Technika News 29.11.2012
29. listopadu 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Výkupní ceny z nových obnovitelných zdrojů příští rok výrazně klesnou

vetrnikyEnergetický regulační úřad (ERÚ) chce příští rok snížit výkupní ceny elektřiny z většiny nových obnovitelných zdrojů. Výrazný pokles chystá u proudu ze slunečních elektráren, a to zhruba o 60 %. Na konferenci Biomasa a energetika to řekl ředitel odboru podporovaných zdrojů energie ERÚ Martin Laštůvka. Snížit se má u nových zdrojů také takzvaný zelený bonus, tedy příplatek k tržní ceně, který si můžou připsat výrobci proudu z obnovitelných zdrojů.

Celý článek...
Miliardy na zateplování chystá pokračování programu Zelená úsporám

zatepleniPremiér a ministr životního prostředí oznámili, že plánují pokračování úspěšného dotačního programu Zelená úsporám. Ten by měl v příštím roce začít přispívat na energetická opatření v rodinných domcích. Pro první rok provozu počítá program s částkou 1,4 miliardy korun. Peníze do programu budou putovat z prodeje emisních povolenek v evropském systému obchodování s emisemi.
Program, o kterém ministerstvo životního prostředí mluví jako o Nové Zelené úsporám, má začít přijímat žádosti od majitelů rodinných domů od počátku srpna 2013. Přihlásit se o dotace budou moci ale všichni, kdo své domy zateplí už od počátku roku 2013.

Celý článek...
Cestovní nabíječky Verbatim

nabijeckaVýkonné a praktické nabíječky Verbatim určené pro iPady, iPhony, chytré telefony, tablety, čtečky e-knih, Bluetooth handsfree sady a další zařízení, nabízejí navíc až 10.000 mAh elektrické energie. "Přenosná elektronika se stala nedílnou součástí našich životů, ale s nárůstem výkonu a větší mobilitou vzrostly také obavy z nedostatečné výdrže baterií," říká Simon Keighley, produktový manažer společnosti Verbatim. "Nová řada cestovních nabíječek Verbatim tyto obavy našich zákazníků rozptyluje a nabízí jim univerzální, praktické a přenosné řešení. Jejich výhodou je intuitivní používání, jednoduché nabíjení a v případě potřeby snadné připojení k mobilnímu zařízení pro dobití energie."

Celý článek...
Přímá bruska GGS 28 LP Professional

boschFirma Bosch uvádí na trh první přímou brusku s bezpečnostním spínačem bez aretace pro okamžité vypnutí GGS 28 LP Professional. Nástroj lze používat pouze v případě, že je bezpečnostní mechanismus neustále zmáčknutý. V případě uvolnění bezpečnostního spínače se nástroj okamžitě zastaví. Firma Bosch tak nabízí brusku, která umožňuje zcela bezpečné používání při průmyslovém použití, kde je nutné splnit nejpřísnější bezpečnostní pravidla.

Celý článek...
Soutěž Úschovna.cz o 4GB flashdisky zdarma

Uschovna-flash-ilustrÚschovna.cz, nejznámější portál pro bezplatný přenos objemných zásilek v ČR, uspořádala ve spolupráci se sdružením CZ.NIC předvánoční soutěž. Při registraci na mojeID přes server Úschovna.cz dostane každý zaregistrovaný uživatel flashdisk zdarma a když bude mít štěstí, může získat i externí disk s velkou kapacitou.
O co se jedná? MojeID je autentizační služba, která poskytuje zabezpečené přihlašování pro internetové služby bez nutnosti sdělování osobních údajů nikomu jinému než službě mojeID.
Server Úschovna.cz, který jako jeden z mnoha podporuje tento způsob přihlašování, připravil spolu se službou mojeID akci, při které každý nově zaregistrovaný uživatel získá zcela zdarma 4GB USB paměť.

Celý článek...
Řídicí relé Eaton easy800 pro průmyslová prostředí nyní komunikuje pomocí bluetooth

Eaton-easy800-bluetooth_NAHLEDV průmyslových prostředích může být s bluetooth adaptérem překonána vzdálenost až 10 m mezi easy800 a notebookem. Vyplatí se i při umístění relé na nepřístupných a nebezpečných místech.Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, doplnila v těchto dnech svůj sortiment příslušenství řídicích relé easy řady 800 o komunikační adaptér bluetooth. Pomocí nového adaptéru lze rychle a pohodlně připojit kterékoli relé easy800 k PC. Uživatelé tak nyní mohou na dálku komunikovat s řídicími relé, jež jsou instalována na obtížně dostupných, případně hlučných a nebezpečných místech.

Celý článek...
eLAN-IR-003: chytrá krabička, která je postrachem IR ovladačů

eLAN-IR-003Společnost ELKO EP představila chytrou krabičku eLAN-IR-003, která dokáže řídit jakékoli zařízení, které je běžně ovládáno standardním infračerveným (IR) ovladačem. Například televizi, zesilovač, domácí kino, satelit, DVD, BluRay zařízení nebo klimatizaci. Končí tak období, kdy uživatelé potřebovali desítky ovladačů – vše je nyní na jednom tabletu či smartphonu. Tuto chytrou krabičku je možné také jednoduše použít pro ovládání celé domácnosti nebo kanceláře. Snadno totiž může sloužit jako úplně nezávislé zařízení nebo jako součást špičkového systému inteligentního domu iNELS, jež společnost ELKO EP vyvíjí.

Celý článek...
Nevrzavý materiál ARPRO® boduje u výrobců aut

Bumper_core1Nevrzavá verze speciálního lehčeného materiálu ARPRO® od společnosti JSP se hlásí o slovo na trhu výrobců aut, kteří musí, dokonce i v autech nejnižší třídy, reagovat na poptávku zákazníků po optimálním komfortu při řízení. Aby obstáli na trhu s neustále se zvyšující konkurencí, výrobci pečlivě zkoumají, jak zlepšit pohodlí řidiče. Zaměřují se i na omezení hluku z vibrací a nerovnosti povrchů u „vrzavých“ dílů interiéru, jako jsou sluneční clony a vnitřní obložení zavazadlového prostoru. Při vývoji nevrzavého materiálu ARPRO® bylo do směsi přidáno aditivum snižující tření a efekt trhavého pohybu dílů po sobě, který je způsobený přenosem kinetické energie mezi přiléhajícími díly vozidla.

Celý článek...
Vysoce výkonné měniče Beijer Electronics

beijerSpolečnost Beijer Electronics opět rozšířila svou nabídku v oblasti pohonářské techniky o vysoce výkonné měniče vlastní značky. Výběr metody regulace a typu motoru zaručuje prvotřídní řízení pohonu a optimální energetickou účinnost pro danou aplikaci. Performace Inverters P2 od společnosti Beijer Electronics kombinují prvotřídní řízení s velkým výkonem, spolehlivostí a snadným použitím. Měniče P2 jsou schopné řídit běžné indukční motory i motory s permanentními magnety. Měniče nabízejí vektorové řízení běžných indukčních motorů s otevřenou smyčkou se záběrovým momentem až 200 % od nulových otáček, stejně jako řízení s uzavřenou smyčkou, tj. se snímačem otáček ve zpětné vazbě.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Přímá bruska GGS 28 LP Professional
Cestovní nabíječky Verbatim
Miliardy na zateplování chystá pokračování programu Zelená úsporám
Výkupní ceny z nových obnovitelných zdrojů příští rok výrazně klesnou
Soutěž Úschovna.cz o 4GB flashdisky zdarma
eLAN-IR-003: chytrá krabička, která je postrachem IR ovladačů
Obrábění
BENZ Solidfix® snižuje přípravné časy a prostoje
Laserové značení plastů vanadátovými lasery o vlnové délce 532nm
Progresivní technologie a budování značky
Budoucnost najdete u nás...
Ocelové plechy svařované laserem
Proč nové upínání maximalizuje
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012