Technika News 6.12.2012
06. prosince 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Operátorský panel pro ovládání strojů v nebezpečných prostorech

MC7522_120613_05_CMYKOperátorský panel TERMEX TX1107 od firmy Pepperl+Fuchs umožňuje ovládat stroje a zařízenív prostorech s nebezpečím výbuchu v zónách 1 a 21 podle ATEX a IECEx. Může být používán tam, kde je pro operátorský panel málo místa a není třeba použít operátorskou pracovní stanici. Může též sloužit pro vizualizaci průběhu výrobních procesů, opět s výhodou v místech,kde je k dispozici jen omezený prostor. Nová generace operátorských panelů je určena speciálně pro chemický, farmaceutický, potravinářský nebo petrochemický průmysl a pro výrobce strojů určených pro tyto průmyslové obory.

Celý článek...
Virtuální elektrárna

Virtuln_elektrrna_02Využívání obnovitelných zdrojů je trendem, který zcela mění tvář energetického průmyslu. Jako všechno přináší i tato situace otázky, na které je potřeba najít odpověď. Místo několika velkých elektráren, které léta zajišťují stabilní dodávku energie, se totiž začínají objevovat desítky menších výroben, získávajících energii z obnovitelných zdrojů. Ty jsou však geograficky roztroušené na mnoha místech a jejich dodávky jsou značně závislé na výkyvech počasí. Z hlediska funkčnosti a stability celé rozvodné sítě tak elektrárny využívající obnovitelné zdroje - v čele se slunečními a větrnými – představují velkou výzvu.

Celý článek...
Společnost CNRL využívá pro automatizaci těžby ropy a zemního plynu pcVue od firmy Arc Informatique

CNRL_Arial_1_300_dpiKanadská společnost CNRL ve svých provozech měří milióny proměnných a snímá hodnoty z přibližně 800 000 I/O bodů. V technologických zařízeních používá zejména PLC GE a Allen Bradley a RTU Fisher a Bristol Babcock. Systém SCADA PcVue monitoruje relevantní data a poskytuje je přibližně 2 500 zaměstnanců, kteří potřebují mít přístup k informacím v reálném čase, každý v podobě, která mu vyhovuje: např. pro dohled nad těžebními procesy, pro celkový přehled o těžbě nebo pro účely údržby. o těžbě nebo pro účely údržby.

Celý článek...
Tenký klient příští generace

fujitsu_obr1Společnost Fujitsu uvádí na trh zařízení FUTRO Z220, tenkého klienta příští generace v provedení „systém na čipu“ (SoC) založeného na výkonné a energeticky úsporné architektuře ARM s integrovanou hardwarovou akcelerací protokolu. Toto zařízení vyplňuje mezeru mezi klienty Zero Client a tenkými klienty a představuje univerzální a cenově výhodné zařízení do prostředí serverů a infrastruktur virtuálních počítačů. Zákazníkům, kteří zvažují přechod na prostředí s tenkými klienty, nabízí klient Fujitsu FUTRO Z220 jako první výhodu volby ze dvou provozních režimů: režimu automatické adaptace a režimu úplné správy.

Celý článek...
Nejlepší grafický návrh vlaku 851.026-5

azd_obr1Unikátní soutěž vypsaná společností AŽD Praha o nejlepší návrh nové grafické podoby motorového vozu 851.026-5 je u konce. Vítězem se stalo Outsourcingové centrum GSA Brno, za něž poslal návrh jednatel Pavel Vaníček. Odměnou mu bude plně funkční model H0 bardotky 749.039 v barvách AŽD Praha v hodnotě asi 10 000 korun. „Autorovi vítězného návrhu bychom chtěli srdečně pogratulovat. V početné konkurenci zvítězil poměrně jednoznačně. Z celkových 197 respondentů mu dalo svůj hlas rovných devadesát,“ uvádí tiskový mluvčí AŽD Praha Jiří Dlabaja. V anketě hlasovali novináři píšící o železnici a zaměstnanci AŽD Praha.

Celý článek...
Navigace TomTom s doživotní aktualizací map na českém trhu

tomtom_obr1Společnost TomTom uvedla na český trh dva nové modely ze svého portfolia osobních navigací s doživotní aktualizací map. TomTom Start 60 je nejnovější přírůstek základní řady navigací, který zaujme velkou 6palcovou obrazovkou pro ještě lepší viditelnost vizuálních pokynů. Naproti tomu modely TomTom Via 130/135 potěší příznivce bezpečného a snadného hands-free volání během řízení vozidla. Oba produkty nabízejí doživotní přístup k bezplatným mapovým opravám. Tyto opravy jsou uvolňovány každý den díky spolupráci rozsáhlé uživatelské komunity TomTom Map Share, která pomáhá řidičům řešit časté změny na cestách, jako jsou omezení rychlosti či zablokované silnice. Služba Map Share byla dříve k dispozici pouze pro mapy ne starší než 12 měsíců, nyní však pokrývá celou dobu životnosti přístroje.

Celý článek...
Barevná čtečka elektronických knih s technologií E Ink a nasvícením

ctecka_obr1Společnost PocketBook International S.A. oficiálně potvrdila vývoj první čtečky na světě s 8” barevným displejem, který využívá technologii E Ink Triton druhé generace s nasvícením. Dosavadní zařízení s podobnými displeji bez funkce nasvícení neposkytovaly ve srovnání s novou čtečkou PocketBook tolik jasu a kontrastu. Displej používá technologii elektronického inkoustu, která je nejen šetrná pro oči, ale ve srovnání s obdobnými řešeními na bázi TFT také mnohem energeticky úspornější (baterie vydrží v závislosti na způsobu používání až jeden měsíc). Nová čtečka PocketBook osloví především ty, kdo čtou časopisy ve formátu PDF, stejně jako ty, kdo pracují s tabulkami a grafy.

Celý článek...
Tisková zpráva ke konferenci RFID Future Morava 2012

web_Snmek_001V úterý 20. listopadu se v Kolibě U Červeného mědvěda ve Zlíně uskutečnil další ročník konference RFID Future Morava 2012, tentokrát ve spolupráci s Fakultou aplikované informatiky (FAI) UTB ve Zlíně. Partnery konference se v letošním roce staly společnosti ASICentrum, Cominfo a TechniServ. Konferenci krátce uvedli RNDr. Petr Beneš, šéfredaktor časopisu Sdělovací technika, a Doc. Mgr. Roman Jašek, Ph.D., vedoucí Ústavu informatiky a umělé inteligence FAI UTB ve Zlíně a odborný garant konference, který účastníky provázel jejím programem.

Celý článek...
Full HD IPS Philips monitor s reproduktory

PhilipsSpolečnost MMD Monitors & Displays Czech Republic, která na českém a slovenském trhu distribuuje monitory značky Philips, uvádí novinku – LED monitor Philips 227E4QHAD s Full HD rozlišením, reproduktory a IPS panelem. Elegantní monitor Philips 227E4 nabízí fantastický obraz s přirozeným barevným podáním a W-LED podsvícením. W-LED diody (bílé LEDky) umožňují pohodlné nastavení minimálního jasu, zobrazení hlubšího odstínu černé i dosažení vynikajícího kontrastního poměru.

Celý článek...
Druhé místo v anketě Firma roku 2012 míří do Holešova

Foto_4Holešovská společnost ELKO EP obsadila druhé místo v prestižní anketě Firma roku 2012. Vítěz krajského kola ve Zlíně zaujal odbornou porotu skvělými ekonomickými čísly i rozvojem nových technologií – zejména pak systému inteligentní elektroinstalace iNELS, jež umožňuje jednoduše řídit celou domácnost. ELKO EP svádělo souboj o první místo s velkobítešskou První brněnskou strojírnou. Obě firmy spojuje zásadní vliv na zaměstnanost v regionu i rodinný přístup k zaměstnancům. Nakonec se odborná porota rozhodla dát přednost firmě z Vysočiny.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Společnost CNRL využívá pro automatizaci těžby ropy a zemního plynu pcVue od firmy Arc Informatique
Nejlepší grafický návrh vlaku 851.026-5
Navigace TomTom s doživotní aktualizací map na českém trhu
Barevná čtečka elektronických knih s technologií E Ink a nasvícením
Full HD IPS Philips monitor s reproduktory
Tisková zpráva ke konferenci RFID Future Morava 2012
Obrábění
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Progresivní technologie a budování značky LVD
Budoucnost najdete u nás...
Ocelové plechy svařované laserem
Proč nové upínání maximalizuje
Kalendář akcí
<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012