bezpečnosti vyžadující nejlepší kvalitu obrazu, je postavena na platformě technologie Sarix™ a jedná se o plně digitální systém, který umožňuje rozlišení 2.0 megapixelů, vysokoprofilovou kompresi H.264 a obsahuje zabudovanou analytiku.

Celý článek...
Sabic – bimodální PE – HD pro tenké fólie

SABIC-dnnere_BlasfolienPro výrobu vysoce kvalitních a zároveň tenkých vyfukovaných fólií začala společnost Sabic Innovative Plastics vyrábět dva typy bimodálního PE–HD. Konkrétně jde o SabicPE–HD F10644 a Sabic PE–HD F1157. Oba typy mají vysokou molekulární hmotnost a široké rozložení molekulárních hmotností. Tyto vlastnosti zajišťují velmi dobrou zpracovatelnost, včetně dobrých mechanických vlastností vyfukovaných fólií.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Jak bude osvětlen hlavní stadion fotbalového MS 2014?
Vysokorychlostní kamerový dome systém Spectra HD 1080p PELCO
Bezpečné užívání propan-butanových lahví
Společnost CNRL využívá pro automatizaci těžby ropy a zemního plynu pcVue od firmy Arc Informatique
Nejlepší grafický návrh vlaku 851.026-5
Navigace TomTom s doživotní aktualizací map na českém trhu
Obrábění
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Progresivní technologie a budování značky LVD
Budoucnost najdete u nás...
Ocelové plechy svařované laserem
Proč nové upínání maximalizuje
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012